Schindlerův seznam (1993)

Jak Schindlerův seznam ohodnotit? Přes hrůzu, kterou znázorňuje se jedná o famózní snímek. Jeden z nejlepších, co kdy byl natočen. Tohle je Spielbergovo vrcholné dílo, které už nikdy nepřekoná. Málo filmů tento film překoná. Fiennes svým výkonem na plátně znázornil čisté zlo.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Po slabší dvojce potřeboval Steven Indyho nějak oživit. A to se mu povedlo díky Seanu Connerymu a nacistům. Skvělý snímek, který uzavírá trilogii o Indym, jež se řadí k tomu nejlepšímu co od Stevena máme.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Krásná pohádka a na svou dobu jeden z dalších milníků ve světě filmu. Steven ví jak na to.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Jeden z těch filmů ke kterým se můžu vrátit kdykoliv a pořád ho budu hltat stejně jako když jsem vyrůstal. Bomba. Harrison je parádní. Kult se vším všudy.

Čelisti (1975)

Ale jo, je to prostě kultovní snímek a ikdyž po letech kouzlo vyprchalo, tak si pamatuji ten pocit, když jsem to viděl poprvé.

Cesta do zatracení (2002)

Parádní snímek od Sama Mendese s vynikající atmosférou, herci, hudbou a režií. Styl jakým je Road to Perdition natočen je svým způsobem jedinečný. Kamera je doslova vynikající. Zajímavý příběh o Michaelu Sullivanovi, který je naservírován v přesně padnoucím kvádru.

Nespoutaný Django (2012)

Leo je absolutně famózní! Preferoval bych jeho nominaci na Oscara místo Christopha, i když ten je taky parádní. A co říct k Djangovi? Je nespoutaný. Tarantino to opět dokázal a jen bych se opakoval, on je prostě vyjímečný. Nespoutaný Django je parádní jízda, se skvělými dialogy (Samuel L. Jackson a Leo jsou neskuteční s jejich mluvou), parádními záběry, typicky tarantinovským vtipem. Kdo Tarantina miluje, tak nebude zklamán. Krev, násilí, vtip, akce, dialogy, soundtrack, prostě vše co na něm milujete. TARANTINO UNCHAINED.

Terapie láskou (2012)

Jennifer je boží! A Bradley taky, mezi nima to na plátně jiskří od začátku až do konce. Tak trochu jiný romantický příběh, který je od těch ostatních velmi odlišný. Ale jo, byla to krása.

Ladíme! (2012)

Prakticky Glee ve filmu s tím rozdílem, že na Annu Kendrick se dá dívat :)