Afričan (1983)

Taká staršia ekologicka komédia,ktorá neurazi,ale ani vôbec extra nerozosmeje.Treba dodať,že Noiret je sarmantny a Deneuve krásna.

Chladné léto roku 1953 (1988)

Suhlasim s Jordanom.Casting je absolutne precizny.Hlavný hrdina, hoci zjavne apaticky a svojou intelektuálnou tvarou totálne nesediacou do zapadlého severského ruskeho prostredia Sibíru sa, ako politický väzeň odlišuje od obyvateľstva malej dedinky.Nakoniec je to on,ktorý si poradí s kriminálnikmi amnestovanými po Stalinovej smrti.Tak odlišný film od americkej produkcie, a tak skvelý film ruskej produkcie.

Vejdi do prázdna (2009)

Samotné 2 minutove titulky na začiatku filmu dávajú tušiť,že toto nebude jednoduchá jazda.A ani nebola.Určite originálna kamera i rezia,ale akosi sa nechali tvorcovia uniesť svojou jedinecnostou a tuto nekonecnu púť v opojeni DMT,LSD,durmanom a ktovie akými ešte halicinogennymi drogami si neuvedomili,že prepiskli stopaz o dobrých 30 minút.

Náročné přesuny zvířat (2011) (seriál)

8 tisíc dolárová letenka z Anglicka smer Hong Kong pre špičkového 4 milionového dostihového koníka,aby sa zúčastnil pretekov a vyhral pre majiteľa vložené peniaze.Dosť sa zdráhali chúdence nastúpiť do kovových debien a letieť 12 hodín.Nedivím sa.Zaujímavý dokument.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005) odpad!

Vysvetlit, prečo som tuto trapnost vôbec pozerala, sa dá iba docasnou stratou sudnosti a nahlou potrebou vidieť, čo všetko sa dá v telke vidieť.

A3UM (2011) (pořad)

Viac,ako pozitívne hodnotenie pre magazín o architektúre na RTVS.Môžme tu vidieť,že na Slovensku nestavaju iba gycove stavby tzv. podnikateľské baroko,ale aj zaujímavé a hodnotne architektonicke a dizajnerske pociny.Príjemný komentár Roba Rotha,proste sa naozaj teším,že A3UM tu je možné vidieť.

Hodina pravdy (2004) (seriál)

O posledných minútach pred exploziou jadrovej elektrárne v Cernobyle sa pozeralo i dnes pomerne ťažko,lebo táto katastrofa sa nás dotykala, i ked nám bolo dlho zatajovane,že sa vôbec stala a následne jej dôsledky na ľudí i v našich končinách,kam sa radiacny prach vetrom presuval sa bagatelizoval.Dobrá rekonštrukcia.

Lore (2012)

Beštiálne dobrá kamera.

Colette (2013)

Zvyknem plakať pri filmoch o holokauste aj pri filmoch o nešťastných láskach,ale tu som ani slzu nevyronila.Nepresvedčivo natočené nič.Colette nieje ani o veľkej láske ani o hrôzach v Osvienčime.Vo filme sa iba stále behalo,strielalo a šlahalo z komínov plamene a dym.Škoda.Páčila sa mi Zuza Mauréry a Ondrej Vetchý.

Tažní ptáci (1983) (TV film)

Päťka za geniálneho Menšíka.