Caesius S.

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 12.7.2015  22:07

Ve své podstatě to není až tak špatný film a herecké výkony jsou taky obstojné. Uznávám však, že v dračí mytologii jsou obří nelogické díry. Jen tak v rychlosti mě napadá: Proč by vlastně ti draci měli zuby, když se živí popelem? (Raději zanedbám i samotnou nutriční hodnotu takové stravy...). Živočišný druh s pouze jediným samcem by byl samozřejmě extrémně zranitelný a ne dominantní a z evolučního hlediska naprosto nekonkurenceschopný.

• 26.1.2015  13:32
    Proč tolik nakupujeme? (TV film) (2009)

Samozřejmě o podobných praktikách vím a více než ony mě zajímá psychologie marketingových odborníků. Je to jistě pro ně velké dobrodružství, ale měli by se zamyslet nad tím, jestli je správné a morální manipulovat s lidským podvědomím.

• 5.1.2015  20:50

Není to až tak špatné konspirační krimi, napětí určitě je a pár akčních scén taky, jen se na to člověk nesmí dívat ožralý v poloze v leže a usnout hned na začátku. Nejvíce filmu ubírá sestříhání a řazení scén a některé skutečnosti mohly být více vysvětleny.

• 3.1.2015  17:15

V podstatě se jedná o dost povrchní převyprávění čtyř středověkých příběhů o dracích a jejich pokořitelích. Vizuální znázornění vypadá jako z videohry a záběry se otravně opakují. Samotné označení "dokument" je celkem nadsazené, protože faktů obsahuje velmi málo, ale k nenáročnému pobavení to může posloužit.

• 24.12.2014  00:42
    Jagellonci (TV film) (2012)

Chápu, že autoři neměli k dispozici bůhvíjaký rozpočet, ale více nezáživně to už asi podat nešlo. Nedoporučuji jako výukový materiál, mohlo by dojít k prohloubení nezájmu o dějepis. Naprostá absence zvuků a jiných stimulů a komentář zní jako kdyby si něco mumlal večer do polštáře. Docela na mě šel spánek i v odpoledních hodinách.

• 6.12.2014  12:58
    Rebelka (2006)

Šablonovitý pubertální výplach, který má pouze ten smysl, aby si mladé gymnastky mohly říct, že si neničí těla jen tak zbytečně, ale jsou cool. Nechápu, jak se jim podařilo podplatit Jeffa Bridgese.

• 23.9.2014  20:12
    Halo 4 - film (TV seriál) (2012)

Je to jen další škvár pro puberťáky. Čekal jsem sci-fi akční nářez, ale místo toho jsou to školní problémy nějakých kadetů, kterým se ještě nevyvinuly druhotné pohlavní znaky. Animovaná verze Halo Legends je mnohem lepší.

• 19.9.2014  13:01
    Vetřelci v nás (TV film) (2013)

Hodně zajímavý až přelomový dokument, jen mi chybělo pořádné závěrečné vyhodnocení rozdílů mezi indiánskou a městskou komunitou, když už tomu tedy věnovali polovinu stopáže. Rozhodně by to měli vidět hygienici a učitelky ve školkách, které polévají dětem ruce dezinfekcí a ani je pořádně nepustí ven.

• 18.9.2014  08:32
    Rybí bojovník (TV pořad) (2010)

• 18.9.2014  08:24
    Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV seriál) (2011)

Podle mě to není dokument, ale spíš nahraná reality show, Jakub Vágner to až moc prožívá a dramatizuje, aby měl vůbec o čem točit. Celkově moc nechápu mentalitu profesionálních trapičů ryb - zapíchnou rybě hák do huby, unaví ji na pokraj sil, strčí ruce do žaber a nechají lapat po dechu a to ji ani nechtějí sníst...z pohledu ryby to musí vypadat jako únos mimozemšťany a to vše jen kvůli tomu, aby se mohli chlapi chlubit v hospodě.

• 15.9.2014  10:39

Nějak mi u tohoto dokumentu chybí závěr, asi se moc nechtěli chlubit tím, že se to zase nepodařilo.

