Spolujízda (2019)

Je to jak podle stokrát použitýho mustru předvídatelnejch zápletek, ale pár fórů se povedlo.

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

Pátá řada lehce doplácí na Tommyho vstup do politiky a časté psychedelické vložky po účincích laudána. Co mě naopak hodně bavilo bylo parádní využití reálných postav a událostí. Celkově za 4*, abych mohl jít případně s další sérií výš.

Roztříštění (2019)

Vcelku povedený low budget thriller v téměř devadesátkovým kabátu a fungující atmosférou.

Óda na radost (2019)

Příjemné překvapení. Vtipné dialogy, dobře hrající Freeman, ve svých 40 pořád sexy Morena. Co víc chtít v romantické komedii s vážnějšími momenty a téměř britským humorem.

Family (2018)

Svět je lepší když jsi juggalo.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Příjemný dovětek, který sice není žádná super pecka, ale zato vás na dvě hoďky vezme zpátky do světa Breaking Bad. Taková trochu pocta Pinkmanovi, protože ostatní postavy seriálu jen sekundují.

Too Old to Die Young (2019) (seriál)

Po The Neon Demon NWF opět dokázal, že míří cestou kopírování Lynche a forma je pro něj důležitější než obsah, Amazon mu evidentně dal plnou svobodu. První tři díly jsou k nepřežití a u druhého jsem seriózně uvažoval, že to utnu. Nakonec se to dokoukat dalo, ale moc nevím co si z toho vzít. Nebýt těch nekonečných prvních třech dílů, dám za 4 * jen za vizuál. Stále doufám, že se ještě dožijeme něčeho na úrovni Drive.

Parazit (2019)

Hodně povedený.

Národní třída (2019)

Bohužel, knize film nesahá ani po kotníky. Je totiž psaná nezfilmovatelnou formou a přidání postav ani vedlejších dějových linek tomu nepomohly. Po technické stránce film funguje, vyjma strašného zvukového mixu kde hudba válcuje dialogy i monology a navíc se místy vůbec nehodí k scénám které doprovází. Hlavní devizou je Hynek Čermák, který si už roli nacvičil při výrobě audioknihy (a předpokládám, že díky ní byl obsazen). Schmitke zůstal nepřekonán.

Fabrika (2018)

A opět zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Chvílemi akční, chvílemi psychologická podívaná, bohužel místy dost polopatická. Durak zatím z Bykovovi filmografie vede.