Andrew_Deer

Kryštof Čížek

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 24.9.2017  21:21
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Zet jako Zuzana.

• 13.2.2017  18:15
    Big Fat Quiz of the Year, The (TV pořad) (2004)

Je úžasný sledovat, jak američani, kteří se účastní jsou úplně mimo, protože nejsou schopní si sami ze sebe udělat srandu. A pak taky jak lidi jako Brydon dělaj, že jim je to jedno a pak se vztekají, že nevyhrávají a že to není fér. Je to pop-quiz, už z definice to neni fér.

• 24.5.2016  14:31
    Kumamiko: Girl Meets Bear (TV seriál) (2016)

Starletka je mimo. Tohle je spolu s Flying witch z jarní sezóny anime 2016 nejlepší anime, ale to by někdo nesměl hodnotit podle první epizody. Tohle dílo sází hlavně na humor, vlastně hlavní postava medvěda jako opatrovníka (otce, ale samozřejmě ne otce, že jo..) mladé kněžky, která vstupuje do puberty se vším, co k tomu patří, je samo o sobě už dobrá premisa. Kněžka chce jít studovat do města, ale sama má problémy s běžnými spotřebiči a domácí elektronikou, čehož využívá Natsu (ten medvěd), který chce zabránit jejímu odchodu. Dává jí proto různé úkoly, které zahrnují užití moderních technologií, takže sledujeme, jak se kněžka snaží třeba naučit pracovat s vařičem rýže. Velká část humoru se soustředí na fakt, že Natsu je medvěd a tak není úplně tak obratný, jak by chtěl, má problémy s klíči a tak podobně. Další aspekt humoru je právě ten kontrast mezi tou tradiční postavou kněžky, kterou tu je mladá "moderně" smýšlející dívka, která místo tradičních rituálů tančí aerobik. Zatím vyšlo nějakých 7 dílů, ale jenom protože tam vystupuje medvěd s mladou dívkou ještě neznamená, že že je to pedofil. 2.2.2017: Husté, další tři komentáře na mě reagují s tím, že se pletu. A dokoukali to. Dobrýý... Dostanu se k nějakýmu vysvětlení, snad časem. A myslim, že se i omluvim, ne, že bych snad změnil názor, ale asi jsem zapomněl zmínit, že ne všichni se bavíme stejnými věcmi a že jiným lidem to vlastně nemuselo připadat tak vtipné, jak mně. Nenapadlo mě, že by to mohl být problém. -.- A závěr....

• 3.4.2016  04:25
    Barakamon (TV seriál) (2014)

Nevim proč 5. :)

• 1.4.2016  01:23
    Chose Cooking The Movie (amatérský film) (2015)

Ty jo... tak super film to mohl bejt, kdyby v něm byly alespoň náznaky zvukový postprodukce... Snad jedinej postsynchron, kterej jsem zaznamenal vůbec neseděl.. Ale co se týče obrazu tak špica.

• 24.3.2016  04:06

Nehledě na to, že to je reklama... Tu společnost znám možná tak půl roku, vlastně ani pořádně nevim, co vyrábí, jenom vim, že je známá. Každopádně pro mě to byl vcelku zvláštní zážitek, trochu jsem si uvědomil, že si Hosoda půjčuje z Miyazakiho. Mimochodem, tahle reklama je starší než fenomén selfies, ne? :) Just sayin'.

• 7.12.2015  18:58

Život, tvorba a myšlenky Gaahla. Vše z toho je sice zajímavé, ale rozhodně to není něco, co bych nazval "True norwegian black metal", protože to téma je daleko hlubší a rozvinutější, navíc Gorgoroth rozhodně neni první vlnou norskýho black metalu, z čehož vyplývá, že jsou lidé povolanější než on.

• 22.11.2015  17:19
    Digimon (TV seriál) (1999)

Koukali na to všichni a teď tomu sekli odpad, protože jim to teď přijde blbý. :) Ale bylo to pro děti (česká verze anyway) a svůj účel to tak splnilo. To hodnocení není úplně fér.

• 19.11.2015  03:03
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Neznám mangu. --- Přemýšlím, jestli někdy dojde k tomu, že nebude stačit jeden úder. Bojím se, že jo a že tím pádem dojde k nějakému porušení jakési premisy, která vyplývá ze samotného názvu. Pokud taková chvíle nastane, tak šlus. Zatím ale nenastala. Taky doufám, že té tajné formuli nepřfaří nějakou nadpřirozenost jako třeba nějakej elixír nebo tak něco, že to zůstane tak, jak to je.

• 13.9.2015  16:38
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Donde, está, la biblioteca. Me llamo T-Bone La araña discoteca...

