Jánošík (1935)

Velmi pekne natocena agitka na slovenske narodni citeni, ktera splnila svuj ucel tak dobre, ze vetsina slovaku, ma predstavu o Janosikavi stoprocentne se shodujici s timto filmem a odmitajici pripustit, ze jde o zjednodusenou, vysoce idealizovanou a naprosto nepravdivou podobu historie. Jako film ovsem nadstandart a velmi potesi (dnes by se reklo cameo) role Jaroslava Marvana, Theodora Pisteka a Jindricha Plachty.

Jasnovidec (2005) (TV film)

Velmi vydarene televizni soudni drama. Jiri Svoboda je schopny reziser a dokaze vytvorit dramatickou akci i pri pouhem rozhovoru. Film ma vynikajici obsazeni a kazda postava si se svym hrcem sedi, pouze ze soudce Töpfera jsem mimo soudni sin prilis citil Karla Arazima z Cetnickych humoresek. Vynikajici Marek Vasut v dalsi roli jim vytvorene sablony; cynicky, charismaticky prostatik.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Celkem povedena pocta akcnim filmum a britskemu humoru, pokazena jen predlouhou stopazi. Velmi hezky natocene akcni sceny, kterych je tady bohuzel mene, nez by jeden cekal i kdyz sceny jako jump-kickem skolena starenka, nebo umlceni svedka kusem katedraly, vejdou do historie. Potesi i docela dost znamych tvari v cameo rolich.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Jeden z nejlepsich ceskych filmu, ktery se neboji ukazat, ze zbabelost je obludnejsi a zvrhlejsi nez jakekoliv zlo. Skvele vykony trojice polskych hercu a Jiriho Bartosky a genialne vybrane tvare sedlackeho davu. Opravnena facka primo do tvare vsem zastancum "maleho cechacstvi".

JFK (1991)

Pekny hrany polodokument, jehoz nejvetsi chybou je, ze ho lide berou jen jako film. Tema zde zpracovane je zavaznou obzalobou cele postkennedyovske politicke elity Spojenych statu. Film je technicky velmi pekne zpracovan-vetsina hercu je fyzicky temer totoznych se svoji realnou predlohou. Kevin Costner je v teto civilni roli sympaticky a verohodny. Cela atmosfera snimku je velmi znepokojiva Oliver Stone na sebe muze byt pravem hrdy.

Jižanská pohostinnost (1981)

Celkem zabavnej film o tom, ze kdyz se potkaji dve skupiny buranu, vyhrava ta s ostrymi naboji. Hezka role Briona Jamese, jako jednorukeho cajunskeho trappera.

Job (2003)

Trapny radobythriller o tehotne hitmance na pochybach. Hruza.

Kdo, když ne my (1999)

Vynikajici snimek s prvni pulkou po niz bych necekal takovy rozjezd v deji. Vtipna mila a pritom na nic si nehrajici komedie ze soucasneho Ruska. Detsti herci vynikajici. Vypada to, ze Artur Smolyaninov uz tady zacal osud postavy, kterou pozdeji ztvarnil jako Ljutyje v Devate Rote Fjodora Bondarcuka. Never, nepros, neboj se. Krajnovuv maly mafian je uchvatnej.

Kill Bill 2 (2004)

Tak tohle se jen tak nevidi, takovouhle cistotu charakteru jsem nevidel od Mlceni jehnatek. Madsenuv Budd by si zaslouzil vlastni film, jeho bohorovny klid a cynicky nadhled v souvislosti s jeho "prakticnosti" jsou k sezrani. Filmovy Bill je ten nejcharizmatictejsi a nejvic cool padouch co kdy vykoukl ze stribrneho platna, totalni poklona Carradineovi a Tarantinovi. O dva kroky vzadu (to znamena na "pouhem" nadprumeru) jsou slecny Hannahova s Thurmanovou a o dalsi dva kroky v zadu zustal cely prvni dil.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Totalne drsnej film z obdobi temna. Taky svedectvi o tom, ze ve skutecnosti se zlo vyplaci. Neni moc filmu, po kterejch by zbylo tolik horkosti, zloby a pocitu nespravedlnosti.