Šefkuchař bez čepice (1999) (pořad)

Pamätám si, že to bola prvá kuchárska šou s niektorou s veľkých hviezd kuchárskeho neba, ktorú som videl. Absolútne ma to uchvátilo a vtedy som zistil, že ma fakt baví nielen pozerať sa na jedlo, ale aj skúšať nové veci a experimentovať v kuchyni akoby som objavil svoj pozitívny vzťah k jedlu. Wow...určite mi to dalo veľa a dnes už s úžasom sledujem nielen Jamieho ale aj Nigelu Lawson, Heston Bloomethala, Gordona Ramseyho či iných.

Americký X Factor (2011) (pořad)

Mám rád X - factor pre jeho všestrannosť a možnosti pre všetkých bez ohľadu na vek alebo single speváka či skupinu. Príde mi, že si táto šou zobrala všetko dobré z predošlých speváckych projektov a skĺbila to veľmi vkusným a vhodným spôsobom. Na americkej verzií oceňujem okrem hviezd v porote samozrejme charizmatického Simona Cowella a tiež neskutočne talentovaných súťažiacich, čo sa však v Spojených štátoch očakáva. Baví ma celý priebeh a vždy je to trochu prekvapujúce nielen v hlasovaní divákoch, ale i ako sa z obyčajného človeka dokáže stať miláčik národa. Určite viac kvitujem túto šou ako napríklad SuperStar či The Voice of.

Zhubni, nebo přiber! (2008) (pořad)

Možno je to trochu kontroverzná a provokatívna šou, no v tomto prípade má aj snahu zmeniť niekomu život takým štýlom, aby mu to pomohlo po zvyšok života. Nie je to o speváckych šou ani o talente, je to o vyrovnaní sa so sebou samým a boji či už fyzickom alebo psychickom so sebou samým. Naviac oceňujem nápad kontrastovať chudých s obéznymi aby videli čo majú, čo strácajú a čo môžu opäť získať. Je to ako terapia šokom, no myslím si že šok je najlepší liečiteľ a raz musí prísť zlom, ktorý vám ukáže správnu cestu.

Geissenovi: Těžký život milionářů (2011) (pořad)

Viem že je to šialené a poburujúce a kontroverzné, prepychovo - škandalózne, ale jednoducho ma to baví pozerať i keď je to také plytké. Je to skvelý relax, dobre urobené šou na oko a divák má možnosť vidieť to, čo v živote na vlastné oči neuvidí. Mám rád všetky série, ktoré zatiaľ na Slovensku vysielali no najväčšiu slabosť mám pre cestovanie po USA. Je to celé postavené na jednej sarkasticko - trápno - narcisticko - exhibicionistickej rodinke, ktorá nevie čo s peniazmi a niekedy tak provokujú, že človek má chuť im dať do ruky lopatu, krompáč a vyhnať ich do baní alebo na pole. To však nič nemení na tom, že ich buď milujete alebo nenávidíte práve za to ako sa prezentujú.

Moje letní prázdniny (2012)

Hmmmm....Mel Gibson po čase opäť vo filme a to som si myslel, že už nadobro presedlal do role producenta a režiséra, keďže po svojich alkoholových aférach si dosť pošramotil povesť. Nuž snímka síce nebola originálna, ale to sa v tomto prípade ani nedá, no na druhej strane jej Mel dodal iskru, charizmu a náboj, čo jej rozhodne prospelo a divák sa ani na chvíľu nenudil. Neviem do akej miery to bolo točené podľa reálu, no v každom prípade to bolo pre mňa ako diváka uveriteľné. Zaujímavé akčné scény, herecké obsadenie nič moc, no samozrejme všetká pozornosť musela ísť na Mela. Oceňujem autentickú hudbu na ktorej mi vždy záleží a vkusne doplňovala jednotlivé scény. Celkovo som bol spokojný a i keď som sa dlhšie bránil zhliadnuť túto snímku, nakoniec ani neľutujem i keď ma neuchvátila to som ani nečakal, skôr som sa obával prehnanej brutality a trápnosti niečo na štýl Tarantina aby to nebolo prehnane efektne vtipné. Určite sa však dalo na to pozerať a je fajn, že sa Mel vrátil späť aj ako herec.

Profesor v ringu (2012)

Už dlhšie som nevidel tak vkusnú, dobre spracovanú, originálnu a vtipnú komédiu a ako túto. Tvári sa to síce ako tuctový film a má na to všetky predpoklady, avšak herecké obsadenie a hlavne hrdina snímky je pre mňa neopozeraná tvár a verím mu všetko, čo hrá. Je to príbeh ako sa z flákajúceho vyučujúceho, ktorý stratil motiváciu niečo zmeniť a vzdelanie stratilo pre neho hodnotu stal hrdina školy a motivácia pre deti napredovať, nevzdávať sa a ísť za svojim. Miestami som mal pocit, že to skĺzne k brutalite, keďže zápasy boli naozaj ostré, ale ostalo to v hraniciach únosnosti aj pre deti. Určite je to nadpriemer ešte som nevidel takúto komédiu i keď športových komédií už mám napozeraných viac. Rozhodne tento film patrí k tomu lepšiemu, čo komediálny žáner za posledné obdobie priniesol, aspoň teda pre mňa.

