Tajemství jejich očí (2009)

Co mě mrzí je to, že jsem film viděla v originále bez titulků a nevychytala všechny drobné vtípky, kterým se uchechtávalo celé kino. Jinak je film poutavá sonda do sedmdesátých let v Argentině a to hodně dobře natočená. Rozuzlení zápletky je hodně dobře udělané.

La Bonne Étoile (1997)

Podle synopse se dala očekávat pořádná následná deprese, která se ovšem nekonala, ačkoli je to vzhledem ke všem událostem, co se na plátně stanou, mírně překvapující. Chvílemi jsem se docela dobře zasmála. Rozhodně vyzdvihuji výkony Antonia Resinese a Jordi Mollá.

Metoda (2005)

Jo, tak takhle to chodí ve zlých korporátních společnostech. :)) Ne, teď vážně, tahle partie byla výborně rozehraná, i když psycho to bylo teda pořádný. Stylem to trochu (hodně) připomínalo 12 rozhněvaných mužů.

El mal ajeno (2010)

Na půl cesty mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Po delším váhání jsem se přiklonila ke čtyřem, protože 3,5 se přece zaokrouhlí nahoru. :) Zásadní chybou, kterou jsem před sledováním tohoto filmu udělala bylo to, že jsem viděla, kde se prozradila hlavní zápletka a tápání hlavního hrdiny po tom, co se vlastně stalo, nemělo pak tu správnou atmosféru.