Volný pád (1993)

Damn it!Tak toto bolo niečo.Poriadne teplo,zápcha ktorá nemá konca,dvaja "machri" trúbiaci jeden do klaksóna druhý do mobilu a toto všetko ešte zdvojnásobené vreštiacimi sopliakmi vo vedlajšom autobuse.Človek je len tiež bytosť s jednými nervami.Joel nám ukázal,že všetky tieto iritujúce faktory podmanené s problémami v rodine,môžu urobiť zo psychicky slabého človeka hotovú ničiacu zbraň.A prečo psychicky slabého?Kto by nespravil,aspoň v tých ranných štádiach,to isté ako "D-Fens"?Svet je zkazený,tak prečo nehodiť ďalšie polienko do ohňa...

Paranormal Activity (2007)

Béčkovosť je z tadeto viac cítiť než z nôh,po dvanásť hodinovej šichte na stavbe.

Posedlost (1981)

Narušenosť sama o sebe.Psycho nálož,nechápavosť,nezmyselné scény,dialógy-monológy.Čo sa človeku može páčiť na takomto filme?Asi to,že je to jedinečný snímok,nezaškatuľkovaný,obľúbený u malého percenta populácie(áno patrím k nemu).A čo!Zabijem sa keď milujem takéto filmy?

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Kto miluje American Beauty, bude milovať i tento seriál. Skvelý počin zo života, o životných situáciach, o každej minúte na tomto svete a fakt, že život vie byť dobrý a aj sakra na hovno. Vrele doporučujem.

Dexter (2006) (seriál)

Človek sa každodenne vyhýbal a vyhýbal tomuto seriálu,možno aj tým,že na jednej nemenovanej komerčnej(možno naj) TV stanici bežal.Odstupom času,som si ho ale stiahol s originál zvukom a v HD kvalite.A musím uznat,že som spravil náramne dobre.Atypický seriál s kladnými aj zápornými vlastnosťami hrdinu,len navonok podobný nejakej tuctovej kriminálke,krásne zaostrený na psychiku hlavnej postavy(mimochodom skvelé zahraná Michael C. Hallom).Veru takýto seriál tu ešte nebol a pravdu?Poprosím rýchlo natáčat šiestu sériu.

Vůně ženy (1992)

K tomuto staci iba napisat:Bravurny,skvely,exelentny vykon Al Pacina.Pan Herec s velkym P a este s vacsim H.

Černá labuť (2010)

Naprosto geniálne stvárnenie človeka,ktorý keď niečo chce,ide si po tom aj keby ho to malo stáť zdravý rozum a porozumenie k okolitému svetu.Empatia k hlavnej postave je v prvej polovici tak silná,že v druhej polovici príbehu sa dej rozbehne a nenechá Vás vydýchnuť.Človek by ani nepovedal,že film zameraný na balet ho tak uchváti,zasiahne,že sa preňho stane jeden z najobľúbenejších filmov..Sugestívny príbeh,krásna Natalia Portman a perfekcionistická režisérska palička Aronofského,to sú predpoklady na naprosto suverénny OSCARový film.

21 gramů (2003)

Snímok rozprávajúci o tom,akú cenu má vlastne život.Život ako taký,ktorý sa môže behom sekundy rozsypať ako domček z karát,alebo úplne zmeniť a otočiť o 180 stupňov.Sentimentálne depresívny film dráždiaci Vašu citovú strunku dovtedy,pokým ju úplne nezlomí.Každá scéna má vlastnú špecifickú a v štruktúre veľmi zložitú úlohu,že vďaka zmeškaniu jednej z nich,by Vám film nedával žiadny zmysel.Meniace sa životné situácie sú výborne spravené a záverečná scéna núti človeka ešte viac sa zamyslieť nad "vlastným svetom".

Dokonalý trik (2006)

Christopher Nolan posunul hranicu chápania ďalej,ako by sa na začiatku filmu dalo očakávať.Ukázal nám,že aj to čo sa na prvý pohľad zdá byť reálne a ani vo sne by človeka nenapadlo,že v to čo verí,sa dá zmeniť na obyčajnú fikciu.Obidvaja hlavní protagonisti sú si tak blízki a zároveň tak diferentní,aby sa len ťažko medzi nimi hľadal ten sympatickejší.Určite je to skvelý film s premyslenou a nepriamočiarou dejovou slučkou,ktorá sa uzavrie až po poslednej scéne.

Počátek (2010)

Emociálne chladný film,pričom nápad to bol vskutku zaujímavý,ale nie prvý (porovnávanie s Matrixom je asi na správnom mieste) .Relevantný bod dejovej línie je,že sa uberal viac akčnejšou cestou.Keby bol príbeh viac sofistikovaný do psychologickejšej myšlienky,5* by tu bolo asi samozrejmosťou.