Jak vycvičit draka 2 (2014)

Nemám moc kladný vztah k pokračováním filmů. Samozřejmě najdou se výjimky, jako například druhý díl Shreka, ale tím můj výčet končí. O tomto filmu to ale říct nelze. Z jedničky jsem byl unešený a dvojka je taky super. Výborný příběh, který mě pobavil, i když jsem si film pouštěl s jistou obavou, abych nebyl zklamaný. Doporučuji všem a jsem rád, že jsem po dlouhé době narazil na skvělé pokračovaní určitého filmu.

Lidské stopy v kameni (1986)

Pěkný a kvalitní dokument o stěhování a přesunu mosteckého kostela. Popsána veškerá práce, přípravy a okolnosti přesunutí. Dokument není vůbec ideologický zaměřený, ale propagandistický byl hlavně samotný přesun. Ukázka toho, jak režim dbá na kulturu a zachraňuje památky, ale prakticky ostatní a většina památek byla ničena stejně tak jako už předtím.

Město pod Hněvínem (1969)

Nenechte se zmást rokem výroby. Kvalitní dokument o Mostě a jeho historických památkách. Otázka je, proč jsem dal průměr. Dokument ve své podstatě nebyl vůbec špatný, ale osobně mě moc nebavil, protože nejsem památkář. Celý dokument je prakticky o stavebním vývoji města a jednotlivých domech a jejich historické stavbě. Ale určitě u někoho jiného by uspěl více než u mě.

Frajer Luke (1967)

Svoboda táhne člověka kdekoliv i kdykoliv. A to je i případ Luka. Ani po dvou neúspěšných útěcích to nevzdává a pokusí se znovu. Paul Newman si to zde zahrál hodně dobře a jeho optimismus a promyšlenost situací jsou nezapomenutelné.

Cyrano z Bergeracu (1990)

Brilantní role Gérarda Depardieua. Film je poutavý s výborným příběhem. Bohužel jsem knihu nečetl, ale osobně si myslím, že film se jí dost drží. Co mě zde oslovilo a film se mi díky tomu líbil je scénář. Výborný veršovaný scénář, který se mi krásně poslouchal. A hlavně nesmím zapomenout zmínit fantastický dabing Miroslava Donutila.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Osobně mám radši v těchto rolích dvojici Depardieu a Clavier. Ale ani tento Asterix nebyl špatný, ale nebylo to pro mě ono. Jinak celý příběh byl dobrý a hodně mě oslovilo prostředí, kde se příběh odehrával. Výborná odpočinková komedie na páteční večer. Ale co mě dostalo, byly takové drobnosti a blbosti jako, že jeden z vozatajů byl Schumacher a jeho vůz v barvách Ferarri.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem se odhodlal a film si pustil. Byl jsem mile překvapen a dost jsem se bavil. Vůbec to nebylo špatné a doporučuji všem se na to podívat. Příběh byl pěkný a osobně vyzdvihuji vypravěče, který dodává filmu pěkný nádech.

Vatel (2000)

Hezký historický film o přípravách oslav na dvoře Ludvíka XIV. Snímek na mě působil dobře a líbil se mi, ale jedna věc mě zklamala a to výběr herců. Myslím si, že Uma Thurman a Tim Roth nebyli moc dobrou volbou pro tento snímek. Nebo alespoň na mě moc dobře nepůsobili. Jinak osobně film hodnotím kladně a příběh i dobře odpovídal délce, takže téměř žádné části nebyly moc dlouhé a utahané.

Pustina (2006)

To byla blbost. Parta mladých vězňů jde na opuštěný ostrov, protože jsou nezvladatelní a zabili jednoho svého vrstevníka. Hlavní zápletka celého filmu je jasná, otec zavražděného kluka si je postupně podává. No horší průměr. Skoro žádný děj, ten film sází jen na krev a postupné odpadávání jednotlivých postav.

Doznání (1970)

Působivý film o praktikách na politických vězních, které byly praktikovány hlavně v 50 letech. Jak jsem četl u jednoho komentáře film natočen sice Francouzi, ale velmi dobře přesvědčivý. Ale otázkou je proč jsem dal jen 3 hvězdičky? Vadilo mi, že hlavní herec je souzený francouzský politický vězeň, ale rekvizity a prostředí je čistě české, potažmo Československé, ale jinak výborný snímek, který určitě doporučuji.