Děti moje (2011)

Príjemná oddychovka na nedeľné popoludnie, ale emočne to so mnou nezalomcovalo ako by som čakal. Konečne fakt film s Georgom Clooneym, ktorý mal zmysel a bol dobre urobený. Už som myslel, že sa ani nedočkám. Určite náročná úloha pre otca zvládnuť dve dospievajúce dcéry, naviac keď má manželku v kóme a dozvie sa, že ho podvádzala a chcela sa dokonca rozviesť. Ďalší ťažký fakt, že jej milenec stojí za developérskou firmou, ktorej sa on a jeho rodina rozhodli predať rozsiahle pozemky na Hawaii za viac ako pol miliardy dolárov. Nuž, herecké výkony boli fajn, ale nič ma nedonútilo zamyslieť sa pre čo je to tak. Nebola tam žiadna scéna, ktorá by sa ma dotkla a mohol by som si z nej niečo odniesť a zamyslieť sa nad ňou. Mal som pocit, že je to celé na míle vzdialené od mojej reality a možno práve preto, to na mňa pôsobilo chladne i keď určite nie umelo. Tvorcom nemožno uprieť snahu o vytvorenie emočne nabitej snímky i keď výrazovo nie až tak dotiahnutej. Určite sa však dalo na to pozerať a patrí to k tomu lepšiemu, v čom si Clooney zahral za posledné obdobie.

Síla country (2010)

Dobrý film, dobré herecké obsadenie, skvelé songy a ....Gwyneth Paltrow. Neviem si pomôcť, no jednoducho sa mi sem táto známa herecká tvár nehodila a myslím si že to uškodilo filmu. Chápem, že tvorcovia chceli aby v dramatických a silných scénach hrala skutočná profesionálka a nie speváčka, ktorá má s herectvom skúsenosti maximálne vo svojich klipoch, no mne by sa žiadalo vidieť v hlavnej úlohe skutočnú country hviezdu s veľkým a zaujímavým hlasom, ktorá je už ostrieľaná harcovníčka a pre Európana nejde o známu tvár. Neviem prečo majú tvorcovia pocit, že film bude dobrý len ak do neho natlačia, čo najviac hviezd. Chápem, že je to biznis, ktorý predáva lístky do kina, DVD a celý film, no u mňa to nezafungovalo. Určite je Gwyneth schopná herečka, ale nie aby stvárnila country hviezdu. Nemyslím si, že má hlasovo na to. To je rozhodujúci fakt, ktorý zaraďuje túto snímku u mňa do priemeru. Inak musím vyzdvihnúť hudbu, ktorá bola veľmi dobrá a dostala ma, naviac skvelý Tim McGraw a Garrett Hedlund sa mi veľmi páčili. Niekedy to však nezafunguje tak, aby sa s dobrej snímky stala skvelá a pritom stačí tak málo a pritom veľa - namiešať herecké obsadenie, ktorému divák uverí všetko a pritom mu bude jedno či sú to veľké hviezdy filmového plátna alebo úplní začiatočníci.

Američan (2010)

George Clooney v hlavnej úlohe a takto chabo spracovaný film. To mu uberá len na hodnote. Abosolútne nevydarená zápletka, spracovanie, herecké obsadenie. Prakticky to bola miestami prechodne nuda od začiatku až do konca, ešte sa to aj skončilo hlúpo a presne tak ako na filmoch neznášam. Tento film nemá rozhodne žiadnu hodnotu a i keď sa na to dalo pozerať, prakticky ma tam nič natoľko nezaujalo aby sa táto snímka hodnotou preniesla čo i len do kategórie priemerných. Na druhej strane som videl už aj väčšie hlúposti, ale toto spracovanie bolo po všetkých stránkach chabé. Dokonca nevynikla ani talianska scenérie a pekné exteriéry, všetko čo mohlo pozdvihnúť tento film vyššie ostalo zamrznuté na bode nula. Úprimne naposledy som videl Clooneyho vo filme "Po prečítaní spáľte" a ešte sa chystám na "Deti moje" ale ak to pôjde takto ďalej už si v najbližšom čase od neho nič nepozriem, lebo jedna horšia snímka ako druhá, veľká bieda.

Druhá šance (2012)

Nuž čakal som podstatne viac. Maryl Street v hlavnej úlohe moderného filmu kde podľa mňa mala pôsobiť viac sexy a zvádzavo ako keď ju obsadili k Alec Baldwinovi, nepamätám si už názov tej snímky, no viem že na mňa pôsobil o level vyššie ako tento počin. Celý čas som čakal, že to pôjde úrovňou, vtipom, šarmom a zvodmi Maryl hore, no ono to nejako tak stagnovalo. Chápem, že celý príbeh bol postavený na manželskom páre v strednom veku, ktorý prežíva krízu, ale až takto staticky, no neviem, neviem. Pre mňa to bol len priemer i keď by som veľmi rád dal vyššie hodnotenie, pretože mám Maryl rád a viem, že vie byť poriadne divoká a sexy zvodkyňa, pôsobiť šarmantne no pritom nie tak lacno. Buď to tak dobre hrala alebo jej úloha nesadla. Čo už niekedy má človek väčšie očakávania ako samotný film prinesie.