Pohřben zaživa (2010)

Nevím na jak dlouho by tahle rakev vydržela se vzduchem při Reynoldsově výkonu a neustále kyslík užírajícímu zapalovači, ale určitě by to byl v reálu krátkometrážní film:)) asi by to bylo na hlavu, ale já bych se s tím nožem ihned snažil rozpižlat rakev a nějak se přes záplavu hlíny vydrápat nahoru. 81%

Atlas mraků (2012)

Na jednu straně se mi líbí, že se Wachowští nesnaží na diváka plivat jakási filozofická poselství a investují je do příběhu pro příběh sámotný. Potom ale těžko můžu mluvit o nějakém zážitku, který mě donutí se někdy znovu podívat. je to prostě pěkná šestice příběhů s pár vtipnými momenty (nejlepší je Tom Hanks v jedné ze svých rolí vyhazující kritika z mrakodrapu:)) a jakousi pointou u které mě úplně nedošla její opravdová hloubka či přesah (protože si myslím, že tam nejsou). Jinak si herci pěkně zablbnuli v maskérně a v deseti lidech zvládli sehrát tři čtvrtiny postav:)) Hugo Weaving alias zlá dozorkyně důchodců ale zvítězil:)) Až ho uvidí Forman, zalituje, že neměl možnost ho ve své době obsadit do role vrchní sestry co šikanuje Jacka Nicholsona:)) 84%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Celkem inteligentní příběh, který si vlastně na nic nehraje, protože ačkoliv nakousává ultrasložité a filosofické cestování časem a ovlivňování minulosti / budoucnosti, nemá motivaci posazovat nás na zadek nějakými šílenými paradoxy a "rádobypromyšlenými" pavučinami osudu. Ale to děťátko co místo kadění do trenek rozstřeluje baráky a přehazuje hektary kukuřice je zas chytrý jak rádio, vlastní (nevlastní?) matku poučuje se slovníkem dospívajícícho kluka a to už opravdu přátelé, přestává být vtipnéééé!!! Bruce Willis ho vlastně šel zabít právě kvůli tomuhle , protože on ví z filmu Mecury, jak se má chovat desetiletej kluk:)) Takže 75%

96 hodin: Odplata (2012)

Já to vlastně ještě ani nedokoukal , ale to neva. V prvním filmu 96 hodin jsem měl jen jeden větší "zákys" a to bylo hned po příletu Neesona do Paříže, kdy se choval jako ukvapený idiot a nechal umřít toho mlaďocha únosce. Jeho další bitky a postupy jsem mu ale věřil....nu a teď druhý díl - horko těžko se na to kouká, když se najednou chová jako idiot, padouchům dává vteřinu navíc a pak je nestíhá zastřelit a musí se prát, a to teda opravdu moc nechápu (díky téhle blbosti se vlastně nechal i unést) Jeho orientace v Istanbulu pomocí granátů je sice úctyhodná, ale ten chlapík nám prostě značně zesenilněl. Prozatím dávám 65% Pokračování - já teda nevím, takže on nechá dceru řídit auto na hardcore obtížnost. proti profíkům...uff. Já prostě nechápu proč někdo pořád przní filmy otravnými klišé -padouch specialista na bitky už má Neesona na háku a pak se zas rozmachuje k finálnímu bodnutí až někam do nebes (jako dalších tisíc jiných filmových padouchů)....a chcípne:) Nu, finální pokec s ruso-arabským bossem byl ale cool, takže necháme 65%

Princezna Mononoke (1997)

Plusy - výborná hudba, která přímo zve do nitra lesa:), nádherné scenerie, kvalitní příběh i postavy, budování napětí, přesah do něčeho co jsem naposledy viděl ve filmu Final Fantasy = příroda jako bytost(?). Minusy - ani moc nevím. umírání toho starého kance bylo zbytečně nechutné:)) Suma Sumárum: 88%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nene, tohle mi prostě nestačí. Chybí tu trochu víc snahy vytěžit z téhle neskutečné Valhally akčního filmu opravdu maximum. To se jako objeví Chuck Norris a já se z něj mám po...? Přece všichni věděli, že se objeví, takže mnohem víc záleží, jak šikovně na scénu vpochoduje:) Číňanka neumí hrát a je nudná. Kurde, komu by vadilo, kdyby tam dosadili Michelle Rodriguez?:)) nebo akční babku Sigourney Weaver??!! Žán Klód to v podstatě "obsral" za všechny, protože v roli záporáka se nemohl pošťuchovat s ostatními "oldtimery". Líbilo se mi jak se Arnie hned na začátku sápe po té největší zbrani a taky přestřelka v tom fake městečku byla fajně westernová a vtipná. Pak nějak ale zase přišlo příliš mnoho minut balastu, tuctovosti a rádoby dialogů. Já bych prostě uvítal Expendables jako akční komedii, protože takový potenciál možných narážek a vtipů, jaký se naskýtá při spojení tolika akčních legend, jen tak nikde neseženete. A je trestuhodné, že to nejvtipnější co postavy ve výsledku pronášejí, jsou narážky na jejich stáří, kousnutí kobrou nebo "I´LL be back". Ostatně tahle nulová vtipnost se děla i v prvním díle. A teď to porovnejte s humorem a nadhledem v Avengers a řekněte mi na co se kouká uvolněněji a lépe....:))) 59%

Pátá ofenzíva: Bitva o Sutjesku (1973)

Nudil jsem se. Zatímco Bitva na Neretvě je strhující natolik, že vám zaplácala smysly natolik, abyste nemysleli na šílenou propagandu a ideologii, která se vám vkrádá do podvědomí, Sutjeska nijak extra strhující není a propaganda je tedy mnohem více na očích. Filmový generál Tito je opravdu borec s potenciálem Rikitanova staršího bratra a neohrožeností Krále Artuše (či tak nějak:). Nejvíc mě dostaly scény s pejsánky, kterak trhají na kusy odvážné partyzány - emočně dost silné. Nacistický generál byl tak zlý, až jsem málem hodil rajče na monitor. 68%

Bitva na Neretvě (1969)

Já jsem vlastně nadšen, protože bych velice těžko dokázal najít něco co v tomhle velkofilmu nebylo. Neskutečná škála archetypů postav, neustálé útoky a protiútoky, bitva střídá bitvu, herecké výkony střídají "zlatomalinové výkony), desítky zápletek, pathos až na půdu, megalomanské scény s tisíci komparzisty, Yul Brynner a jeho podivné legrácky:), přehrávající a přebíhající Franco Nero, neuvěřitelné dialogy tyfusem nakažených lidí, superchlapák Bata Živojinovič, dirigent dělostřelectva Bondarčuk...prostě paráda:)) 88%

Muži v černém 3 (2012)

Dokoukal jsem do konce, což je úspěch. Oproti jedničce až hrozivě ubylo vtipných hlášek a situací. Tady se jen tak blbě komentuje. A ten chlapík vidící paralelní budoucnosti byl neskutečně odpornej, trapnej a nudnej:)). Ale scéna s Andy Warholem je geniální a válcuje o dvě třídy všechen ostatní humor co se ve filmu vyskytuje. 65%

Total Recall (2012)

Byl tam vůbec někdo na Marsu?? Jako ukolébavka ke spánku výborná volba - čtyřikrát jsem večer pustil, čtyřikrát nedokoukal a usnul po pěti minutách stopáže. Nehorázná nuda, nulové napětí, slabý scénář, nevýrazné postavy. 62%