Marquis

Co?

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 23.3.2017  23:11
    Takoví normální Američané (TV seriál) (2013)

Seriál trpí každou chvílí nelogičnostmi, což u špionážního námětu je špatně. Není to prostě styl Forsytha, který se aspoň o tohle snaží, i když pokud má dílo bavit, nedá se tomu úplně vyhnout. Natož v seriálu. No tady už to překračuje míru. Jenže právě špionážní filmy pokud nechtějí být srandovní- hloupé, tak by aspoň v základním příběhu měli počítat s divákovou inteligencí a neurážet ho. Jenže pokud na toto zapomenete a chcete se jen bavit, tak se to dá. Taková špionážní mýdlová opera. Miluju sedmdesátá léta atp, takže se mi na modu, auta, celkově prostředí skvěle dívalo. Postavy hrají dobře a tak to fungovalo. Spousta lidí film srovnává s Homelandem. Tam je ale nelogičností míň a i když i Homeland brutálně přehání, tak je o pár levelů co se zápletky týká výš. Rozhodně si nejsou v skoro ničem podobné. Pokud se zajímáte o špionáž a máte něco načteno, budete to vnímat stejně. Seriál je prostě trošku přihlouplej a možná i díky tomu může být na druhou stranu i zábavnej, protože si tvůrci nemuseli lámat hlavu s logikou a radši ať to odsejpá. Proč ne.

• 22.3.2017  01:15
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Bez Zedníčka bych dal odpad. Mladej Donutil hraje vsude stejne ve vsech filmech- predcita text. Jedinej co v tomto serialu hraje je z nich Zednicek. kterej to za tuto roli nevim proc schytal od vsech. Jeho cechonemcina je skvele zvladnuta. Proste pan herec. To je ten rozdil- donutil je za donutila, zednicek je rakusak. Otresne zapletky, "nenapadna" propagace potratu, v poslednim dile LGBT, romove jsou ti citlivi, ktere tenkrat nepravem prisne vyhaneli a dalsi srandy. V kazdem dile je jedno takove tema. Nedivim se, TV v kazdem rezimu slouzi k ovladani mas- kontrole toho co si maji myslet. A vyuziva se k tomu i dobrosrdecni serial. Nic se nezmenilo. Delali to fasisti, komunisti...proc by se to melo menit. Jen ted uz tlaci cim dal vic na pilu. Moc bych si pral mluvit s dnesnimi scenaristy, kteri se tomuto museji podrizovat, jinak si nevrznou. Na malomeste se vrazdi, prepada, krade, strili jak nekde v Bronxu. ale to je detail. Serial si mel vybrat- bud byt naivni a hloupost by nevadila, nebo si hrat na tehdejsi realitu. Tady se snazili oboje skloubit a tak nelogicnosti a nesmysly vadi a biji do oci. Hadam, ze za to muzou Cetnicke humoresky, kde se to ale nejak podarilo vybalancovat. Tu se to prelava zleva doprava. Meli se priklonit vic k jednomu nebo druhemu.

• 18.2.2016  01:56
    Vinyl - Série 1 (série) (2016)

Konečně někoho napadlo udělat pořádnej film seriál z tohohle prostředí. Tak dlouho jsme čekali, až si to vzal MS. Pokud se vam styska po vlkovi z wall street, tak tady je ulítlejch, nadrženejch, feťáků, co se chtějí prosadit dva kýble. Jen se posuneme kousek od wall street do klubů na periferii- sex drogy rock 'n' roll natočeno takovým stylem, jakoby jste si na ně mohli šáhnout. A je asi jedno jakou hudbu posloucháte. Myslím, že pro starší rockeři budou valit bulvy, co jejich idolové vyváděli, zatímco oni trsali na 17:00 čajích a nosili tesilky. Pokud jste na odvykačce, tak si tento seriál nepouštějte. Můžete ho ale pouštět dětem, ať chápou, když pořád slyší, že dnešní generace stojí za hovno a jaký to za vás bylo. Budou mít srovnání (tesilky a čaje o páté vynecháte).

• 14.1.2016  07:42

Ukradená televize. Pak ji slohli Zeleznemu. A uz je mi tak nejak i jasne, proc ma se synem rekneme slozite vztahy. CR se z toho puce nevzpamatovala dodnes. Funkci zpravodajstvi plni z malinke casti nezavisla media za korunu padesat mesicne. A to nemuze stacit. Zbytek lzi a propaganda. Tohle je vserikajici napriklad: https://www.youtube.com/watch?v=mdtTcRi9Xg4

