Maggie (2015)

To je snad poprvé, kdy jsem viděl, jak Arniemu ukápne slza. Doufám, že mu dají konečně Oscara ;)

Fantastická čtyřka (2015)

Zase tak hrozné to nebylo... Na komiksárnu je zde sice poměrně málo akce (vlastně skoro žádná), ale že bych se na druhou stranu ukrutně nudil, to se říct taky nedá. Obsazení navíc není tak otravné, jak jsem čekal, což je dalším plusem. Dohromady mi to však přijde jako nevyužitý potenciál.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Retrostylová špioňárna, která má vtip a nadhled, ale i dobré obsazení a hlavně skvělý soundtrack, takže jí odpustíte i nějaké to klišé a kapičku předvídatelné zvraty. Celkově obstojná zábava. P.S.: Kdo si všiml Davida Beckhama? :)

Zulu (2013)

Hodně povedená detektivka, v níž excelují zejména Forest a Orlando, oběma asi není co vytýkat. Oko náročnějšího diváka potěší i s(u)yrovost vcelku zajímavých akčních scén hodna J.A.R., kde se tvůrci nebojí účelně ukázat krev. Vcelku solidní čtyři hvězdy.

1597: bitva u Myeongryang (2014)

První půlka filmu je vlastně jen docela nudně natočená příprava na půlku druhou, ale jakmile začne ta pravá mořská řežba, jsem ochoten pár věcí snímku prominout...

Sportovní noviny (1994) (pořad)

Hvězdička za objev Vency Tittelbacha :D

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Komedie na úrovni filmů Uwe Bolla...

Špión (2015)

Velice pobavilo. Ani ne tak hlavní role McCarthy (i když zde byla docela v pohodě snesitelná) jako spíše její vedlejší kolegové, hlavně Jason Statham si i při svém relativně krátkém pobytu na plátně střihl perfektní postavu, u které by mi nevadil ani vlastní spin-off.

Leviatan (2014)

Na tenhle film si musíte najít čas, náladu a chuť. Osobně jsem se na něj chtěl podívat již asi před půl rokem, ale pořád ne a ne až doposud. Děj plyne velice pomalu, což někoho může možná nudit, avšak kdo chytne slinu a tempo vydrží, ten se dobere k výbornému finále (které ale samozřejmě také plyne pomalu) a po skončení filmu bude mít akorát tak chuť jít hodit pár šutrů do oken místních pánů konšelů...