Šéfkuchař na grilu (2014)

Pohodový film, ve kterém jde o jídlo. Vaření je o kreativitě, dá se říci umění. Člověk to musí cítit a umět připravit nejen lahodný pokrm, ale také obraz na talíři, prostě se to musí milovat, tak jako hlavní postava v tomto filmu. Během sledování jsem se cítil uklidněně a hlavně hladově. Herecké obsazení se mi v tomto filmu hodně líbilo a podle mě se přesně hodili do svých rolí. Konec je navíc velké zadostiučinění. Doporučuji.

Slídil (2014)

Jak se z normálního zlodějíčka stát kameramanem pro televizní noviny. Něco pozměnit, něco zatajit anebo rovnou vytvořit onu událost, hlavně ať je to natočené a lidi to sledují. Lou jde i přes mrtvoly a je mu jedno kolik lidi při tom zařve. Zajímavý počin, hlavně musím vyzdvihnout výkon Gyllenhaala, který opravdu vypadal jak slizoun, který si jde za svým a nic ho nezastaví.

Trabantem až na konec světa (2014)

Parádní road movie, při kterém jsem se cítil, že tam jsem s nimi. Krásná příroda a leckdy kruté podmínky. Všechna čest trabantu, který to zvládl v celku dojet. Lituji, že také necestuji, protože tohle zažít je opravdu splněný sen. Moc sympatičtí lidé, kteří mi sledování velmi zpříjemňili a opravdu pár vtipných scén, při kterých jsem se musel usmát. Tuto sérii jsem začal tímto filmem a jsem nesmírně zvědav na ty dva předchozí, určitě si to opět užiju.

Odpojit (2012)

Film si zakládá na realitě dnešní doby a poukazuje na problémy internetu. Jenže tak doslova bych to ale neřekl, protože jde hlavně o lidi, jak se na internetu chovají a co na něm dělají. Jsme svědky několika příběhů, které poukazují na nejčastější hrozby, kterým se lidem mohou na internetu vyskytnout. Každý příběh spojuje události celého filmu, nejvíce mě oslovil příběh Bena a " Jessicy ", připomnělo mi to film Zkažená mládež. Názorně je ukázáno temné zákoutí sociálních sítí, kde člověk nemusí být zrovna tím, za kterého se vydává a i taková legrácka se může vyvinout v boji o život. Zajímavé je vidět souznění obou chlapců, kteří mají společnou jednu věc a to neopětovanou lásku jejich otců, kteří se o ně vůbec nezajímají. Všechny příběhy začínají se svým problémém, který se i přes všechny nesnáze na konci vyřeší, líbila se mi zpomalená scéna ke konci, kde konečně všem aktérům dochází, kde ten problém opravdu je. Lidí by měli být na internetu opatrní, protože nikdo neví, kdo na druhé straně opravdu je, nevyplácí se dávat všechny své údaje někam na sociální sítě a už vůbec ne vykládat cizím lidem své soukromé věci. Film byl pro mě velmi silný a nemůžu dát jinak než za 5 hvězd.