• 22.6.2015  22:01
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Regulerní telenovela- takže místy fakt k pláči nebo smíchu. Takže pletichařit, zabíjet, milovat, nenávidět, zabíjet, honit lásku, ztrácet lásku, zabíjet, honit se za pomstou, zabíjet, honit se za ženskejma, zabíjet. Co se škádlívá to se rádo mívá....Etos patos. Je to fakt sranda. No po dokoukání se na sebe nemůžu podívat do zrcadla jakej jsem změkčilej sráč :) Skoro všecny americký seriály jsou o tom samym co spartacus, jen tady to jde vztahovou stupiditou a idiotskými rozhovory až na dřeň a nestydí se za to. S1- nemáme čas, čumíme jak to chodí v baráku pro tvorbu hovadskejch gladiátorů- nezápasíš- nevyplatíš se, jdeš do dolů na rudu- chcípneš. Prohrát v aréně můžeš taky jenom jednou- pokud se tam vůbec přes konkurz dostaneš- úchylů plná říše. S2-S3 začíná totální telenovela a dál to je jenom horší a horší- ale pokud si oblíbíš pár hrdinů, chceš vědět co s nima bude- no a to je u seriálu plus. Všechno je natočeno ve stylu- zvrat v poslední chvíli a daří se, pokud někomu fandíte. Prostě umře teď, nebo až potom?

• 31.3.2015  05:27
    Sabotáž (TV pořad) (2007)

Temata casto zajimave, ale kdyz to zazdi 2 patolizalove bez smyslu pro humor, o ktery se snazi za kazdou cenu...Humor z kteryho mi bylo trapne

• 28.2.2015  11:23
    John Wick (2014)

Klasicky schema- msta a k tomu vubec, ale vubec nic. Na druhou stranu si to taky na nic nehraje. No jestli vas bavi hodnej, ferovej, nerozbitnej, neprustrelnej komiksovej hrdina co misto nuncaku a katany nosi bouchacku, tak jste doma. Takovej tarantino, akorat bez jedine hlasky. Proste ten film si ze sebe neumi udelat srandu. Vlastne jedna tam je- v podsveti se mu rika baba jaga. Kdyz hlavni hrdina otevre hubu, tak je to jak nejake noirovky. Tohle se asi bude tocit co svet bude svetem. Pri zehleni a domacim uklidu dobra kulisa. Taky se bude libit zbranovym nadsencum. Kazda draha, luxusni krochna, utocna puska se tam mihla. Na tom si zbranovej sponzor dal zalezet. Vyprazdili municak.

• 28.2.2015  08:27
    Bok po boku (2012)

Vzhledem k tomu, ze je to dokument o filmove technice, myslel jsem, ze nechaji mluvit predevsim techniky, inzenyry, vynalezce, zastupce od firem jako Kodak atp- vyvoj, obchodni model v case, je toho moc co se da vzpomenout. Vetsinou jedou prazdnou slamu a 5 vet na jedno brdo celej dokument. skoda. Klidne nechaji 1 myslenku zopakovat 15x. Mluvi malo a tak, aby jim rozumela mamka na materske dovolene, ktera si to prepla z halmarku. Chybi tam vedci, mohl byt detailne popsanej vyrobni proces analogu, kterej je samozrejme nesmirne zajimavej. Vseho se jen dotkne a rychle pryc. Reziseri tam meli byt minimalne a jsou tam maximalne. Spis to chtelo pojmout stylem nemeckych DW. Cekal jsem zajimave zabery z dilny a tech je zase minimum. Skoda. Mohla to byt pocta analogu a privitani digitalu.

• 28.2.2015  05:25

Kung- fu mlata se omrzí a zbyde chaotickej a hlavně celkem nudnej příběh. Do půlky se film dá. Pro děcka, který mají rádi bojové sporty určitě super film. Takovej dnešní mstitel s píšťalou. Mě už na to neužije

• 14.2.2015  11:10
    Dáma ví, kdy přijít (TV film) (1992)

Velice důstojné rozloučení s Cupákovým herectvím. V ničem pořádném si už potom nezahrál. Zasmějete se na plno i dojmete na plno. Je to veselé i smutné zároveň. Zedníček v roli burana jako vždy na jedničku. Smrt ta kurva ví přesně kdy má přijít- Shakespeare ala Zedníček

• 14.2.2015  08:01
    Tajemství (2006)

agitka zapadni materialisticke spolecnosti. Ja si porad vizualizuju mir na Zemi a ono nic. Ferrari nepotrebuju, takze je mi to nic. Zkuste rict, ze mate rakovinu a ze vas to boli- ne musite se stat pozitivnim bojovnikem a ne se sverovat ostatnim se svymi pocity, ktere zakousite. Neotravuj a mysli pozitivne. Obchodnici, kteri kdyz neprodaji museji byt motivovani museji myslet pozitivne. Aha. Takze az budou myslet vsichni, tak vsichni prodaji, akorat nevim komu. Diky pozitivnimu mysleni dnes je neslusne nekomu rict, jak se citite- jste za otrapu. diky pozitivnimu mysleni, ktere podporuje sobectvi a vyhyba se realite je amerika tam kde je. Ta je zalozena na kultu pozitivniho mylseni. Vychovavani deti- kdy ho nesmite placnout, servat, ucit ho mravum- je opet dilem pozitivniho mysleni. Je to mor.

