Muži v naději (2011)

Výborný film se skvělým nápadem, ale co 10 minut mi vyskočil tep na 200, skvělé herecké obsazení, nedokážu si představit, někoho jiného v hlavních rolích... a poslední výborná věc je, že do konce filmu nevíte jak to dopadne.

Vězněm v cizině (2007) (seriál)

Výborný přímo až skvělý seriál. Poutavé vyprávění člověka, který seděl v cizině ve vězení a do toho hraný příběh. Co může být lepšího? Tento druh dokumentů nebo pořadů mám nejradši. Koho toto téma nezajímá, nebude tak nadšený, ale za zhlédnutí to určitě stojí. Pořad je plný napětí a mně osobně při některých scénách srdce bušilo o sto šest.

Bear a let nad Everestem (2007)

Výborný a poutavý dokument. Dva dobrodruzi se rozhodnou na paraglidingových padácích přeletět Everest. Už jenom ta myšlenka je bláznivá, ale Bear s Gilouem do toho jdou. Dokument pěkně popisuje celé přípravy před velkým finále. Oba měli více smůly a nevydařených pokusů, než těch úspěšných, avšak asi nejbláznivější byl risk Giloua, který šel rovnou letět bez vyzkoušení paraglidingu. Ale přes obrovské riskování se podařilo Everest přeletět alespoň Bearovi a mise tak byla úspěšná. Poutavý dokument plný napětí určitě doporučuji zhlédnutí.

Na východ od Berlína (1978) odpad!

Nenene. Už prosím nikdy. Horko těžko jsem vydržel první polovinu, ale tu druhou jsem musel jenom přetáčet, i když to dělám u filmů opravdu výjimečně. Příšerný příběh, příšerně natočené a úplně o ničem. Pouštěl jsem si to s vírou, že uvidím herce, kteří ztvárňují vojáky těžce bojující na Východní frontě. Ale místo toho tam vidím, jak tam hopsají herci před zeleným plátnem a padají jeden za druhým. Úplně o ničem a dialogy taky na hovno. Kdo chce ztratit 90 minut svého života, nechť si to pustí.

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Pěkně udělané krátké příběhy, které jsou pro fanouška filmu jako já jenom stvořené. Nedoporučuji seriál ale pustit lidem, kteří neviděli předchozí alespoň první díl. Nemuseli by vše hned pochopit. Pěkný obraz české verzi dodává i dabing, který je stejný jako ve filmu.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak a máme tu konec celé série. Velkolepá série ze Středozemě je uzavřená. Všechny 3 díly Hobita byly fantastické. Pokaždé jsem měl vyražený dech z prostředí, efektů a soundtracku. Na poslední díl jsem šel s tím, že na něj je až moc negativních ohlasů a bál jsem se, že to bude špatné. Ale podle mě to nebylo vůbec hrozné, ale je pravda, že mi ten poslední díl připadal nějak jiný a zvláštní, ale co, bylo to pěkné velkolepé ukončení, jak má být. Možná bych ke konci vytknul, že tolik hlavních postav zemřít nemuselo, ale jinak nějakou námitku na poslední díl a celkovou snad ani sérii vůbec nemám.

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee (2007) (TV film)

Silný film o ukončení indiánského svobodného života. To co americký národ prováděl s Indiány, jejich systematické vyvražďování je až nechutné a v dnešní době pro mnoho lidí stále nepochopitelné. Moje osobní dojmy jsou velmi zvláštní. Film poukazuje hlavně na to, jak se chtěli Američané dohodnout s Indiány na určitém kompromisu. Snímek mě ale silně oslovil a nebyl až tak špatný. V neposlední řadě bych také rád vyzdvihl skvělé prostředí a kostýmy.

Mrtvý sníh (2009)

Už podle názvu jsem žádný zázrak nečekal. Film se tváří jako horor a komedie. Film začíná jako většina hororů tím, že parta mladých lidí si někam vyjela. Sakra to ty nápady jsou vyčerpané? Kolik takových hororů takhle začíná. Namátkou třeba Dům voskových figurín, Texaský masakr, Hostel a mohl bych tam vypisovat dalších 100 filmů s podobným začátkem. Dobře když vezmeme v potaz klasický hororový začátek, tak je zde další nápad, který mě osobně moc nenadchl z hororového hlediska, ale spíše ze strany komediální a to, že partu mladých lidí postupně vyhlazuje armáda polomrtvých nacistických „zombie“, která postupně jednoho po druhém dostává. Kdo se na film podívá, tak bude mít průměrné pocity, a kdo se filmu vyhne, ani neprohloupí.

Dluh (2010)

Filmy, kde Mosad plní své úkoly mám rád. Jako mě bavil Mnichov, tak i Dluh nebyl špatný. 3 vycvičení příslušníci Mosadu mají chytit „chirurga z Birkenau“. Nápad pěkný s příslibem natočení kvalitního snímku. První polovina filmu mě moc nebavila, skoro až vůbec, ale v té druhé se to pak pěkně rozjelo a snímek mě nadchnul. Osobně mám moc rád scény, kde divák netuší, co se stane, ale najednou se předním otevírá promyšlená akce a ve mně to vyvolává určité napětí, které mám velmi rád. Dle méh film za podívání to rozhodně stojí.

Avatar (2009)

Můj dojem z filmu? Naprosto průměrný. Podle toho, jak se o něm mluvilo, jsem očekával něco víc, film, který jsem ještě neviděl. Bohužel, viděl jsem lepší, hodně lepších filmů. Ale Avatara jsem skouknul 4 roky po premiéře, možná kdybych vyšel čerstvě z kina, hodnotil bych jinak, protože co mě na něm nejvíce zaujalo, byly efekty, které byly perfektní. Co se ale týče příběhu, tak asi každému je jasné, jak film nakonec dopadne.