Bláznivé dědictví (1993)

Tento film si pamätám este zo svojho deravá, kedy na mňa veľmi zapôsobil lebo na tu dobu pôsobil veľmi efektne, vtipne, prepracovanie. Dobre herecke obsadenie, dinamika deja. S hudbou išli dosť mimo prúdu a niekedya až striaslo, no inak veľká spokojnosť. Taktiež by som mohol vyčítať Leslie Nelsona v hlavnej negatívnej úlohe. To mi prišlo tiež ako výstrel mimo. Inak je to druh filmu na ktorý sa dá pozrieť zas a znovu po istom čase takže veľká spokojnosť a poteší opäť si ho pozrieť aj dnes.

Pařba na třetí (2013)

Nuž ak mám byť úprimný tak toť bol doslova čajovú odvar z oboch predchádzajúcich časti. Ako ked zoberiete čajovú dávok a zalejete ho vriacou vodou. Je dobry pretoze chut je intenzivna a cerstva. Ked Jo zalejete ale opatovne, necitite to co chcete. Je to slabsie a mate pocit skint ste pili falzifikat. Al ho ptedsa Len zalejete ah pi trrtikrat zistite, ze je to ako tepla voda s príchuťou čaju. A je to doslova nepríjemné vypiť ho. No a presne taká je aj séria filmov "Hangover". Čím viac časti tvorcovia vyprodukuju tým to bude slabšie, fadnejsie až si divák u esomi, ze ten film nemá žiadnu chuť, žiadne čaro a dopozera to len zo zvedavosti. Pevne verím, ze sa už nedockame.štvorky, lebo už aj posledná časť pôsobila vysmykane, fádne, nudne a rozblacne. Ničím má to neprekvapilo a vôbec som sa nesmial, čo je pro komédii veľmi smutné.

Útok na Bílý dům (2013)

Veľmi dobrý akčný silm. Až som bol príjemné prekvapený. Podľa názvu a fotiek som očakával katastrofický film s nádychom sci-fi, avšak toto bolo niečo realisticky napínavé obtocene okolo skvelého hlavného hrdinu. Celkovo Butler hráva len v dobrých akcnych filmoch ako som ai všimol. Celkovo mal dej spad, gradaciu, skvelé efekty a triky. Dobre herecké obsadenie. Oceňujem, ze človek mal možnosť nahladnut akoby do Bieleho domu a predstaviť si aké by to asi bolo ak by sa niečo take stalo.v reale. Mňa to pohltilo úplne, lebo to bolo tal dobre a.vierohodne spracované, ze som chcel viac a viac. Môžem len doporucit. Spravia si dobre jedlo, pitie a sadnúť s ku kvalitnej televízii s dobrým zvukom. Pripravte sa na veľkú parádu. Vytknúť môžem opäť len hudbu a chcelo by to nejakú charizmatický ženskú postavu.

Našrot (2013)

Asi som už trochu vyrástol z tychto tinedzerskych filmov, no toto mi prišlo tak šialene uletene ze sa tomu vyrovná snáď len Hangover i ked to je trochu z iného súdka. Bolo to tak šialene, nuž príliš na môj vkus. Ocenil by som viac sexy herečky aj v staršom veku. Niečo na.štýl Stiflerovej mamy. Taktiež zvýrazniť tu os s profesorom Indianom. Trochu ho viac vsadiť do deja. Zasmial som sa ale možno v troch scénach, takže mi to prišli skôr bozarne - priemerne - trápne ako vtipne, ale budiz ako oddychovka sa to dalo i ked do budúcna sa slor tomu vyhnem, lebo má to ničím nezaujalo.

Pravidla mlčení (2012)

Na môj vkus pomerne veľká nuda pi všetkých strankach. Mená ako Redford, Sarandon, LeBoef hovoria o skvelom hereckom obsadení, akurát ze sa nestretli v správnom filme. Moja obľúbená Sarandon bola prakticky nevidelna a celé sa to točili okolo spolku demonštrantov, ktorí protestovali proti vojne vo Vietname a vylupili nejakú banku s tragick koncom. Nuž, úplne retro. Celý dej bol tak tozvlacny a vôbec nie napínavý. Vlastne nuda od začiatku až do konca po všetkých strankach. Ani neviem čo ny som k tomu viac napísal. Bol som rád ze je už koniec a o pár dni si už nebudem ani pamätať názov tejto snímky.

Podfukáři (2013)

Skvelé, originálne, jedinečné. Príde mi to ako filmové spracovanie reality show o odhaľovaní podfukov, ktoré som už videl na mnohých kanaloch. Veľmi sa mi páčilo spracovanie a to napätie v ktorom držali diváka od začiatku až po samotné prekvapujúce odhalenie. V čom ale spočívala skutočná iskra tohto filmu bola tá prirodzenosť a reálnosť. Nebol to totiž sci-fi thriller ani mystery thriller ale jednoducho nápaditá a napinava snímka s grikmi ako od toho najllepsieho iluzionistu. Dúfam že sa dočkáme pokračovania, lebo sa mi tu páčilo takmer všetko až na hudbu, väčšiu dramatickost a herecké obsadenie. No inak vysoká spokojnosť! Doporučujem.

