Hlavně nezávazně (2011)

Příjemná oddechová a překvapivě vtipná romanťárna s nádhernou Natalií a epickým menstruačním cd mixem. V poslední době jsem neviděl lepší romantickou komedii, proto zdejší hodnocení (59% - 17.3.2013) moc nechápu, zřejmě je ve filmu málo jinotajů a dlouhých záběrů do prázdna :/

Argo (2012)

Napínavý jako trenky, ale že bych si z Arga měl sednou na prdel nebo mít chuť se na něj podívat znovu, to teda rozhodně ne.

Nespoutaný Django (2012)

Plukovník Hans Landa odložil esesáckou čepici, nasadil si místo ní kovbojskej klóbrc a vyrazil ownit divoký západ. Tenhle film celou dobu stojí na Waltzovi a je úplně jedno, že Christoph předvádí téměř navlas stejný herecký repertoár jako v Hanebných panchartech - pořád je to totiž zatraceně zábavné. Po jeho odchodu ze scény bohužel celý film jakoby ztratil své kouzlo, proto jen čtyři hvězďáky, nicméně velmi silné čtyři hvězďáky.

Atlas mraků (2012)

Každý z šesti nabízených příběhů je dobrý a má svoje kouzlo, neustálé střídání příběhových linek je navíc uděláno celkem šetrně, takže divák není příliš rušen, nicméně nějaká závěrečná katarze se u mě při finále celého snímku nedostavila ani náhodou. Je tomu tak proto, že k nějakému velkému propojení příběhů a k onomu slibovanému "na konci to všechno bude dávat smysl" jednoduše nedochází. Atlas mraků tak zůstává vizuálně nádherným převyprávěním šesti "pohádkových" příběhů, v nichž holt hrají stejné postavy v různých maskách (nutno dodat, že v neuvěřitelně propracovaných maskách), ale že by na Atlasu bylo něco vizionářského či super transcendentního - to ani náhodou, pravda pravdoucí:P

Červená světla (2012)

Tisíckrát škoda toho z prstu vycucaného rádoby Shyamalanského konce, protože až na něj mají Red lights všechny znaky opravdu kvalitního mysteriózního thrilleru.

Valentine (2001)

Absolutní výsměch. Tragičtí herci, tragický příběh, tragická atmosféra a tragický vrah, který vždycky najde smrtící zbraň až na místě :) Jeden hvězďák z milosti za Denise v plavkách:)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pohádkověji laděný LOTR s úžasnou trpasličí písní navíc. Absolutní spokojenost a prozatimní filmový zážitek roku.

Patrola (2012)

Na večerní zkouknutí s pivkem fajn, ale Patrole bohužel (i díky krátké stopáži) chybí to, co by podobný film měl mít - totiž hloubka a emoce.

Piráti! (2012)

Během celého filmu jsem se nemohl zbavit pocitu, že to moc nedrží pohromadě, ale to je díky celé řadě geniálních fórků celkem jedno - pro mě osobně nejlepší Lordův animák.

Arrow (2012) (seriál)

Takovouhle kvalitu jsem teda nečekal a mocně držím palce tvůrcům ať tuhle kvalitu udrží co nejdéle. Velmi dobré po příběhové i herecké stránce, snad jen té Oliverovy pitomé, rozmazlené a šišlající "mámstrašněkomplikovanýasložitýživot" sestry by tu mohlo být podstatně míň, cuz je imho pro děj úplně zbytečná.