Legenda o Kolovratovi (2017)

Rusi zobrali 300, Peržanov nahradili Mongolmi, Sparťanov nahradili mužikmi, občas odcitovali zábery z Pána Prsteňov, aby vytvorili legendu o tom, že voči Zlatej Horde dokázali ich predkovia to, čo dokázali Fíni voči Sovietskemu zväzu.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Ak sú Nemci v niečom dobrí, tak je to presné strojárstvo a spracúvanie vlastnej minulosti. Skvelý príbeh, hudba, kamera, a výrazná výtvarná zložka filmu.

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)

Lily James som tú spisovateľku vôbec neveril, ale evidentne prevážilo, že sa na ňu pekne pozerá. Ostatné postavy výborné, ostrov Guernsey fotogenický, zabudnutá epizóda okupovaných britských ostrovov zaujímavá.

Zrádce mezi námi (2016)

Klasicky kvalitná LeCarrého predloha, výborní herci, kvalitná réžia. Podcenený film. Asi preto, lebo je tam všetko realistické.

Vysíláme zprávy (1987)

Fungujúca kombinácia romantického príbehu s drámou o fungovaní médií. "Čo myslíš, ako vyzerá Diabol, ak je medzi nami? ... Bude atraktívny! Bude príjemný a ochotný. ... Nikdy neurobí zlú vec!.. Iba trošku zníži naše štandardy tam, kde sú dôležité. Iba veľmi máličko."

Star Trek: Nová generace - Vyděděnec (1992) (epizoda)

Elegantný nápad: planéta hermafroditov, kde sú ľudia, hlásiaci sa k ženskému alebo mužskému pohlaviu takí menšinoví, ako u nás homosexuáli. Ako obvykle, najvydarenejšie sú tie diely Hviezdneho výletu, ktoré riešia úplne pozemské problémy.

Star Trek: Nová generace - Etika (1992) (epizoda)

Výborný komentár k Hippokratovej prísahe a etike lekárskych pokusov. Nenechajte sa odradiť nízkym hodnotením epizódy.

Colorado Territory (1949)

Kvalitný starý western, ktorý nestojí na prestrelkách a superhrdinských schopnostiach, ale na vzťahoch. Hviezdičku naviac za útek z väzenia pomocou ponožky :-) Na Virginii Mayo naozaj pri každom pohybe vidieť, že je to tanečnica, a nie že len bývalú tanečnicu hrá. V danej dobe musela byť vtipnou narážka na to, že ani herečka, podobne ako jej postava, nevedela spievať.