• 14.9.2014  21:41
    Co zabilo mamuty? (TV film) (2007)

Paleontologické a archeologické hypotézy je pokaždé nutno brát s velkou rezervou, protože se většinou jedná o věštění z jednoho omezeného nálezu a nelze provést experiment, který by danou hypotézu jednoznačně potvrdil.

• 6.9.2014  21:47

Nejdříve jsem nechápal o co jde, ale po nějaké době jsem pochopil, že tvůrci se snažili propojit časově a dějově historického Vlada a Stokerova fantasy Drákulu. Scénáristé ovšem evidentně nejsou znalci kvalitních zápletek, ale spíše hráči RPG.

• 5.9.2014  22:26
    Duch žraloka (TV film) (2013)

Kvůli takovým hloupým filmům mají lidé se slabšími povahami neopodstatněné fobie a mořští ochranáři brečí večer do polštáře.

• 3.9.2014  19:20
    Jantarová komnata (TV film) (2012)

Kdyby mi bylo 12 let, byl bych z této série unesený, ale i tak se mi celkem trefili do vkusu. Běžte se bodnout germanofobní závistivci, je to zábava, není to diplomová práce z historie ani z kinematografie.

• 1.9.2014  16:28
    Dějiny světa (TV seriál) (2012)

Je to samozřejmě pouze diletantský průlet historií, ale vzhledem k časovému rozsahu seriálu to ani jinak nejde. Avšak co se týče televizní zábavy, patří toto dílo rozhodně ke špičce. Vizuální zpracování je působivé a vyprávění formou historek je snadno pochopitelné a zapamatovatelné. Nejedná se o žádný odborný průlom, ale pro ucelení celkového obrazu více než vhodné.

• 31.8.2014  10:45
    Záhady SK (TV seriál) (2007)

Jak vypadají paranormální jevy na Slovensku? Jsou to neověřené povídačky katolických fanatiků, kartářek a paranoidních psychotiků s poruchami spánku.

• 19.8.2014  22:06
    Divergence (2014)

Příběh náctileté dívky, která neví kam patří, a přes svou obyčejnost si myslí, že je výjimečná a svět se její výjimečnosti bojí. K tomu si samozřejmě najde osudovou platonickou lásku, no teda nic pro mě. Navíc je to očividně vykrádačka podobných blbostí jako Hunger games a Ednerova hra.

• 11.8.2014  10:54
    Záhady mimozemšťanů (TV seriál) (2013)

Výzkum UFO a mimozemského života mě zajímá, ale tohle jsem si pouštěl jako strašidelné pohádky před spaním. Všimli jste si, jak se podoba UFO mění? Nejprve to byly talíře a malé svítící koule, potom zvony, doutníky, trojúhelníky a dneska to jsou bumerangy nebo čočkovité lodě s reaktorem uprostřed. Otázkou je jestli se vyvíjí mimozemská technika nebo ta pozemská, ale přijde mi podezřelé, že většina závažných pozorování se uskuteční v blízkosti americké letecké základny.

• 6.8.2014  20:55
    Godzilla (2014)

Nová Godzilla pokračuje v nenáročném trendu Transformers a Pacific Rim, ale je v ní zabudováno více původní japonské mytologie, a proto je některými pojídači popcornu označována za povedenější než verze z roku 1998. První hodina filmu je nudná vata, druhá polovina chytá určité tempo, ale efekty nejsou všechno. Hlavní hrdina je pouze nepotřebná rekvizita a to samé platí o jeho rodinných problémech. Zlatý Emmerich!

• 19.7.2014  00:13
    Žralok v Benátkách (2008)

OMG to je zas kinematografický skvost...co scéna to strašná stupidita. Baldwin se tváří stejně nevzrušeně ať už mu zemře otec, najde křižácký poklad nebo se probudí potrhaný v nemocnici (prostě vstane z postele a odejde). Žraloci se chovají jako zlomyslní roboti a vůbec ne jako dravci. Na závěr si to pan učitel rozdá s italskou mafií, že by se za to nemusel stydět ani Jason Bourne (až na tu hroznou režii a střih). Potápěči mluví zásadně s dýchacím přístrojem v hubě a středověké pasti jsou zkonstruovány tak, aby se vyhnuly příchozím. Na spoustu debilit jsem zapomněl, ale hodnocení "odpad!" je zcela zasloužené.