• 9.9.2015  21:08

Ten severský styl je pěkný, i když to v sobě schovává trochu nudu, něčím mi to připomíná novodobé české černé komedie. Přecijen ale k jejich podnebí mi ten strohý, až chladný styl sedí o něco víc. U nás má ten film celkem úspěch, taky cílová skupina je tady dost velká (dokonce Master's Hammer sama měla částečný vliv na vznik scény) a ty místní elitisty asi hřeje na srdíčku. Nevim, mně to nebylo sympatický, povyšovat metal na nějakou záchranu, na něco víc. A když tak nějak tušíte, o čem ten film je a něco o tématu víte, už jenom čekáte, kdy někdo zapálí kostel, což je už takový klišé..

• 20.7.2015  17:01
    Artifact (2012)

Stáhl jsem to z internetu... kdo ne?

• 11.7.2015  02:02

5 příběhů, 5 hvězdiček. Za každý dobrý příběh jedna. :) Neobstál Wanwa the Doggy. Ač vizuálně hodně netradiční, malé ukřičené dítě se mi jako hlavní postava moc nezamlouvalo. Moondrive sice působil trochu lacině, ale mně se to líbilo. Navíc většinu těhle filmů beru s vědomím, že v japonském divadle se schválně přehání, tak to tady taky tak beru. Ne vždycky šlo ale o hloupé a přehnané vtipy, vlastně naopak. Gala už od začátku vypadala vizuálně nejtradičněji. Zvláštní to svět a myšlenka, která už mnoho z nás napadla. Toujin Kit na mě sice nezapůsobilo originalitou, ale svým zpracováním a světem. Dokázal bych si představit toto téma jako celovečerní film. Dimension Bomb je něco jako vizuální poezie, sled záběrů doprovázející jednoduché dialogy a dynamickou muziku.

• 5.7.2015  03:32
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

"Kdo je Shakespeare?" "Ty troubo, dramatik ze starých časů, Wilfried Shakespeare."

• 3.7.2015  03:51

Vlastně až skoro ke konci jsem byl přesvědčen o čtyřech hvězdičkách, pak to ale začalo být až moc shounenoidní (superhrdinské, plné blýskavých efektů a "hustých" explozí) a vlastně "přehnané" v porovnání s tím, čím se to původně jevilo být. Navíc vidina malýho kluka jako "zachránce planety", který se tváří drsně, působí nejchytřejc a je největším nakopávačem zadků na celém (virtuálním) světě tu taky neni zrovna poprvé a vlastně vůbec nepůsobí nijak zajímavě. Ale rozhodně na ten film nechci jenom plivat. Líbila se mi ta jeho "slice of life" část, ten vyvjíející se vztah, důležitost rodiny a její zásady a tradice. Vlastně i ten respekt vůči starší generaci tam hraje určitou roli, prostě: tohle je film o rodině, pojednává o její důležitosti, jednotě a jejích tradicích. Jo, a zbožňoval jsem absenci fan-service. Nevěděl jsem, že se to ještě dělá bez toho (když nepočítám Ghibli).

• 12.6.2015  01:22
    Genius Party (2007)

Dal jsem si za úkol odhadnout, který z příběhů režíroval Shinichiro Watanabe. Netrefil jsem se, ale ve výsledku režíroval ten pro mě nejlepší, ale zároveň "nejtradičnější" z příběhů a tím bylo Baby Blue. Další zajímavé byly Doorbell, Shanghai Dragon a Happy Machine. Limit cycle se snaží říct spoustu věcí v krátkém čase a výsledek by se zcela obešel bez obrazu. Vizuální pojetí titulního příběhu Genius Party je zajímavé. Zbývá Deathic 4, který mě neoslovil. Ač vizuálně určitě netradiční zpracování, prostředí "zombie světa" není zrovna moje oblíbené téma.

• 27.3.2015  14:46

Nedokážu si představit, že ten film sleduju s originálními šestnácti snímky za vteřinu, z 3 hodin by jich rázem bylo skoro pět a i když si to zpětně uvědomuju jako docela slušný film, technicky zvládnutý výborně, tak to, jak ubíjející to chvlikami bylo v tom kině, mně to trochu kazí.

• 23.2.2015  00:06

Můžu říct, že mě to překvapilo a jsem za to dost rád. Respektive, zezačátku to vypadalo jako pěkná blbost, veškeré zbytečné, rádobyvtipně scény. Co se týče fotbalu jsem uviděl sám sebe i když ne jako zahřívače laviček v ČB, ale u nás. :) Mádla jsem vlastně viděl hodně jako blbce, ale tohle se mu vlastně dost povedlo na to, že je to vlastně debut.

• 25.12.2014  02:37

Tohle se drží tak smutně při zemi. Prakticky se jedná o všechno důležité splácané do dvou dílů, takže moc zábavy tam nenajdete. Bohužel. Manga je pravděpodobně odpovědí na všechny otázky. Mimochodem, jsou tam neodvysílané flashbacky, než jsem to zjistil, byl jsem úplně ztracený...

• 24.12.2014  05:28
    School Rumble Nigakki (TV seriál) (2006)

Myšlenka zasadit do komediální série nekompromisní hru na život a na smrt, kde umírají postavy jak ve Hře o trůny je doopravdy obdivuhodná.