• 10.2.2015  02:55
    Zahoď a kup (TV film) (2012)

Dokumenty, které upozorňují na moderní praktiky, finty a filosofii moderní západní, tedy spotřební společnosti, tak těch není nikdy dost. Kvalita od DW

• 4.12.2014  07:13

Forky nuda, ale paklize je to vas dru humoru, tak verim, ze je to dobra komedie, ale kdyz nejlepsi cast filmu jsou zaverecny titulky....

• 27.11.2014  22:52
    Fair Play (2014)

Jestli se chcete dojmout, tak si najděte dokument o našem najslavnějším vzpěrači Otikovi Zarembovi. Ten na doping opravdu dojel. Tento sport je už tak na vrcholove urovni pro telo destruktivni a do toho doping, ktery jeho telo dodelal a skoncil jako invalida- nestastny invalida. Navíc na neho svet davno zapomnel. To je pribeh a jestli chteli natocit neco o dopingu tak tohle. Protoze jeho pribeh znam, tak mi tento film prisel bez emoci. Nedojmul jsem se. Navic spojeno s propagandou. Pratele, doping bral vesele celej sportovni svet. Zapad, vychod. Zalezelo na sportu. Viz Kratochvilova a jeji rekord, ktery uz kolik desetileti je neprekonan! samozrejme dopovala a zije a je zdrava jako ripa. V tomto filmu se obvinuje rezim, ze ucastnici nevedeli co berou a museli. "Museli" uplne vsichni na celem svete tenkrat. Ale kazdy mel na vyber. Z dopovani je spojeno Vychodni Nemecko, protoze meli uspechy a svadelo se to na doping. Ano samozrejme.. proste dokazali svoje sverence celkove pripravit lepe nez jini. Dopovat se totiz muselo umet a neni to jen o tom si neco strikat strikackou. Jejich system byl proste v necem dokonalejsi nez USA a dalsich. Opakuju bralo se fest a vsude. Jaka je situace v urcitych sportech dnes vime. Bylo by chybou si myslet, ze je to jenom cyklistika- z te udelali obetniho beranka. Ve filmu zklamaly devcata- na druhou stranu takove sportovykne jsou- makaji a malokdy jsou nejake extra osobnosti. Tak to asi na hlavni predstavitelku prece jen sedi. Tvari se to jako polodokument, rozhodne tepe do tehdejsiho rezimu co to da, takze se nevyhneme prostredi STB, chartisti litaj vzduchem a nakonec si mame myslet, ze clovek kvuli emigraci byl schopen podstoupit i mrzaceni sveho ditete dopingem, aby se dotalo na zapadni kolbiště. Kolik ze tech ceskoslovenskych soudruhu sportovcu na zapade zustalo? Z kolika stovek a stovek a strovek? Lendl, Navratilova, kdo dal? Lendl mimochodem v nasi republice v podstate od nejakch 15cti nezil. To same Navratilova. Myslim, ze oba by v Cesku nezili, i kdyby zde byl kapitalismus celou dobu. Proste diky svym prijmum sli tam, kde se da s tenisem zit. No a to s komancema neslo dohromady. Mladez by si ale nemela myslet, ze za komunistu clovek nemohl byt milionar. Bylo jich hodne. Treba Vaclav Havel, rodina Kocabovic a tak vubec. Umelci vubec zazivali zlate casy. Prijem Hanicky Zagorove zname vsichni. Super holka. Bylo to tu na piču, ale nikomu neslo o zivot- jen imbecilum a opravdovym bojovnikum za svobodu, kteri zemreli v 50tych letech v lagrech a vsichni na ne serete spolu s celym svetem. Kdo dnes z mladych zna opravdoveho disidenta Dolejšího. Z prezivsich Cibulka- vzdyt rikam, ze to museli byt blazni. Wonkove a spol? 50 procent jadra charty spolupracovalo s STB, zbytek nepotrebovali. Opakuju. Ty kteri mely idealy, nikdy se nesproneverilim ty nikdo nezna a zadny film o nich nikdo tocit nebude. Ne tenhle film o tehdejsi realite nic nevypovida. Jeste bych mladeznikum dodal, ze spousta tech inteligentnejsich emigrantu spolupracovalo s STB. :))) Historii pisi vitezove a tento film se o tuto tezi silne opira. STB potazmo KGB vedelo o vsech, na vsechny byly papiry a vsichni pokud se jim to hodilo do kramu byli pouziti. A verte vice radi nez neradi. A zadarmiko to nikdy nebylo. Vsak pred a pri sametove byli vsichni na znackach a po ni si mohli dat pohov. No nekdo si zazavodil, druhej sel na jisto. Jeden takovej se stal pak prezidentem. Emigrovat mohl desetkrat, ale venku jim k nicemu nebyl. To by bylo poctenicko. Treba nasi vnuci se neco dozvi jak uz to tak byva. Stejne jako se ted dozvidame, ze TGM byl agentem britske tajne sluzby, ale koho to bere?

