• Reality-TV

Akumulátor 1 (1994)

V tomto pripade ma Jan Sverak sklamal, hoci jeho filmy mam rad. Polovica filmu sa neskutocne dlho a pomaly natahovala a druha to uz potom nezachranila. Mozno dobre zvladnute efekty na tu dobu, mna to vsak nejak nezaujalo.

Černá labuť (2010)

Keď som prvý krát počul, že témou bude balet, tak ma to nejak k tomuto filmu netiahlo. Nakoniec som sa k tomu ale dostal a som rád. Musím uznať, že sa mi to páčilo viac ako Wrestler. Čo sa mi páči na filmoch Darrena Aronofskeho je to, že nie sú tuctové. Tak ako po Requiem for a dream tak aj po tomto filme mi zostala na konci (a to už od polky filmu) padnutá sánka. Prvá polka, možno bola kus pomalá, ale druhá to potom vynahradila. Parádny aj keď nie celkom jasný koniec je tiež plus, pretože takto si môžu ľudia vytvárať rôzne závery. Určite jeden z najlepších filmov roku 2010.

Počátek (2010)

Podľa môjho názoru prehodnotený film. Prvotná myšlienka je síce pekná a musím uznať že aj efekt vytvárania toho mesta (cesty dole hlavou) bolo dobré. Okrem toho však pre mňa, ako nie veľkého fanúšika akčných filmov, nič iné neponúkol. Jedna akčná scéna za daľšou a nakoniec snaha o prekvapivý záver. Myslím, že Shutter Island, ako film s Dicapriom, bol určite lepší.

Kolja (1996)

Viem, že tento film nemá nijakú prevratnú myšlienku, ale mňa dostal. Malo to pekný príbeh bolo to vtipné a zároveň aj smutné . Navyše mám nejakú slabosť na české filmy. A škoda ze Zdeněk Sveřák nehral vo viacerých českých filmoch ,pretože tak ako tu tak aj vo Vrátnych fľašiach mi dobre sadol.