• 22.12.2014  22:30
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Co na tom, že Kájovi je o dvacet let víc. Taky jsem nevyrozumněl, co jí hnulo s ledy, když Káju zezačátku nemohla.

• 21.12.2014  01:45
    School Rumble (TV seriál) (2004)

Nenarazil jsem při sledování na jedinou situaci, kdy jsem se nebavil! Tohle je tak neuveřitelně zmatený, že ani postavy se v tom samy nevyznají. Nepoznal jsem jedinou postavu, která by mi byla nesympatická, ba naopak, Harima je svým vzhledem něco prakticky výjimečného, takový "západní" ideál, i když o několik let zpátky. I přestože je situace prakticky od prvního do posledního stejná, způsob, jakým toho scenáristé docílili je naprosto odzbrojující. Dílo je prakticky na hranici nadpřirozených sil, ale nepřesahuje jí tak, aby vytvořila nějaký zásadní plot twist, čili je to vlastně spíš takové přikořenění, které ve skutečnosti buď nemusí být, nebo není vůbec. Chvilkama mi hodně připomíná Gintamu s tím, že Gintama přecijen i to, co paroduje tak ve skutečnosti dělá, něco takového ve SR nehrozí. Nejsympatičtější postavy: Eri, Harima a Yakumo. I když natvrdlá Tenma a bůhvíco Karasuma jsou taky srandovní.

• 29.7.2014  05:09
    Fairy Tail (TV seriál) (2009)

Nenene... to se mi zdá? Co dělá něco jako Fairy Tail mezi nejlepšími seriály? Proč? Nehodí se sem, případně výš (určitě výš) spíš Gintama? Jo, shounen je bomba, ale i Naruta bych tu viděl radši. Ne, no tak podle mě je to hrozný, příběhem sice zajímavé, animací špatné (ne od začátku), celkově hrozivě neoriginální. Trochu mě tohle mrzí. A že jsem vydržel dlouho, 150 dílů nebo tak, všechny ty zvraty, které byly tak nečekané... atd.

• 29.7.2014  04:35
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Skončil jsem po odchodu posledního z původní pětice. Rudy byl teda jen chabá záplata, ač taky docela šel, ale v kombinaci s novejma tvářema to bylo na prd. Prostě neba, Nathan ftw! EDIT: Tak jsem to dokoukal, Abbey byla fajn, což jsem nečekal.

• 28.12.2013  21:29

Nejlíp zpracovaný fanouškovský souboj se světelnými meči!

• 11.12.2013  16:58
    R´ha (amatérský film) (2012)

Výborné, všecko možné udělané vážně skvěle na projekt jednotlivce. Být do delší, bylo by to ještě lepší!

• 4.12.2013  17:33

Připadá mi to jako takový experiment s postavou, která ve skutečnosti není ničím výjimečná, není důvod ji mít jako hlavní postavu. A fungovalo to vlastně docela dobře. Vše, co se děje je o ní a ona je to hlavní, co je v tom seriálu skoro pořád. Víceméně se nic neděje a to funguje hodně dobře. Myslím, že se dílo snaží tak nějak zapůsobit tou postavou, nějak v ní ztělesnit onoho diváka a v tom udělali velmi dobrou práci.

• 2.12.2013  02:01

"A chain of stories about their distance." Obsahově vlastně vyprávění, kterému poslední dobou dávám přednost před akcí, navíc ten obsah... Asi nějak měknu no, líbilo se mi to. Technicky mě to ale taky dost bavilo, hlavně ten "retro" vzhled, kdy se mně zdálo, že ta animace je jako z 90. let.

• 28.11.2013  21:57
    Beyblade (TV seriál) (2001)

Je trochu škoda, že to není k dispozici japonsky, aby zakomplexovaní otaku nestrkali své "odpady" někam jen proto, že to viděli anglicky. (Mimochodem, viděl jsem japonský RAW, obsahuje dost dalších záběrů, které americká verze ne, proto jsem se vykašlal na překlad, japonsky skoro nepípnu.) Američani co se jim nelíbí si neberou, co se jim líbí si přetočí sami a to, co by se mohlo líbit dětem otřesně předabují, jen tak, aby se neřeklo. Jinak příběh je ve skutečnosti výborný a ta myšlenka je taky fajn. Viděl jsem spoustu horších anime, hlavně puberťáckých shounenů s kozatými ženskými, které více fňukaly než mluvily. ("Kurosaki-kun, Kirito-kun...") J, příběh je možná ne tak úplně reálný, ale to snad ani nikdy být neměl. Je to prostě výborná záležitost, není to ani tři měsíce, co jsem si shlédl celou sérii a začal horečně hledat po domě svoje staré Beyblady a hledal soutěže po internetu. Bohužel už na to nemám věk no, ale celá ta věc je po technické stránce vcelku zajímavá.

• 17.11.2013  22:48
    Příběh filmu: Odysea (TV seriál) (2011)

To ten vypravěč nic neví? Na vše se ptá? Alespoň tak to zní? Co věta, to otázka?

<< předchozí 1 2 3