Slunovrat (2019)

Popravde, čakal som viac. Možno až príliš veľké očakávania mali za následok to, že film niekedy na mňa pôsobil až nudným, alebo dokonca vtipným (súlož, medveď) dojmom. Najväčšie gro problému vidím, že je nám vo filme vyobrazených pomerne veľa rôznych rituálov, alebo osláv od výmyslu sveta. V Hereditary nám Aster ponúkol nový koncept žánru názvom horor, kde dejová línia bola v zmysle "Wft?", ale u Midsommar mi takéto niečo trošku vadilo a možno jednoduchší dej, kde by sa použil jeden, alebo dva rituály, bol prospešnejší. Na druhú stranu prostredie, horor z denného svetla, alebo tematika sú výborné.

Na návštěvě (2015)

Velice zaujímavý počin.Človek mal pri sledovaní veľmi nepríjemný pocit a to sa mi dlho u žiadneho filmu nestalo.Jediné čo by som vytkol bol nesympatický mladý hrdina a jeho rapovanie do kamery.Som veľmi zvedavý na ďalšie Shaymalanove filmy a dúfam,že jeho nie úplne vydarené režisérske obdobie pominulo.

Resident Evil: Odveta (2012)

Paul W.S. Anderson je asi čurák,ktorého nezaujímajú názory iných ľudí.Inak si neviem vysvetliť vznik posledných dvoch RE-čiek.

Ctihodný občan (2009)

Toto ako fakt?Slušný námet zhadzuje totálne,ale totálne veľa dier v logike.Je pravda,že v každom filme sa ich zopár nájde,ale až toľkoto!Fantasy by sa tomuto filmu hodilo viac,lebo celý snímok vyznie ako Butlerov hrdinský sen.Holt,dlhší komentár si tento film nezaslúži.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Dobre teda.Videl som už toho veľmi veľa.Rozmýšľal som,že to čo práve sledujem je najlepší film/seriál,ktorý som kedy videl.A áno Breaking Bad is a fucking awesome,biatch! Vince Gilligan má rezervované miesto v scenáristickom nebi.O tom niet pochýb.Tak nepredvídateľne,herecky zvládnuté,hudobne doplnené dielo,asi zostane neprekonané(dúfam,že nie). Druhá polka piatej série je najlepšie seriálové zakončenie.Dexter sa môže ísť schovať a sklopiť uši.

Temný případ (2014) (seriál)

Nikdy nehodnotím seriál po skončení aspoň prvej série,ale toto ma dostalo.Neskutočne napínavý krimi seriál,so skvelými postavami a každým dielom sa budovanou atmosférou.Herecké výkony hlavných protagonistov sú na absolútnej špičke ľadovca,čo sa televíznej produkcie týka.Matthew McConaughey asi dostal svoju životnú rolu a inteligentného sociopata hra bravúrne a Woody Harrelson mu zdatne sekunduje vo svojej roli rodinne založeného a zásadového "kurevníka".Divák má na výber dve línie.Buď samotný prípad,ktorý je čím ďalej tým viac zamotaný,alebo psychologickú štruktúru správania sa oboch hlavných postáv.Konečne sa mi po dlhej dobe stalo (s radosťou spomínam na Breakind Bad),že sa mi závislosť každým týždňom zvyšuje na nasledujúcu časť.HBO vždy vedelo natočiť skvelé seriály a ani teraz to nieje výnimkou,potenciál je tu veľký.Intro je asi najlepšie,aké som doteraz mohol zhliadnuť.A aj tak "...world needs bad men. We keep the other bad men from the door."

Žena v černém (2012)

Nemám rád Harryho Pottera a nemám rád Radcliffe.No musím priznať,že svoju úlohu zvládol Daniel veľmi dobre.Film nám neponúka nič nové,je to len stará obohratá pesnička.Lakačky fungujú len vďaka zvýšenému volume a samozrejme,kto by nečakal taký NEprekvapujúci koniec,že jo.Ale tak vďaka vyššie zmienenému výkonu hlavného hrdinu,kvôli charismatickému Ciaránovi Hindsovi a krásnemu depresívnemu prostrediu sú to 3 hviezdičky.

Vetřelec (1979)

Posádka pristane na neznámej planéte.Jeden je napadnutý neznámym živočíchom.Ten ho ho nakazý,vyliahne sa z neho príšera,ktorá sundá všetkých okrem jednej Pani.Tá ho porazí a tak sa zachráni...ale kdeže!!Prehustená atmosféra,"neviditelné"zlo,strach z neznáma.Všetky tieto body robia z Aliena nadfilm,nadhoror,tú najstrajšnejšiu hrôzu aká kedy bola natočená.V dnešnej dobe,kde je priveľa podobných filmov,kde je vizuálna stránka viac prepracovanejšia,kde toho viac môžme vidieť,vždy je tu niečo vyššie čo sa len v kútiku duše smeje a s úškrnom krúti hlavou.Áno je to ALIEN.

Donnie Darko (2001)

Čo treba napísať k tomuto filmu,aby som ho doporučil širokej verejnosti a zároveň napísal jednoduchý obsah a pocity a tým ho vlastne neodrovnal?Introvert videný svoju budúcnosť,kde mu robí spoločnosť veľký králik s pochmúrnym a chrapľavým hlasom.Jedno letecké neštastie(?),krásna spolužiačka a to ešte dodané štipkou dusnej atmosféry.Dá sa toto vlastne pochopiť?!Dodám len jedno.Fanušíkovia Lyncha nech sa páči.Nevidieť tento film by bol hriech!A Vy ostatní?Ďalej si pozerajte svoje "teen" komédie a buďte radi za svoj jednoduchý a jednotvárny život.

Mechanický pomeranč (1971)

Tento film by sa dal v kľude rozdeliť do dvoch častí.V prvej môžme vidieť Alexa v jeho brutálnej anarchistickej podobe,v ktorej nemá zľutovania voči svojmu okolitému svetu a ani k svojim priateľom.Človek ako keby videl tú hnilobu,ktorú má v sebe ukrytú až v tých najtemnejších miestach duše.Druhá časť troška zmiernila tempo.Don Quijote bojoval proti fiktívnym veterným mlynom.Hlavný hrdina tiež zvádzal boj proti niečomu nehmotnému,ale zároveň existenciálnemu.S jeho zlými vlastnosťami.L.V.Beethoven sa tu zmenil z ako keby štartovacieho rozhodcu,ktorý každým výstrelom(tónom) začne vlnu násilia,chaosu a bolesti,na dobro vyhrajúce nekonečnú vojnu nad zlom.Dobre stačilo by.Nechcem tu ďalej parafrázovať.Je na každom samotnom človeku ako popchopí tento snímok a čo si z neho zoberie.