• Fantasy

Život je krásný (1997)

Aj keď mi nevädnúci optimizmus hlavného predstaviteľa miestami liezol na nervy, film má veľmi silné čaro, ktoré pôsobí ako balzam na dušu. Prehnaný optimizmus vo filmoch nemusím..., ale: "Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.“ (Jn 15;12-13)

Bud Bindi (1996) (seriál)

za prvé časti, potom to už upadalo na kvalite

Čtyři pokoje (1995)

Prvá scéna za 1*, druhá 3,5*, tretia 5*, štvrtá 3*

Město ztracených dětí (1995)

Podobne ako v Delikatesách, aj tu JP Jeunet vytvára fantasticky originálny svet. Remeselná zručnosť a technická brilantnosť dominuje na úkor hlbších myšlienok (scenára).

Zvláštní dny (1995)

Akože sa toto nestalo kultom? Alebo áno? Typ filmu, ktorý má dokonale vytvorený príbeh, atmosféru, postavy, hudbu v jeden fungujúci celok. Proste krása pozerať a vnoriť so do toho. Dávam 4.5 *, no po druhej projekcii to bude možno za 5.

Přátelé (1994) (seriál)

Klasika medzi seriálmi, ktoré vedia pobaviť.

Unaveni sluncem (1994)

Bravúrne spracovaný film; réžia, hudba, kamera, prostredie, samotné metafory, nenápadné vizuálne detaily. Veľmi silné 4*. Nad všetkým malebným, na oko ideálnym a idylickým, v dobe kde bolo veľa detailov, z ktorých má človek radosť sa dialo niečo... fatálne.

Akta X (1993) (seriál)

Akty X, ak už ide v mnohých momentoch o bludárenie ľudí sprostosťami, poskytujú svojim konšpiračným jadrom (elita, ktorá tají ľuďom a svetu informácie) veľké mystérium, ktoré priťahuje.

Candyman (1992)

Solídny horor. Výborná atmosféra a zopár prekvapujúcich momentov. Dej bol dosť fantazmagorický, ale inak veľmi vydarený film. P. Glass opäť zložil prekrásnu hudobnú tému.