Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Velmi povedený film, Luděk Sobota už se následně nevymanil z role Františka. Vrstvení jedné hlášky na druhou. Souhlasím, ten vtip s hrajícím motorem se nepovedl. Zase na druhé straně spálit lupou drahou mistrovu miniaturu a tvářit se, že se nic nestalo, spolehlivě rozesměje, s podobnými situacemi se člověk setkává v reálném životě.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Závěrečná honička v autech a rvačka v koupelně nemají chybu a obdoby. Hlášek už tu bylo vyjmenováno dost, ale i tak jich ještě zbývá pěkná řádka, mě spolehlivě rozesměje Jarda Moučka coby ostrý gangster s jeho prohlášením - jsem vyučen krejčím ve Vídni!

Dáma na kolejích (1966)

Tenhle film klidně pro mě může skončit v propadlišti dějin. Právě proto může překvapit, kdyby se někde po letech vynořil.

Vrah skrývá tvář (1966)

Podařený kriminální film ve velmi dobrém hereckém obsazení, udržuje diváka v napětí. Je škoda, že jak člověk ví, jak vše dopadne, málokdy se chce dívat na dobrou detektivku dvakrát, třikrát.

Můj soused zabiják 2 (2004)

Tohle ne, raději dvakrát první díl za sebou než koukat na dvojku. Ne, vyhořelé, nic nového nepřinášející, tedy kromě zklamání.

Můj soused zabiják (2000)

Já jsem byl spokojený, dobře jsem se pobavil, Matthew Perry opravdu hrál prakticky stejně, jak v Přátelích, Bruce Willis hrál parádně zabijáka, omáčka kolem příběhu se mi líbila. Rád se kouknu znova.

Sloužit Sáře (2002)

Odpočinková komedie na volné odpoledne či podvečer, neublíží, ale taky nepřekvapí. Jen má člověk dojem, že už to někdy někde viděl.

To zvládnem, amigo (1972)

Filmy točené jak přes kopírák. Ale koukl jsem se na to s tím očekáváním, že už jsem to vše jistě viděl v jiných pěti filmech. Neoslnilo ani nezklamalo.

Bláznivá škola (1996)

Tahle parodie mě neoslovila, přišlo mi to moc roztáhlé a následně už bez nápadu, jak příběh posunout.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Seriál mi nic neříká, ale rád jsem se podíval na celovečerní filmová zpracování. Nezklamalo mě, jen podruhé bych se už na to dívat nechtěl a nemusel.