• Pohádka

Bakaláři 1997 - Facka (1997) (epizoda)

Bakaláři 1997 (1997) (seriál)

Zákeřná diagnóza (opravdu zákeřná diagnóza :-D ) a Ukradený automobil (Hartl - šílený vědec, Jiří Strach a Petr Rajchert byli legrační policisté) byly hezké příběhy , uvádí "SkoroVáleček" Marek Eben. Mladá sexy učitelka vyškolí za pomoci žáků tatínka Bobana , který jako namyšlený podnikatel si šel na ní vyšlápnout za Facku danou synovi. Překvapení No Brousek byl nejlepší zvláště s maskou. Jak jsme přečetli Čapka píše se rok 1952 a profesor se podivuje na příkazem ministra na vyhození knih z knihovny. Vysvětlení komunistického ředitele proč : Proč vyřadit celého Čapka? Za Masarykem byl taky celý. Ostatní příběhy si nepamatuju bohužel, doplním až to dozopakují

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Třeba farář půjčuje kapitánu Dumontovi kolo : "Až pojedeš z kopce, tak se modli." .... nemá brzdy. Nejlepší je stejně Pithivier. Francouzi si dělat legraci z Němců umí

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Leonardo DiCaprio je Arny úplně dokonalej. Ukázka : Viděla jsi uvízlou velrybu ? Jo, v televizi.Tak to je máma. Přišlo mi to dost rozvláčné (obdobně jako Ostrovní zprávy), ale jako příběh zajímavé.

Poklad Aztéků (1965)

Nejlepší postavou byl Andreas Hasenpfeffer, obchodník s kukačkami, který ipřes používání svého "Mexikonu" (Lexikonu o Mexiku) pořád pletl slova , Například : Nesmíte mě teďka iritýrovat , pač potom správně nezavyju Néé neblazněte. Proč ? Nechte mě bejt, kolhoti tak vždycky vyjou. Kolhoti, co je to ? To jsou takové pouštní lišky. Á, vy myslíte kojoty to bych nedělal ...

Zázračné meče (2001) (TV film)

Spravedlnost, všichni jí musíme pomáhat, protože zázračné meče jsou jen v pohádkách. Nejlepší byl Viktor Preiss a jeho Hildegarda

Náhradník (1975)

Nejlepší je scéna s vyhořelým zámečkem , jinak Pierre Richard je směšný už od pohledu a ve všech filmech má hezkou partnerku