• 27.11.2014  21:38
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Nevěra, když má člověk 2 děti není vůbec sranda. To je dlouhodobě neudržitelný a konce jsou hodně smutné. Čím víc lží, tím smutnější. Dá se rozejít zodpovědně, dospěle, ale tady o nic takového nejde. Tenhle speltákl, nám vnucuje, že se tomu všemu- těmto životním prohrám máme s hrdiny zasmát. Seriál, kde jsou všichni zajištění a jediný co komplet všechny zajímá je chtíč. Nesmí chybět homo bez toho se vztahová motanice už neobejde. Komu se líbí sračka Sex ve městě, bude jako doma. rozpočet na HBO byl asi velice skromný, nebo je něco špatně. Hřebejk do filmu obsadil komplet svý kámoše. Chybí Trojan a Macháček, protože jsou už staří. Geislerová nestárne, je to pořád kočka, navíc sázka na jistotu- je fakt sexy. Havelka je přirozenej sympaťák a hraje to co je- nic jinýho ani neumí. Hraje prostě sebe. Je to ten druh herce. Celkově je to zahráno slušně- dobrá práce. Nebylo co řešit potkáváme se , kecáme, šoustáme, hádáme se, usmiřujeme- to je pro dobrýho herce malina- měla by bejt. Seriál pro lidi okolo 26 -45 let, doma čisťoučko a sterilní nábytek z Ikey a přesně takovej z něho mám pocit.

• 25.7.2014  09:55
    Zaříkávač lží (amatérský film) (2014)

KORDUS, RedAK- Skvele to zesumirovali. Pane Boze. Kdyby mel 16, tak dejme tomu. ale tohle. Nazev tohohle vlogu nema nic spolecnyho s jeho obsahem a jen podrthuje vysoke mineni, ktere o sobe tenhle clovek ma. Strasne z tech svych videi nadela. Vzdyt o nic nejde. Kazdej tejden neco zapindal a hotovo. Ta podkresova hudba je stejne debilni jako to jeho ctene slovo. Neni ani detinskej, spis nedospelej. Myslet si, ze je s timhletim vzor? Pro koho? Celkem zvlastni sebevedomi. Doufam hlavne, ze zmizne a nezacne dalsi tyjatr. Veta o tom, ze kdo ho odhali, ten ublizi vsem je zastrasovani. Vubec neni potreba byt takhle patetickej a neustale pripominat jakej jsem dobrak. Citim z neho, ze je sam sebou posedlej. Zaver: Ja uz jsem si svoji roli vybral a vy? Jaka role. Zijeme zivot tecka. Krom toho si nic nevybral. Delame co musime, na co mame, co nas obklopuje atp. No chtel jsem dat 1 za snahu, ale narcisy nemusim. Cely to je jako kdyby mel spachat sebevrazdu a my si nad nim meli potom jeste pobrecet a zapremyslet jakej ten nejfake byl skvely clovek. P.S. Cela ale opravdu CELA VLOG YT komunita jenom dokazuje, ze v pohode clovek nema potrebu exhibovat a delat ze sebe vola. Takze to zustava temhle degentum. Fake neni degent, fejk je fejk, nema to koule. Andy Kaufman....pane boze to je sebevedomi. Tedy vlog scena je tvorena da se rict pitomci a stejni pitomci je potom sleduji. A ze jich je. Ja jsem. Sem tam se na to podivam, abych se ujistil, ze je vse pri starem. Proste oni nevi co je to se stydet, nevi co je to se s nekym srovnat, aby videli kde jsou....Hlavne at se nestane zvykem, aby sem byly davany tyhle vlogy. Nechapu co to tady dela a jak je to mozny. Nesnasim, kdyz je mi za nekoho trapne. Kdyby kolem toho neudelal takovej mumraj..... ale takovej brajgl kolem a pak natocit tohle..... Rozesilam kamosum at se taky pobavi, i kdyz ho neznaji. O to to pro ne bude zajimavejsi. Vzkaz fejkovi: Je videt, ze nemas zadnej prehled. Zacni vic cist filozofii, geopolitiku, historii (pamatuj, ze ji pisi vitezove- tvoje nazory byly vzdycky jak z CT24- des) atp. Protoze mas chut o tom pindat a jsi v podstate na urovni mne, kdyz mi bylo cca 12. Neodhalil ses, protoze se za sebe- nazory stydis. Doufam, ze je ti to jasny. Proste nejsi tak silnej, aby jsi je obhajil verejne. Ale tohle chapu- jen by jsi to mel priznat- aspon sam sobe. Tvuj epilog je proste zahranej jak na divadle a na to, ze jsi mel cas to vycizelovat- strasny fejku. Tvoje tvorba je pro slabsi kusy. To jsou jini dravci, kteri poukazali na hnus nebo krasu zivota. Nechytas se. Ale vrana k vrane. P.P.S. Porad byt ublizenej kvuli holce, ktera ti zalhala, protoze ti nechtela do oci rict, ze s tebou nic nechce mit? (Treba). Zase, tohle je chovani 15ctiletyho. Uz se na ni vyser prosim te. Davam nakonec hvezdu.

