Old Boy (2003)

Smej se a svet se bude smat s tebou. Tohle je pribeh nad pribehy a vice poselstvi nez film, snad proto, ze Oh Dae Su mel patnact let na tohle pouceni. Choi Min Sik ztvarnil jednu z nejvyraznejsich osobnosti filmu vubec a dokazal to genialne. Park Chan Wook buduje svuj pribeh pekne nenapadne a postupne se nam rozpletaji zanry a film jakoby sam zacina rust. At mi nekdo rekne podobnou zaverecnou scenu, pri ktere se cloveku v hlave vystrida tolik emoci. Technicky skvele zvladnute remeslo ukazuje dokonaly scenar. V podstate kterakoli veta hrdinova monologu muze byt citaci.

Útěk (1972)

I pres zdanlivy poklid a umirnenou atmosferu je film prodchnut zvlastnim napetim, ktere jen zvysuji obcasne nasilne sceny a ktere vyvrcholi a plne propukne az v posledni prestrelce v motelu u mexickych hranic. Steve McQueen tu hraje se svoji skutecnou tehdejsi zenou Ali MacGrawovou. Zadna z postav nema cisty moralni kredit a to ani zdanlive obeti unesene Lettierovym Rudym Butlerem, ktery se jako zaporak prekonava. Kriminalka krasne dusna potem a lepkava krvi.

Hledá se Nemo (2003)

Velky konkurent pro Shreka a Uzasnakovi. Skvele fungujici film s nezanedbatelnymi figurami. Nejlepsi jsou sceny s racky a Darlou.

Někdo to rád horké (1959)

Povinost. Curtis a Lemmon jsou jedna z nejlepe fungujicich dvojic na platne vubec. Do toho bozska Marilyn a kupa hlasek a mame tu klasiku.

Mechanický pomeranč (1971)

Filmova poezie o Burgessove knize. Zivotni forma Malcolma McDowella a to zpivani v desti je nazapomenutelne. Nejlepsi scena je ovsem Alexovo cteni bible ve vezeni.

Podfu(c)k (2000)

Nejlepsi film Guye Ritchieho, herecky ansambl nema chybu, nejvtipnejsi jsou dvojice Dennis Farina a Vinnie Jones, Stephen Graham a Jason Statham a Brad Pitt se svymi souperi v ringu. Nejlepsi sceny jsou: cesta NY-Londyn za dve vteriny, prvni a posledni z Mickeyho zapasu, Las Vegasske vize Frankyho Ctyrprstaka a autonehoda ze trech pohledu.

Nelítostný souboj (1995)

Vyborny vyvazeny herecky film. Kazda postava ma svoji psychologii a hlavni dvojice tolik charizmatu, ze to boura zdi. Tom Sizemore a Val Kilmer zdatne sekunduji a Mann s prehledem zvlada profesi. Nejlepsi sceny jsou prvni rozhovor Pacina a DeNira a cela prestrelka v centru LA. Klenot.

Klub rváčů (1999)

Cerna velmi vtipna kniha a podobne humorny film. Norton v zivotni roli a Pitt ve vrcholne forme. Dve nejlepsi sceny jsou Tyler potkava Loua a Jack jde na pohovor za svym sefem. Chapu ze lidi (co jim jeste nedoslo, ze na dosti dlouhe casove primce se procento prezivsich rovna nule) to zneklidnilo. Jsem Jackova potrhana branice.

Mrtvý muž (1995)

Vynikajici Johnny Depp, jeste lepsi Gary Farmer a nekolik skvelych cameo roli. Krasne realne prestrelky a kupa kultovnich hlasek. "Zabils' muze, co te zabil?"

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Spolu s Imperium vraci uder nejlepsi dva dily SW. Christensenuv prerod ve Vadera je uzasny. Nejsilnejsi scena je ovsem povrazdeni Jediu,kdy clovek doslova citi jak se borti Republika. Vyborne pane Lucasi mate kompletni sagu.