• Krátkometrážní

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Jeden z vrcholů českého, divadelního humoru v čele s nedostižným Miroslavem Donutilem, který si celou hru vzal sám na sebe.

Sluha dvou pánů (2010) (divadelní záznam)

Znám původní verzi této divadelní hry na DVD (z roku 2000) a tato se ji bohužel vyrovnat nemůže.

Carrie (2013)

Celkem průměrný film, který Chloe Moretz dokázala dotáhnout téměř k dokonalosti!

Utopenec na útěku (1998)

Komedie to vůbec není špatná (přestože na sérii "Bláznivá střela" nemá) a scéna s houpajícím se autem je nezapomenutelná. :D

Godzilla (2014)

Film je monumentální, epický a co se triků týče, tak musí uspokojit každého. Problém nastává v momentě, kdy od filmu očekáváte ten moment, kdy si řeknete: "To je film roku!" a on se nedostavuje (dokonce ani při závěrečném souboji). Když se poprvé objeví Godzilla na plátně, tak mi naskočila husí kůže. Kazí to však fakt, že žádné střety netrvají více než pár vteřin. Člověk se tak připraví na akci a místo ní hned vyběhne jiná scéna (velký nedostatek!). Postavy pro mě sympatické byly, ale je fakt, že nejsou ve filmu téměř vůbec důležité a nesoucítíte s nimi - bohužel. Škoda, že se film více nezaměřil na destrukci světa. Je de facto vidět jen souboj monster. Já jsem spokojený, ale čekal jsem mnohem více. PS: Godzilla je fakt velká!!!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jasný kult a filmová dokonalost ve všech směrech! Nedávno jsem film viděl v kině a zážitek to byl opět nezapomenutelný. Úžasný výběr herců, vypiplaný scénář, úžasné triky, fenomenální hudba a přehršel akce a emocí dělají z tohoto filmu naprostou špičku žánru akce a sci-fi. PS: Arnie je nejlepší akční hrdina všech dob a scény, kde dostává na prdel od T-1000 mě dodnes neskutečně dostávají! Bez debat: 100 %!!!

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Neuvěřitelné překvapení! Po prvním díle a zejména po fenomenálních "Avengers" jsem nečekal nic, co by se jim mohlo alespoň trochu přiblížit. Po tom, co mě poměrně zklamal druhý díl Thora, jsem nad tím zlomil hůl a rozhodl se čekat na pokračování samotných "Avengers". Tento film mě však posadil na zadek. Vše je vypiplané do posledního detailu a Steve Rogers (kapitán Amerika) se rázem stává po Tonym mým druhým nejoblíbenějším avengerem. Herecké výkony všech, dějové zvraty, triky, akční scény a sexy Black Widow jsou naprostou trefou do toho, co já jako fanoušek takových filmu potřebuji. PS: Nechoďte na 3D. Nic tam není. PS 2: Český dabing vůbec není špatný.

Scary Movie 5 (2013)

Několik vtípků se podařilo a zasmál jsem se. Drtivou většinu času jsem se však udivoval nad vtipy, které jsou víceméně trapné a dětinské. Scénář se navíc ničím moc nezaobírá a jakmile film skončí, tak jen zvednete obočí a za pár minut už si ani nevzpomenete, že jste se na tenfo film koukali.

Manželka Ronalda Sheldona (2001) (TV film)

Zajímavé herecké obsazení, kde kralují pánové Viktor Preiss a Václav Postránecký. Škoda laciných interiérů, protože zápletka vůbec není špatná. Snad jen více zapracovat na gradaci, neboť již od začátku tušíte, kdo tím vrahem je.

Kameňák 4 (2013)

Přiznám se, že jsem čekal průser. Některé vtipy se ale skutečně povedly a zejména Václav Vydra a Martin Dejdar (scéna na střelnici, kde Vydra nabízí "hluchému" Dejdarovi práci je skvělá). Já se bavil. Více jsem od toho nechtěl. :)