• 16.3.2014  20:09
    Dům na nebesích (divadelní záznam) (1984)

Dlouho, se mi nestalo, možná nikdy, že jsem se smál jak blázen, ale přitom se mi chtělo skoro brečet. Bravo, tleskám ve stoje !!! A ten klavír....

• 7.3.2014  01:08
    Ve stínu (2012)

Pokolikáté už vidím tyto herce spolu. Začíná se mi to ohrávat a trvá mi, než se odstřihnu od jiné trojanovi role. Hraje brutálně řemeslně dobře. Má tosvé v malíku a to je asi jeho chyba. Prostě se začíná opakovat. Má vyzkoušená klišé, která používá ve všem. Těží hodně z toho, že se lidem s ním jako s dobrým řemeslníkem skvěle pracuje a asi ho budou mít i rádi. To všechno dohromady a máte tu asi nejobsazovanějšího herce větších cz projektů posledních let. A jistě to potrvá, protože ti samí režiséři točí dál- jsou schopni sehnat prachy a tak si udělá kolečko. Mě je taky sympatickej, i když už ta provázanost všech herců, režisérů- není to jen on,- bije posledních 10 let do očí. Film je filmařsky parádně zvládnutej- chyby tam jsou, ale nejsme v hollywoodu. Nic jsem o filmu nevěděl, ale jakmile to začlo a já uviděl magická padesátá léta, do toho Trojana a spol, hned mne napadlo, že tam bude agitka- kritika minulého režimu. Je plně jedno co se dneska točí, ale musí tam být poučka: Jak jste tenkrát mohli vůbec žít a fungovat. To je základní poučka kinematografie a asi proto že KSČ nejde do kopru a národ je rozdělen, tak se přitahujou šrouby. A na takový šrouby se jistě hledají lépe peníze. Přitom atmosféricky to měli zvládnuto skvěle. Stačilo ubratz těch školících narážek, zaměřit se a vypiplat detektivní složku a bylo by to za jedna. Ovšem to oni ne. Agitovat a agitovat. Takhle to není ani jedno ani druhé. Tenhle film + hořící keř- jak sourozenci. No a hrál tam Trojan? A koho tam hrál? Úplně tu samou roli. S menší úpravou by to mohlo navazovat a Trojan by byl ten samej fízl. No a zahrál ho taky úplně stejně. Celkem se divím, že manželku nehrála Wilhelmová nebo její nejlepší kamarádka. Mišička- taky ho mám rád- taky všude s Trojanem. Prostě jedno divadlo nebo co to je za sektu ovládlo film. Tohle si mohl dovolit Ruda Hrušinský, ale bohužel trojan ne. Opakuju mám ho rád, ale já vidím jednu postavu- prostě trojana, všude. Závěr filmu je pro středoškolské mladé publikum- ze semínka vyroste strom, stromů bude víc a pohneme dějinami tím správnýn směrem. Tak z toho jsem vyrostl. Filmaři mají zlozvyk, či snad asi to chápou jako povinnost, dělit lidi na hodné a zlé. A když ne, tak na rozervané, musející se rozhodnout kam se přidají a sledujeme jejich počínání. Protože to tak v životě zařízeno není, je tato lež, kterou sebou podobná kinematografie vleče doslova pro výchovu nebezpečná. Osobní zkušenost- začíná to večerníčkem a v 17cti snímky jako tento. Procitnutí z tohoto snu- a zda-li k němu vůbec dojde, bývá celkem ne bolestivé, ale demoralizující. Takže dle mého tudy cesta nevede a natvrdo řeknu: Strčte si milí umělci svůj patent na rozum už do prdele. (Nakonec aby to nestačilo a šáhli si na granty či zakázky, obnažují nás svými světonázory před volbami, což se stává evergreenem a stupňuje se to. Funguje to na mladou generaci, která nemá rozum- ničím si neprošla, pokřivena z mnoha stran a ne každý je tak silný, aby odolal a měl vůbec šanci pochopit, že život není o jedné pravdě, ale asi o osmi miliardách. Kdo není s námi, je proti nám. Navíc nám to říkají komedianti, kteří se pasovali do novodobých bohů nad opravdové myslitele, vynálezce, vědce, učitele....Tento film je ve stejné kolonce. Nepřipouští alternativní vidění událostí a chová se stejně jako bolševníci. Nakonec doporučovali nám top09 a ODS a to jsou neopravicove strany- levicaci. Konzervativni pravice neexistuje- pretransformovano, dokonano. a myslim, ze jestli se něco nezmění, bude prituhovat a i v roce 2068 budeme sledovat filmy o komunistické éře- popřípadě filmy idealisticky a falešně mapující 1989 a její hrdiny. Jirous dostane asi taky celovečerák. Oni se složej až to bude potřeba :) Když chcete poučovat, mince má dvě strany. Skončila politická diktatura a máme tu přátelé jak někteří víme diktaturu ekonomickou. Klaním se pane Bakalo, klaním se pane podnikateli, předsedo vlády /2014/ Babiši... Ani vlevo, ani vpravo. ani USA, ani Rusko. Ministerstvo propagandy viz tento film, bude vždy předkládat jeden jediný pohled. No nedělám si iluze. Nějak to upečou- jedeme dál- 2013- Hořící keř- dtto. To je ale jiná pohádka a to doslova.