• 9.7.2014  13:29
    Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál) (2007)

Průvodce seriálem je občas docela vtipný, ale to je asi tak všechno. Výsledkem "výzkumu" jsou akorát vyhozené peníze za letenky a techniku, ale uznávám, že práce to musí být zábavná.

• 14.6.2014  11:47
    Tabáková spiknutí (TV film) (2006)

Rád si zapálím, ale kvůli tomu, že mi to chutná, ne kvůli kovbojovi s plakátu. Mám pocit, že z nekuřáků se stávají fanatičtí agresoři.

• 6.5.2014  13:28

Spíše mi připadá, že si paleontologové vylévají srdíčko, než že by se jednalo o nějaké nové objevy.

• 5.5.2014  08:35

Podle toho, co jsem viděl, mi Novotný nepřijde nějak zvlášť inteligentní, spíš je to amorální feťák, který pro prachy udělá všechno a nijak zvlášť se neliší od těch prostitutek, o kterých píše. "Že to lidé chtějí" je pouze cynický alibismus a jak Klusák správně naznačuje, není to rozhodně ta správná autorská ambice. OK, 1,4 milionů lidí denně klikne na bulvár, ale na druhou stranu tady je 8,6 milionů lidí, kteří vám na to kašlou, a jediný způsob jak s tím něco dělat je rozšířit jejich řady.

• 3.5.2014  13:39
    Princezna Ano (TV film) (2009)

Dredy a skateboard? Kam to jen pohádková velmoc klesla!

• 3.5.2014  11:50

Téměř dokonalý film. Pan Somr je tak nenucený a autentický, že to snad ani není hraní, ale ztotožnění a Novotný mu taky zdatně sekunduje. K celkové poetice filmu mi akorát neseděla ta vražda matky a ženská postava, která si to rozdala se synem přítele a pak mu ještě dala kopačky. Pro mě nepochopitelné jednání, ale na druhou stranu pěkný příklad ženské logiky.

• 1.5.2014  19:57
    Enderova hra (2013)

Co to mělo být? První polovina byla Harry Potter ve vesmíru a dokonce i s fanfrpálem a druhá polovina úplně postrádala logiku. Proč by sakra měla parta děcek řídit flotilu v rozhodující bitvě? Příběh fakt sračka a ten žloutek v hlavní roli mě vyloženě rozčiloval. Vizuální zpracování a emzáci byli docela zajímaví, proto nedávám odpad.

• 30.4.2014  12:05
    Stonehenge (TV film) (2008)

Podle mého názoru archeologové hrozně hádají a jejich závěry nelze brát příliš vážně. Najdou jednu mírně znetvořenou lebku a už z toho vyvozují, že se jednalo o léčitelku, každý laik si dokáže vymyslet stovky alternativních vysvětlení, pro které je zhruba stejné množství důkazů. Myslím si, že lidé doby kamenné museli být praktičtí lidé, už jen aby přežili, a praktický člověk si samozřejmě všimne, že přítomnost nějakého kamene choroby neléčí. Připadá mi dost nepravděpodobné, že by si lidé v této době dali takovou práci a na životě ohrozili tisíce dělníků jen kvůli pověrám.

• 28.4.2014  21:21
    Krvavá pěst II (1990)

Vskutku velmi stupidní a odfláknutý scénář a to jsem této sortě filmů ochoten odpustit hodně. V podstatě to je jedna bitka za druhou, klaďasi jsou schopní obdržet neomezený počet ran, za to záporáci omdlévají po dvou, pokud tedy nejsou nadopovaní. To by ale až tak nevadilo, kdyby aspoň souboje nebyly špatně natočené, zrežírované i sestříhané. Bohužel se jedná o důkaz, že i s mistry se dají natočit trapné bojové scény.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8