Exponáty aneb Příběhy ze zámku (2013)

Vďaka tomuto vynikajucemu,ludskemu Korecovmu dokumentu,budem pri prechádzaní okolo stupavskeho kaštieľa,celkom inak na ten zvonka pekne zrekonstruovany a krasnym parkom obklopený Dom sociálnych služieb pozerať.Jeho obyvatelia sú lepší,ako vo Formanovom Prelete nad kukuckinym hniezdom.A to musím spomenúť skvelú hudbu od Cekovskej i ten vyber zvuku formuly pri jazde na vozicku jedného podareneho obyvateľa.Chytilo má to za srdce.

Putování pakoňů očima skrytých kamer (2007) (TV film)

Nádherne zábery natocene skrytou kamerou v celkom hodnovernej korytnacke i vážke.Niektore situácie,ako napr.útok krokodilov na pakone pri piti vody,či usmrtenie hyeny levom,tak take detailne zábery som ešte nevidela.Ťažký život maju tie zvieratá.Každou sekundou treba bojovať o prežitie.

Juraj Kubánka (2008) (TV film)

Od RTVS je sympaticke,že v predvečer 85 narodenín majstra Kubanku zaradila na Dvojke jeho profil natoceny k osemdesiatinam.Ako mnohí jeho priatelia a spolupracovníci v dokumente vyslovuju najčastejšie,že Juraj Kubanka je hlavne veľký umelec a hlavne človek,tak som to z dokumentu skutočne aj vycitila.Jeho choreografie pre SLUK,ako Tatranski orli či Podpolianska mlad sú nezapomenutelne.

Svět přírody - Panda Makers (2010) (epizoda)

Ukážka,ako je ten svet pomyleny.Zvieratko panda,ktore vyzera,ako plysova hračka a v dokumente vystupuje, ako veľmi pohodove,lenive a neustále pojedajuce bambus sa zachraňuje az mierne nasilnym spôsobom.Umelo odoberane semeno a umelo oplodnovane samičky,mladatka vyzerajuce,ako holobriadkovia, sa piplaju v inkubatoroch a pritom vidieť,že v tých zamrezovanych pribytkoch sa im chudatam prirodzene pocat mladatka nedarí,tak ako pandam vo voľnej prírode.Určite zaujimavy pohľad na pandy,ktore maju všetky čínske občianstvo.

Velký sen (2011)

S americkým patosom presiaknuty nemecky film o začiatkoch futbalu v Nemecku.Pozeratelne,ale nie nutne vidieť.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Tá nasa Zemegula je tak krásna a my si ju nicime.Dokument s nadhernymi leteckymi zabermi mnohých krajín,dvíha varovný prst.

Lost Honour - The Story of the Sürücü Family (2011) (TV film)

Krasna turkyna,ktora chcela zit,ako slobodna nemka,musela zomriet rukou svojho brata,lebo jej rodina hoci uz narodena v Nemecku si nedokaze zmenit zauzivane hodnoty a kludne vyuzivajuc zapadne vyhody si nadalej ziju a uplatnuju takmer stredoveke sposoby.Surucuovci si svoju cest uchranili,ze zastrelili jednu svoju sestru im mimoriadne zvlast nevadilo.

Gravitace (2013)

Gravitácia je taká vesmírna odysea,ktorá žiadne emócie vo mne neprebudila,ale hlavu mi zamotala i zakrutila a spolu s buracajucou skvelou hudbou a solídne hrajucou Sandrou som cely cas Cuaronovho filmu,chcela pristáť na našej maticke Zemi.Netuším,či sa naozaj vo Vesmíre každých 100 mil nachádza nejaká opustena vesmírna loď,či americká,ruska,alebo čínska a či špeciálna doktorka Ryan by bola schopná ovládať aj v azbuke i cinscine riadiť ich vesmírne lode,ale určite sa tie 3Defekty oplatí vidieť.

Klan létajících dýk (2004)

Mierne rozpravkove a prehnane,ale ten záver,bože ten záver bol tak poeticky krásny so snehovymi vlockami,krasnymi tvárami,krvou striekajucou z ran a hudbou,ma k plnemu hodnoteniu presvedčili.