Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Výrazy a ksichty, ktoré v tomto filme strúha Jim Carrey sú fakt úžasné a neprekonateľné. --- Když se nevrátím do pěti minut, tak čekejte dál --- Pre mňa 80%

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

O čosi slabšie než bola 1-tka, ale aj tento diel ma určite mnoho silných momentov. --- Mé zvyky?Ano. Workoholik. Ta skvrna na vašich kalhotách dokazuje, že si ho oklepete jen jednou. Kvůli práci to neuděláte víckrát. --- Pre mňa 70%

Ajťáci (2006) (seriál)

Britský humor zrovna nemusím, ale tento seriál s prostredia IT pracovníkov sa mi fakt páčil. Skvelý čierny humor, výtečné gegy, IT hlášky sú tiež suprové a samozrejme aj sarkazmus na výbornej úrovni. Osadenstvo: Moss taký britský klon Sheldona z BBT, ale by som povedal, že o čosi zaujímavejší. Roy ma určite na vrh pri zrovnaní zo Leonardom z BBT je vtipnejší a sympatickejší. Jen síce není taká kosť ako je Penny z BBT, ale ten britský nádych a niektoré humorné situácie a vtipky fakt stoja za to. Gothik Richmond je síce podivím, ale to sú všetci v tomto seriáli a zapasoval do prostredia IT výborne. Šef Denholm fakt nemá žiadnu chybu a je naprosto úžasný len je veľká škoda, že ho v 2. sérií nahradil Douglas, ktorý sa síce snaží ako môže, ale fakt to už není ono je to iba kus vola. Ďalšou veľkou škodou je zmena interiéru v 2. sérií lebo "jaskynní štýl" z 1. sérií bol omnoho zaujímavejší. Celkovo bola 2. séria neskutočná a určité najlepšia. Scenárista a režisér Graham Linehan na tomto diele urobil fakt kus práce a určite si zaslúží neskonalú poklonu. Pre mňa 80%

Akta X (1993) (seriál)

Seriál s pod taktovky Chrisa Cartera o dvojici agentov FBI agent Mulder(David Duchovny) a agentka Scullyová(Gillian Anderson), ktorý sa často púšťajú aj do zdanliva neriešiteľných prípadov(paranormálne javy, vládne konšpirácie, mimozemské únosy a pod.) je už v dnešnej dobe považovaný za kultový mysteriózny seriál. Pre mňa 80%

Aladin (2019)

Pekná rozprávka s podareným vizuálom, vydarenou akciou. sympatickými hercami, štipkou humoru, Dostal som od filmu presne to čo som očakával a návštevu kina určite neľutujem. Herci boli vybraní dobre a Will Smith konečne po dlhšej dobe v dobre zvolenej role a celkom mu sadla táto rola, ale aj ostatný herci sú zvolený fajn. Akcia pekná a vizuál tiež. Občas mi trošku vadili tie hudobno tanečné vsuvky. ale časom som si na nich zvykol. Pre mňa 75%.

Anakonda (1997)

Herec Jon Voight je v tomto filme slizkejší než tá Anakonda. Pre mňa 60%

Anatomie lži (2009) (seriál)

Dr. Lightman v podaní Tima Rotha spolu zo svojím vyšetrovacím tímom dokáže spozorovať na človeku za pomoci gest, mimik, pocitov, hĺbky či tonu hlasu či človek hovorí pravdu alebo jednoducho lže. Síce nie som fanda Tima Rotha, ale táto rola mú neuveriteľne svedčí a ľahko mú to človek dokáže uveriť. Dúfam, že s pribúdajúci počtov dielov resp. sérií nebude kvalita tohto pre mňa dosť zaujímavého seriálu klesať a udrží sa aspoň na takej úrovni ako mala 1 séria. Pre mňa po 1 sérií 80%

Apocalypto (2006)

Výborný režisérsky počin Mela Gibson o starobylé říši Mayů a muži Jaguáří tlapa, ktorý riskuje všetko pre záchranu svoji rodiny a zasádza jednu z prvých rán, ktorá viedla k zániku tejto starobylé civilizace. Pre mňa 80%