Agent Palmer: Případ Ipcress (1965)

Michael Caine boduje svojou "kancelárska krysa" variáciou na Jamesa Bonda. Rozhodne ide o nadčasový film.

Ten, kdo stvořil špióna (1990) (TV film)

Celkom inovatívne napísaný príbeh, približuje tento pokus zobraziť flemingov život zaujímavejšie, čím pôsobí viac sviežo než moderná BBC miniséria .Ako životopisný film to logicky nefunguje, no ako popísanie určitých čŕt Flemingovej osobnosti áno.

Amazonka (1999) (seriál)

Predcasne ukonceny, no kvalitny serial s nametom o stroskotani cestujucich v lietadle v neprebadanom amazonskom uzemi.

Deadfall (1968)

Další z filmov mladého Michaela Caina, kde hrá skúseného a nedôverčivého zlodeja. Film vynikne hlavne ako dobrý konverzačný thriller so zaujímavými akčnými scénami.

Westworld (1973)

Jednoduchý film na ktorom o 43 rokov neskôr postavili prekombinovaný seriál.Film ktorý pokojne mohol slúžiť ako inšpirácia pre Terminátora s Arnoldom Schwarzenegrom alebo i zrodeniu hier typu GTA.

Zahrada (1995)

Istým spôsobom tento film pripomína ruskú klasiku Stalker z roku 1979. Nie je to len hlavným hrdinom ktorého perfektne zahral Roman Luknár a čo je pravdepodobne aj jeho životná rola. Celkovo formou, je to naschvál spracované do filozofického štýlu v ktorom každá postava obsahuje nejaké magické posolstvo, a hl. postava sa v rámci toho v priebehu deja mení a prispôsobuje svoje chovanie prostrediu v ktorom sa nachádza a ľudmi s ktorými sa stýka. Je to skvelo prezentované v jednoduchej scéne kde Luknárov charakter spomenie postave z mestského prostredia že sa rozprával s mravcami. Akoby sa divák pomaly dostával spolu s hlavným hrdinom čoraz hlbšie do danej reality a osvojoval si tie myšlienky. Čo považujem za druhý režisérov zámer je zdanlivo nereálne chovanie postáv. Zo začiatku ide v podstate len o drobnosti no postupne ako dej napreduje tak sa dané úkazy stupňujú a pomáhajú divákovi sa prepadnúť hlbšie do tohto sveta, pričom tá celková nereálnosť vyvrcholí finálnou scénou v ktorej sa to už zdá úplne normálne. Z hereckých výkonov nemôžem nespomenúť nádhernú Zuzanu Šulajovú a taktiež i tradičné herectvo Mariána Labudu staršieho. Ide o moje prvé stretnutie s tvorbou Martina Šulíka a zatiaľ som spokojný.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Feel-good movie, no i to občas nestačí. Dávam 3* ktore považujem za triezvo zadelené kedže si cením snahu tvorcov pridať prvky z kníh o Tarzanovi ktore doteraz neboli v žiadnom filmovom prevedení, pričom i letmo nadviazali na Lambertovu verziu dospelejším poňatím a na staré Weismullerovky akciou. Za vačšinu negatívov spájaných s tímto filmom akými sú napr i tie do očí bijúce digitálne efekty môže naťahovaná produkcia. Čo je smola, keďže vďaka knižnej predlohe z toho pokojne mohol byť film ktorý by prekonal aj preceňovanú Knihu džunglí.

Inherent Vice (2014)

Noir film, kde viac ako finálne rozuzlenie je zaujímavé spracovanie a zasadenie do doby hipisáckej éry, kde hl. postava je taktiež večne nadrogovaný hipík. Z toho následne vychádza mnoho nevšedných situácií. V podstate film je niečo medzi Lethal Weapon 1, Fear and Loathing in Las Vegas a The Big Lebowski. A je celkom viditeľné že Joaquinovi Phoenixovi takéto mierne pošahané role sedia viac ako dramatické.

The Son of Tarzan (1920)

Verne prevedený príbeh z knihy do filmovej podoby. Teda pokiaľ sa povznesiete na rok výroby. Film je voľne dostupný na www.dailymotion.com