• 2.3.2014  06:15

Super show, kterou mi kazili naši komnentátoři, kteří četli scénář z papíru a když zrovna nečetli začli rýpat do pro ně stále asi existující USSR nebo třepat svoje estetické názory jak kopírovali od Zemana...Bylo toho víc. Zvláště Dusík se vyznamenal. Dle mého to udělat museli, nějak jsem to z toho cítil, že mají připomínat, že teď jsme v NATO. Dost mi to ničilo zážitek. Jinak mazec asi jako každé zahájení her. A celkově olympiáda v Soči byla povedená.

• 19.1.2014  22:09
    Nebezpečný kód (2000)

Tento film je natocen navzdory Mitnickovemu hlasitému nesouhlasu s natocenim filmu o něm, jelikoz je to podle knihy, kterou psal jeho uhlavni nepritel John Markoff, ktery ho lžive v knize líčí, k čemuž zase neměl Mitnickovo svolení. V době kdy Mitnick seděl 5 let na tvrdo tuším, tak Markoff vydělal milion dolarů na tomto smyšleném příběhu. Mitnickův případ medializoval v Timesech a tak vláda USA zaujala odstrašovací stanovisko a Mitnick neměl nárok na kauci, byl z toho půl roku v samovazbě, žádné odvolání, musel si to odsesět. Pokud se chcete dozvědět o tomto případu víc, přečtěte si Mitnickovu verzi. Už vyšla přeložená do češtiny. Tento film parazituje na hlavním hrdinovi a celý příběh za knihou, filmem (tedy spíš zodpovědný člověk), velkou měrou přispěl k tomu co se stalo viz výše. Dnes má Mitnick firmu, kolem bezpečnostních technologií a asi bude v pohodě. Mimochodem o sobě nikdy netvrdil, že by byl super hacker, ale sociální inženýr- tedy člověk, který se umí pod záminkou věrohodně za někoho vydávat a tím získává informace různého charakteru.

• 19.1.2014  20:32
    Škola ve mlejně (TV film) (2007)

asi nějakej dadaismus nebo co. Ale celkem sranda. Zajímavá pohádka, ale Drdu nečekejte. Příběh děs, prostředí, herci- super.

• 18.1.2014  21:51
    V síti CIA (TV seriál) (2007)

Pokud vám nebude vadit, že CIA jsou ti hodní hoši, používající jen čestné taktiky a KGB jsou ti zlí, bezcitní, schopni zabíjet a mučit ženy, děti a zvířátka, tak se na to dívat dá. Pořád čekám na špio film, kde bych si řekl- tak to nějak mohlo být. Nemůžu si pomoct, ale dle mého se o téhle práci, pokud by to byl životopisný film agenta, natočit asi nic nedá. Protože nenápanost dle mne spočívá v každodením rutiním plnění si svých denních nekonspiračních povinností a při tom 12x za rok něco poslat, vyzvednout. Divoké přestřelky, tomu nevěřím, to by byl mezinárodní trapas a kolik takových známe?Tady si cestují (přitom znají jejich podoby) agenti CIA jakoby se nechumelilo a bavi se s režimemem dávno označenými lidmi. Nakonec je to film, každej je plnej blábolů. Tohle je prostě USA, EU agitka- my jsme a vždy jsme byli ti hodní kluci. Sralo nás to za komoušů a co máme dneska. Druhý díl je odpad. Někdo tu píše, že seriál je pro děti jako učebnice dějepisu. Proboha jen to ne. O'Donnell je spíš takovej agent 007.

