MasterChef (2010) (pořad)

Díl od dílu se na to těším čím dál víc, protože díl od dílu je to čím dál víc lepší! V mých pořadech absolutní špička. 85%.

Conan (2010) (pořad)

Když ještě dělal na NBC, připadal mi strašně trapnej a neměl jsem ho ani trochu rád. Pak si ale dal pauzu (tzv. dostal vyhazov) a na TBS přišel jako úplně jinej člověk. Vrhl se prostě do toho po hlavě a bohatě se mu to vyplatilo. Vážně super talk-show. 80%.

Transformers 3 (2011)

Když Bay říkal, že se má trojka víc věnovat mytologii a rozvojem charakterů, tak to teda pěkně kecal, jelikož to na filmu nebylo ani trochu poznat. Přestože to ale bylo už potřetí prakticky to samý, já si film užil, podle mě rozhodně lepší než první dva díly... Akorát to vzkříšení robotů nějakým šutrem nebo světlem nebo co to do háje bylo si mohli páni producenti odpustit, to už je trošku trapný, jak vždycky maj robůtci nějakej ten plán B v kapse. A co si budem nalhávat - Megan Fox tomu fakt chyběla, místo ní tam hraje nějaká modelka, co neumí ani hrát, oh kam ón. Závěrečný dialog toho -jakže se jmenuje?- robota jako vždycky klišovitý, ale na to už jsme u Transformers zvyklí, že jo. Ok, přimhouřím oči a vpálím čtyři hvězdy, kterému k tomuto hodnocení napomáhá skladba Iridescent od Linkinů, která je vážně úžasná. 75%.

Noční můra v Elm Street (1984)

Je až obdivuhodný, že jsem ještě doteď nezhlédl jeden z nejznámějších hororových filmů, filmu, který Cravena dostal do ještě vyšších míst než byl doposud. Zprvu jsem se bál první Noční můru zkouknout, jelikož mě už dost zklamal první Halloween (ne režisérem ani obsazením, ale atmosférou, která mě prostě vůbec nedostala), ale nakonec jsem byl opravdu nadšen. Už chápu, proč film tenkrát vzbudil takovou ohromnou reakci, která se vlastně - i když už v hrozně malinkém množství - dochovává dodnes. 75%.

Záhada Blair Witch (1999)

Nebýt těch posledních - docela strašidelných - deseti minut filmu, tak je to vlastně jen obyčejný flák blbýho "tzv." dokumentu, který je roztahaný na nějakou tu hodinku a něco. Kdybych předem nevěděl, že všechny ty věci s třesením stanu nebo pouštěním zvuků nedělal režisér, zřejmě bych byl totálně posranej strachy a fakt, že jsem se na to díval v noci, by k tomu ještě dost pomohlo. Ale jelikož to na mě i tak zapůsobilo takovým tím "sakra-už-nikdy-nevstoupím-večer-do-temnýho-lesa" dojmem, kterému pomohl taky ten mrazivej soundtrack na konci, dávám tohle hodnocení... A myslím i na to, že to Blair Witch pořádně odstartoval dráhu filmů jako je např. PA nebo REC. 75%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Není nic lepšího, než když jedete na poslední část Harryho Pottera do kina a nad vámi na obloze jsou velká černá mračna, které pomalu pouštějí na zem kapky deště... Tak divné, až si pak člověk začne něco myslet. Nicméně, teď zopakuju jednu věc, kterou jsem už napsal ke komentáři k první části - Emma Watson je čím dál větší kus! Já fakt nevím, jak ona to dělá, ona to vlastně ani nedělá, nějak to z ní jde samo, ale prostě jí to v posledních dvou dílech tak seklo, že jsem se zas soustředil jen na ni a ne na dění kolem. Ale nevadí mi to... Teda vadí, protože... Protože jsem přišel o to, na co jsem se vůbec nejvíc těšil a co páni producenti do filmu nepřidali. Neříkám, že tam musí být všechny scény z knížky, ale copak tam ty nejdojemnější chvíle nešly vecpat? Brečení Hagrida jakožto důvod k tomu, že Harry zemřel... A co měla znamenat ta velká koncová bitva mezi Harrym a Voldemortem? Proč nebyla delší, proč nebyla ve Velké síni, aby pak mohli přihlížející Harryho obejmout, tak jak to bylo popsané v knížce? Prostě tomu filmu chybělo dostatek emocí. Na to, kolik lidí tam chcíplo, tak o ty emoce byla fakt nouze. Ale fajn, dost řečí, i přes všechny menší nedostatky dávám čtyři hvězdy a dodávám, že mi bude Potter chybět. 10 let s ním je prostě 10 let s ním. Hláška "Not my daughter, you bitch!" bezkonkurenční. IT ALL ENDS. 85%.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Nikdy jsem u žádného TV pořadu nevydržel sedět s takovým zaujetím jako tady. Dívat se na lidi, co několikrát za sebou spadnou do bláta, nebo je sejme nějakej kolotoč, je fakt sranda. 75%.

Hory mají oči (2006)

Aja má takový zvláštní styl točení. Fakt nevím, čím to je, ale připadá mi, že z normálního (nijak úchvatného) řemesla do toho vždy přidá jakoby kus svého názoru, kus něčeho, co celé to dílo jen víc pozvedne nahoru. Já si toho všiml už u Piraně, ale tady to šlo cítit tak výborným způsobem, že jsem normálně nechtěl, ať film skončí. Krása horor. Ale za co obzvlášť Aju nenávidím je to, že nechal tu mladší dceru znásilnit, protože od té doby mi připadala jako jedna z "nich". A právě u ní jsem tohle nechtěl... Proč neznásilnili třeba toho čokla? 80%.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Justin Lin se oproti minulým dílům pochlapil o 100% víc a výsledkem je budiž toto. Vynikající akčňák, který si nemůžete nechat ujít z jednoho prostého důvodu: Kde jinde uvidíte zápasit Vina Diesela s The Rockem? Červená barva tomuto filmu sluší a náležitě patří, protože jestli se vám líbily všechny díly "Fast...", pětka se vám rozhodně taky bude líbit. A věřím, že po tom konci se vám bude líbit i ta šestka. :-) 80%.

Zkus mě rozesmát (2011)

Sandlera nemám rád, ale tady mi zase až tak nevadil... Ale spíš to bude tím, že měl vedle sebe dvě úžasný ženský. Popravdě jsem celou zápletku filmu odhadl během prvních patnácti minut, ale i tak mi to vůbec nevadí a kdyby na tyhle komedie Sandler přistupoval častěji, bylo by to vážně super a možná bych ho začal jako herce brát víc vážně. Smekám. 80%.