• Pohádka

Václav (2007)

Smutné, jak pomalejší, postižený a odstrkovaný může dopadnout :-( , Ivan Trojan je famózní borec, mi to nedalo ta Soňa Norisová má ale kozy

Dokonalá partie (2005)

Romantika romatická v obráceném gardu než Pretty Woman, Debra není můj typ, ale hezké. Vždycky mě pobaví kolegové píšící, že ... (napíšu to do Deníčku). Nejlepší hlášky : Čau sviňáku, když ses na mou sestřenku brutálně vykašlal, tak já ti ji na oplátku ukradnu nebo Pochopil jsem, že se radši budu hádat s tebou než milovat s jinou

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

V této pohádce hrál můj tatínek v komparsu v davu, jednou to budu detailně zkoumat a hledat ho

Koloběžka první (1984) (TV film)

Jsou tam samí titěráci. Je to jedna z Werichových novodobých pohádek, je to vtipné např. J.Molavcová kompletně či vtipné hlášky s trojnásobnými nadávkami (trulant, trumbera ... ). Konečně vím, kde bývalá kolegyně v práci a kamarádka Janík sebrala sousloví oddaná poddaná teda asi ? musím se jí zeptat.

Zkoušky z dospělosti (1980) (seriál)

Hudba : Ladislav ŠTAIDL *** Začínám koukat , po letech , mě se to líbí. Co se týká "Mží to do vlasů" a "Jsou dny, kdy svítá ..." mám to jako Karlos80

Osvícení (1980)

Celkem dobrý, ale více mě zaujal ten druhý, omlouvám se, ale zase jdu proti proudu komentářů. Více v mém deníčku, kde zkouším udělat porovnání. Jinak Jack N. byl dobrý, ale šílenec už rovnou :-) All work and no play makes Jack a dull boy

Maigret klade past (1958)

Celkem jsem byl zvědavý, jak se Jean Gabin zhostí role komisaře Maigreta a mám pocit, že mě nezklamal, potěšil, hraje náramně. Je zvláštní, že jsem si asi při čtení knih ani detailní rysy Maigreta ani moc v hlavě nevytvořil. Dozvěděl jsem se křestní jméno Jules, což jsem nikde v knihách nenašel, všude jen Maigret respektive Commissaire Maigret. Annie Girardot měla celkem buclaté tvářičky, které jsem u ní neznal. Je to dobře natočené a film celkově "pobaví". Maigret říká své ženě " Pod těmi natáčkami je poklad ! "

Quantum of Solace (2008)

32 mrtvých, z toho 2 ženy. U ženy-divačky a žokeje není jisté jsou-li mrtví

Trosečník (2000)

Mě osobně velmi zaujal protiklad loyality k zaměstnavateli a použití obsahu balíků v nouzi, kdy vlastně popře všechna pravidla zaměstnavatele.

Pět lupičů a stará dáma (1955)

Hudba: Tristram Cary / Scénář: William Rose *** Čistá trojka to rozhodně není, spíše 3 a ¾ . Nejvíce mě zaujala celková atmosféra té doby, zajímavé byly třeba zrovna automobily. Profesor měl tvář, jak nějakého upíra a “muzikanti“ vyluzovali opravdu náramnou hudbu. Madam Wilberforceová byla kouzelná svojí přímočarou prostotou a jistě by byla postavičkou, která by byla vhodným doplňkem koloritu každého města. Hezké, roztomilé