Roming (2007)

Trapny a velmi nepovedeny film, s plytkym scenarem, nefungujicimi herci (i neherci), vtipy bez point a nezvladnutou rezii. Divat se na Bolka Polivku se po jeho par minutach na platne stava skoro utrpenim a spolu s natahnutou stopazi z vas postupne vyprcha i tech par (slovy dva) skoro usmevnych momentu. Vytvor na urovni Poldu a Kamenaku.

Spider-Man 3 (2007)

Naprosty ulet rezisera Sama Raimiho v nemz se ukazalo, ze Tobey Maguire, opravdu nebyl dobrou volbou pro obsazeni do role Petera Parkera a to ani po vzhledove strance, tak herecky. Ve scenach kdy je za zleho, vypada a tvari se jako Little Nicky Satan Junior Adama Sandlera a drsnacka zmena ucesu (k niz mu pribudou i zvyraznene ocni linky!!!) na nastvaneho metrosexuala je temer nekoukatelna. Navic Raimi se snazi vytvorit neco ve stylu Bolywoodskych taskaric se zpevy a tanci. Postavy se chovaji jako naprosti pitomci a proti veskere logice, jediny kdo ma trosku smrnc je James Franco. Bohuzel i cameo oblibence Bruce Campbella vyzni do ztracena a zustane jen trosku trapna vzpominka, jako na cele tohle dilo.

Sunshine (2007)

Klon mezi Horizontem udalosti, Ponorkou a 28 dny pote. Velmi povedene vesmirne drama. Pekne vypointovane postavy. Propracovana psychologie, u niz si vsichni ucastnici jasne uvedomuji, ze zachrana lidstva ma prioritu a nezatezuji sebe ani divaka zbytecnymi moralnimi dilematy. Danny Boyle odvedl dokonalou praci, co se atmosfery a vesmirneho prostoru tyka, ale zarucene nejlepsi je pokud jde o ty hororovejsi casti s kapitanem Pinbackerem. Z hercu klasicky nadstandart Cilliana Murphyho, dobry standart Michelle Yeohove a Rosie Byrneove a kupodivu vyborny vykon Chrise Evanse. Skoda jen toho o minutu delsiho zaverecneho letu do slunce, mohlo to byt naprosto dokonale.

Všichni do jednoho (2007)

Na televizni film simulujici reality show skvele. Postupne cim dal tim vtipnejsi a jako ve skutecne r.s. z postav, na zacatku nam lezoucich na nervy, se stavaji nasi oblibenci a z pocatecnich sympataku, kteri to s prehledem zvladaji, se stavaji nesnesitelne karikatury vyrovnanosti. Povedene dilko, na poli ceske televizni produkce nevidane.

Alpha Dog (2006)

Velmi presne vystizeny mentalita, mluva a chovani mlade bohate vrstvy v USA. Bruce Willis po nekolika letech opet hraje, stejne jako Sharon Stoneova. Nejlepsi herecky vykon ovsem podava Ben Foster v roli zavisleho nacisty, pri jehoz vystoupenich mu budete verit kazde slovo a bude vam behat mraz po zadech.

Casino Royale (2006)

Novodoba adaptace Flemingovy knihy se velmi povedla a Daniel Craig vytvari ten spravny dojem vojenskeho veterana pracujiciho solo. S obrovskou vytrvalosti a velmi nesmlouvave jde za svym cilem, ale jako kazdy velky hrdina ma i on slabou stranku, na niz doplati a kdyz se z toho pouci, stane se z nej dokonaly profesional. Agent s povolenim a schopnosti zabijet. Skoda jen, ze ty nejlepsi akcni kousky filmu jsou na zacatku.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Krasnej jemnej a do detailu propracovanej film, plnej laskavyho vulgarniho humoru, filmovejch odkazu a hlasek a k dokonalosti vyuzitejch postav z predchozich Smithovych filmu. Snad nejlepsi reziseruv pocin.

Černá kniha (2006)

Nejlepsi film Paula Verhoevena a nejlepsi film co jsem letos (2007) videl. Genialni vykon Carice Van Houten je neco nezapomenutelneho, pro svoji zenskou prirozenost a pomstychtivou silu. Reziser dokazal pouzit svoje oblibene namety, nasili a erotiku, v dostatecne verohodnem prostredi a podobne jako Michalek v Je treba zabit Sekala vytvoril zavery, ze nikdo neni cernobily a v kazdem z nas se skryva zlo i dobro, jen maskovane za ruzne vlastnosti. Nevytvari zadne lacine moralni zavery a sablony (jako to vidime v drtive vetsine filmu z obdobi WWII) a nevytvari dokonce ani slozite a propracovane moralni sablony odsuzujici celkove boj ci valku (jak umi treba Spielberg v Schindlerove seznamu ci Mnichovu), protoze je mu jasne, ze valka je jenom prostredek zla, ktere je v lidech ovsem zakoreneno neustale a ze rozdil mezi hrdinstvim a gaunerstvim je jenom pomyslna hranice zjednodusujicich vypravenek pro deti.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Technicky, stylove a zanrove dokonaly film s tak ubohym a prostoduchym poselstvim, ktere se hodi tak do serialu Helena a jeji chlapci. Nic mene, porad zabavne, Meryl Streep se tvari a chova, jako Dr. House a je skoro stejne zabavna. Stanley Tucci, jako vzdy nadprumer, zbytek nic extra.