• 17.1.2014  14:48

No Mandelova žena je bezcitná krutá svině. Mandela sám loutka, která splnila účel. Pohádka, tak jak to mají lidi rádi. Legenda. No jen poznámka: vyguglujte si ideálně video: mandela- wife- pneumatika a budete bez Mandely. Nikdy se za tento čin za manželku neomluvil. Film je natočenej dobře, ale s realitou nemá co dělat. Takže nelze jinak. Zapomeňte že to byl nějakej dobrák nebo mesiáš. Doporučuju: http://1url.cz/VGM8

• 29.12.2013  18:37
    Bago (TV pořad) (1991)

Šlo hlavně o rockovou hudbu, kdy, kde, jak koncerty v klubech i mega akce, rozhovory, hodně klipů atd. Ten název nikdy nezapomenu. Bago

• 26.10.2013  23:08

Je obrovská škoda, že za 156 minut nedokázal Stone do filmu vecpat herní nuance tohoto sportu. Sakra kvůli tomu se to celá Amerika každou neděli těší. Dá se říct, že ten kdo neví vůbec jak se fotbal hraje, nemusí to ani z tohohle filmu pochopit. No ale to by mohl být problém evropana a o tenhle mizernej trh nejde. Prostě tenhle sport, to jsou šachy a my jen pozorujeme jak si nadhazovač breptá nesmyslné zkratky, o kterých nic netušíme. Místo toho 40 střihů na vteřinu a kamera zazůmovaná tak, že vidíme jen černé dresy, nikoli pohyb, čili celkové rozložení sil na hřišti- to jak kdo s kým vydrbal, co ten a ten tým čekal, jak se připravil a jaké bylo provedení, proč kouč zvolil toto provedení atp. No protože na to měl Stone hrooomadu času. Kdyby ne, nevadilo by to. Místo toho to vypadá jak soundtrack a zápasy jsou prostě klip. Dění jaksi za oponou, je mimo realitu. Machinace, napojení na mafii, politiku, úplatky, drogy, doping... to vše je známé a s tímto spojené- opět nula bodow Stone. Prostě to pojal naivně. Všechno ze zákulisí - od vedení až po hráče nudí. Nešlo mi se s postavama stotožnit nebo si vytvořit vztah, jak to u filmu často bývá že jo. Charaktery jsou jen načrtnuty. Nějak s dorasovanýma hráčema mi nejde ani soucítit a o to jde. Přitom co už může být jednoduššího a větší klišé. A nic. Al Pacino se choval když 4x za sebou prohrál- jakoby tým pomalu vlastnil a ani nevěděl, že se hraje o miliony dolarů. Jsem zásadovej týpek. mám svý zkušenosti a nic nebudu měnit, protože já mám slovo a nemusím se nikomu podřizovat. Tak to nechodí. Prostě jde tam všem o existenci, takže takový tým musí být pod brutálním tlakem. Větším než zde znázorněný. Nene čekám líp natočenej film. Zopakuju ještě střih. Kurva nic z té hry člověk nemá, kokotiny s rozostřenou kamerou si můžou taky strčit do prdele.Pokud kamera 45x za minuty přeblikne a vše je bráno v detaili na skrumáž či hlavu hráče tak co asi máme z napětí- z celé hry. To je jak kdyby tenisty zabírali bez rakety, nebo jenom raketu, nebo jenom míček a ještě na přeskáčku. Přišlo mi to jakoby se Stone chtěl nějak zmodernizovat, říct tím, že taky aplikuje moderní postupy- že prostě jde s dobou. Takže děkuju. O to víc to vadi, když tato hra je stejně o kvalitách hráčů jako o sehranosti a týmově zvládnutých strategiích, které ale musíme vidět, ideálně k tomu je i dopodrobna vysvětlit. Dalo by to filmu tu pravou reálnou dimenzi- film o am fotbale a ne polopravdy. Celej fil je tak napůl. Bere si jen co se mu hodí, vše je maximálně v náznacích. Jinak se odepsaným zraněným hráčem se asi top team těžko bude srát. Dostane vyplacenou pojistku, dodrží se oboustraná dohoda, vyplívající ze 300 stránkové smlouvy a pampalá, žádný řešení na city o tom kolik tačdaunů dal hrdina před rokem, včera. Miliony dolarů, 20 vlků čeká na to, až uděláte chybu, aby se prosadili. Lobisti krouží jak supy a tlačí svoje nováčky, aby si utrhli svoje procenta. Amerika- lidí jak sraček. To už tu fotbal náturu shrnul v pár větách líp ex fotbalista/ vyšetřovatel ve filmu Poslední skaut s wyhryzem, když ten ho nachytal jak do sebe láduje drogy, na které si udělal jako profi player návyk.