Jako za starejch časů (2012)

Seriously! Dať do kopy Al Pacina, Christophera Walkena a Alana Arkina sa môže na prvý pohľad javiť ako dobrá kombinácia hereckých legiend, no v konečnom dôsledku to vypáli ako ťažká nuda, veľká rozvláčnosť a film prakticky bez nápadu, bez iskry, bez vtipu a bez záujmu z mojej strany. Mám veľkú úctu k hereckým legendám, no treba ich vedieť nakombinovať aj s mladšou generáciou, pridať tam šarm, iskru, humor a sexepíl ako napríklad pri filme Red. Viem, že sa to nedá porovnávať, no toto mi prišlo ako filmy pre amerických pamätníkov, nech sa nikto neurazí. Ako jeden dôchodca chce zabiť toho druhého, lebo mu to prikázal ďalší dôchodca a medzitým zomrie tretí dôchodca, ktorý vie obstojne jazdiť a na konci sa dvaja dôchodcovia pustia do ďalšieho dôchodcu a je z toho stráááááášna nuda! Chýbala tomu iskra, boli tam síce svetlé momenty keď Al a Chris prepadli mafiánov, alebo keď Alan riadil zbesilo auto, no chýbal tomu humor, sexy herečky, zaujímavejšie exteriéry, napätie a výraznejšie zobrazená pointa, cieľ filmu. Bol som nespokojný a nudil som sa, lebo ten film upadol do ťažkého priemeru a čakal som už len na jeho koniec. Pozitívne však hodnotím hudbu na ktorej mi pri každom filme veľmi záleží a tiež, že produkcia mala aspoň snahu natočiť niečo old school v novom šate i keď sa to nevydarilo.

Jsem číslo čtyři (2011)

Som až prekvapený ako sa tvorcom podarilo hlavičky mi. Herecké obsadenie, efekty, gradacia deja, prostredie americkeho zapadakova a tak trochu neoby,anny tinedzer na okraji spolocnosti. Nuž, bol som veľmi spokojný. Chcelo by to trochu vyladiť hudbu, no efekty rozhodne stali za to. Nemem rád klasické sci-fi filmy. Nie je to môj šálok kávy, no toto bolo veľmi príjemné. Veľmi má potešila hlavná ženská postava, ktora má rozhodne čo do seba a patrí jej budúcnosť.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Jeden z najlepších filmov tohto roku, jednoznačne. Dlhoocakavana akcia je späť a v plnom prúde. Skvelé napätie, skvelé akčné scény, plynulosť deja. Opäť niečo nové, čo ovplyvní súčasnú generáciu. Je skvelé vidieť už skratke pokračovanie tejto "zbesilej" sagy a už teraz sa teším aké to bude v sedmicke s novým zaporakom a dúfajme aj s Letty. Nuž, zacalo to akí výstrel do tmy a pokus zaujať a je z toho falošné predstavenie, ktoré každým novým filmom posúva hranice možného a nemozneho. Je to fenomén, ktorý olzrejme ovplyvní aj nasledujúce generácie tak ako Harry Plotter, Piráti z Karibiku či Pán prsteňov. Na "Rychlo a Zbesilo" sa jednoducho nezabúda, lebo...."rodina je rodina".

Hnízdo neřesti (2010)

Mám sa tváriť, že som bol príjemne prekvapený? Rozhodne nie. Film v ktorom hrá hlavnú úlohu Helen Mirren musí byť dobrý či už to je moja šálka kávy alebo nie. Naviac mám veľmi rád príbehy sfilmované podľa skutočných udalostí a v kombinácií s ňou a touto snímkou to bolo naozaj skvelé. Helen bola elegantná, šarmantná, okúzľujúca a sexy. Jej sexepíl doslova sršal z tohto filmu a napriek tomu, že je už dáma v rokoch ukázala mladým herečkám, že nemusia byť za každú cenu tuctovo rajcovné a vulgárne aby pôsobili elegantne a zároveň sexy. Snímka mala dobrý spád a záživný dej vďaka dobrému hereckému obsadeniu. Záver filmu mi už však prišiel trochu rozvláčnejší a málo vygradovaný. Kým sa stupňovalo to sexuálne napätie medzi Helen a Sergiom bolo to veľmi pútavé ku koncu to trochu strácalo iskru, no nič to nemení na vysokej kvalite ktorú pozdvihla o level, možno dva vyššie práve Helen skvelo doplnená Joe Pesci. Je škoda, že tento chlapík tak málo hráva vo filmoch bol by z neho dobrý záporák alebo gangster. V každom prípade výrazný herec a zaslúžil by si viac úloh. Keď tak nad tým rozmýšľam je umením vybrať si dobrú filmovú úlohu a v poslednom čase hrala Helen v samých skvelých filmoch ako Red, Dlh alebo Kráľovná. Možno aj vďaka tomu ma tak dostala. Je jednoducho úžasná, skvelá a navždy mladá!