Gangy New Yorku (2002)

Skvely, moderne zpracovany, historicky snimek o Gaunerech v casech obcanske valky v USA a to v samotnem hlavnim meste vsech pristehovalcu, v New Yorku. Jedny z nejlepsich roli Daniela Day-Lewise a spoustu skvelych hercu typu Johna C. Reillyho a Brendona Gleesona. Skvele natocene nasili, kteremu se reziser nevyhyba, ale ani ho nijak neglorifikuje.

Gauneři (1992)

Klasicka divadelni kriminalka. Chris Penn a Michael Madsen ve sve nejlepsi roli. Kultovni hlasky a ta muzika. Proste ucelene dilko v ramci minimalne trech zanru splnujici sto procent.

Generál Eliáš (1995) (TV film)

Vyborna komorni televizni inscenace, jejiz nejvetsi devizou je skvele napsany scenar J.S. Kupky, pojednavajici o generalu Aloisi Eliasovi, hrdinovi odboje a popravenem predsedovi protektoratni vlady ztvarnenem Ludkem Munzarem o jeho zene (Hlavacova) a o jeho konspirativnim boji s nemci (Vladimir Brabec, jako protektor a skvely Frantisek Nemec jako Gruppenfuhrer SS Steiner) a vnitrnim boji za to co je spravne a jak moc si lze hrat na nemeckeho poddaneho, aniz by se tato hra stala skutecnosti.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Velmi zabavny serial, ktery ma i kdyz to neni ceskym zvykem profesionalni a vynikajici dabing. Bravo Simone Postlerove.

Glimmer Man (1996)

Celkem vydarena kriminalka s dobre fungujici ustredni dvojici a spatne fungujici ruskou mafii. Seagal je sice uz v prerodu z akcniho bijce v zenoveho mistra, ale jeste si z toho umi udelat legraci a ma nadhled. Wayansova rodina cela vznikla kvuli hlaskam a narazkam na cernochy a i K. Ivorymu to jde obstojne. Bitky jsou na celkem vysoke urovni (jenom se z aikida preslo na neco jako wing tsun). Jedina, ale zato podstatna vytka je, ze jsem film videl uz predabovany alespon trikrat a stale se stejne spatnym(=absentujicim) zvukovym backgroundem k dialogum, takze vzdycky, kdyz se mluvi neni slyset zadne jine zvuky a to je treba u zminenych bitek dost skoda.

Goro, bílý pes (1980) (seriál)

Takovej japonskej Kolja se psem. Cedicka na city a nekdejsi letak.

Harper (1966)

Pekna kriminalka s Paulem Newmanem, ktereho soukromy detektiv Lew Harper tvori meziclanek, mezi Phillem Marlowem Humpreyho Bogharta a Joe Hallenbackem Bruce Willise. Stylovej zacatek, prostredi, nekdy az moc, zhave Kalifornie, par vybornejch hlasek a dokonalej frajerskej konec, to vse hraje pro Harpera a pro ten sympaticky nostalgicky pocit, ze podobni frajeri uz se dneska nerodi.

Hartova válka (2002)

Jeden z dlouhe rady Americkych filmu z evropskych zajateckych taboru se muze hrde zaradit za podivnosti typu Stalag 17 Billyho Wildera, nebo Velky utek. V tomto pripade americka omezenost v budovani realneho prostredi jeste vynika prapodivnymi hereckymi vykony. Hloupost snazici se vycedit slavu z klise, ktera je navic spichnuta horkou jehlou.

Helena a její chlapci (1992) (seriál) odpad!

Naproste dno. Toporni herci, idiotske dialogy, nesmyslne zapletky.

Hledá se Nemo (2003)

Velky konkurent pro Shreka a Uzasnakovi. Skvele fungujici film s nezanedbatelnymi figurami. Nejlepsi jsou sceny s racky a Darlou.