• 23.10.2013  22:47
    jOBS (2013)

Film přesně pro ty, které mladej Jobs nesnášel. Jestli víte co je to páječka a jak se používá, dostanete leda nerva. Aštan Kaštan hraje děsně. Je to ten typ herce, co se může snažit jak chce a stejně bude hrát pořád sebe sama. Prostě je na něj trošililimu podobnej, tak mu tu roli dali. Chápu, že měl Wozniak výhrady a souhlasím s ním. Pokud jste četli nebo poslouchali životopisnou knihu, tak film vám příjde jako článek z wikipedie. Špatnej scénář, režie, herecké výkony- možná woz ujde- možná, celková nálada filmu- prostě děs běs. Nedokoukal jsem to. Hvězdička za snahu. Shrnuto: film pro typické apple uživatele. kteří jsou schopni čekat den ve frontě na novej produkt, aby byli IN. To je ta buranská grupa, na kterou je mířen- bábovičky, kyblíček a píseček, našlapaný dělo, který nevyužijí ani z 5ti procent. Lidi kolem technologií, elektrotechniky atp. mají útěr. Lidi, kteří doufali, že se mrknou na kvalitně ztvárněné vnitřní pochody lidí kolem Applu nebo aspoň nesnesitelnýho Jobse- mají útěr. HBO by to natočila hádám líp. Slušelo by tomu evidentně formát seriálu. Film to nemůže obsáhnout, pokud má výsledek za něco stát. Dělo se toho totiž tenkrát hodně. Škoda.

• 19.10.2013  23:26
    Elysium (2013)

Tak jsem se těšil po districtu 9. Blábolilo se něco, že dostane víc peněz, ale vizuálně je to horší. Asi my chyběli hmyzáci. Čekal jsem víc Blomkampové syrovosti. Jinak bych dal možná víc. Prostě si nasadil Districtem velkou laťku a mne zklamal. Damon se do role vůbec nehodí. Záporák, stejně jako v Districtu skvěle zahrál. Je tam strašně moc hovadin, čekal jsem že se bude rejža držet víc při zemi, tak abych si řekl, že tak nějak to může vypadat- toto se někdy může stát. Místo toho nějaká rambo akce směr orbit. Spousta totálních hovadin. V Districtu byly taky, ale člověk se zasmál, tak to nevadilo. Tady se to bere nějak vážně. District je vlastně trochu komedie, tady se to ztratilo

• 30.7.2013  20:54
    Celý svet nad hlavou (TV film) (1983)

Peter Švec je jméno herce v hlavní roli, které je neuvedeno- a je to bývalý vzpierač. V tých rokoch kedy bol nakrúcaný film skutočne vzpieral za Dunajplavbu Bratislava- psal typek na YT

• 18.7.2013  00:52
    Divoši (2012)

Jeden bod za exteriéry a kamerovej filtr- prostě barvy. Film, kterej se znaží být vážnej a poučovat, ale celé je to k smíchu a to zvlášť pokud aspoň zhruba tušíte jak se ve skutečnosti věci kolem drog, mafie- státu, armády mají. Neskutečná hovadina. Salma je jako vedoucí pionýrského tábora ano, ale aby vládla bandě hrdlořezů? A tak tipnu si, že divákům se toto spojení líbilo. Zvlášť mně zamrzela kvalita filmu, když vím jakej je Stone kritik americké politiky atp. A vzhledem k jeho věku už bych čekal film postihující realitu nebo se přiblížit tomu jak to chodí. Dát jak hlavní 2 hrdiny veterána dobráka z Afghánu (ty jizvy mu asi udělali v zajetí :) a zelenýho filantropa kaučující léta trávo byznys, aniž by jim ustřelili koule a jako podchycení policie jim stačí 1 fízl- opravdu sranda. Sranda ale není, že to bylo bráno vážně. Knihu jsem nečetl a je možné, že hlavní postavy byly vykresleny jinak. Distrubuci (nejtěžší na všem) měli zvládnutou taky prapodivně vzhledem k megasuper hightech pěstírnám. Samozřejmě měli kolem sebe ty nejlepší lidi přes počítače (jojo mlčím jako hrob) 1dnoho roztržitého makléře na praní peněz. No fakt sranda. Komedie to ale není a to pak dopádá vždycky tragicky, když se to takto zvrtne. A poslední věc- V půlce filmu jsem si řekl kdo umře a proč tak scénář napsali- a buch jasně že jo. Profíci jako prase (jeden asi bývalej rozvědčík :) a nechá ženskou v kritické situaci odjet samotnou nakupovat. No neposrali by jste se z toho? A takkový hovadiny sledujete imrvére.

• 19.3.2013  00:58
    Veterán (2012)

Vietnam Tom si zaslouzžil teda lepší poctu. Originál za 4 hvězdy, parodie na YT- Mortal kombat za 5 hvezd a tohle ? Další neuvěřitelnej příběh, ale tenhle vadí.

<< předchozí 1 2 3 4 5