Sousedská hlídka (2012)

The Watch je príjemná zábava nielen na jedno pozretie. Skvele som sa bavil takmer v každej scéne. I keď druhá tretina filmu je trochu poslabšia, akčnejší koniec to "zaklincuje". Ben Stiller natočil konečne film kde nehrá len primitíva, ale hlavne Jonah Hill svojou rolou exceluje. Smial som sa počas celého filmu a určite sa k nemu ešte aspoň raz vrátim. 75%

Černobylské deníky (2012)

Veci týkajúce sa Černobylu ma vždy zaujímali, preto som sa odhodlal aj k tomuto filmíku. Ale toto, že je horor? Musím sa zasmiať, pán Parker. Občasné "Baf!" vyskočenie z tmy, absolútne dementní herci a zas a znova amatérska kamera (netrasie sa ako obvykle). Raz pozrieť a už nikdy si na tento film nespomenúť.

Slečna nebezpečná (2012)

Trailer v kine ešte celkom nadchol, ale to je asi jediná pozitívna vec celého filmu. Šeď,šeď a samá nuda. Katherine patrí do romantických filmov, kde potrebuje k dokonalosti ešte vygelovaného frajera, ale ako hlavná postava v "akčnom" filme už nikdy viac!

Jack a Jill (2011)

"Puchi makuha toko" v mojom jazyku znamená "Robíte si zo mňa srandu?!". Jeden Sandler = zábava. Dvaja v jednom filme = slabota. Mám rád jeho filmy, ale teraz som sa zasmial možno len raz. A Al Pacino je jeden z naj hercov, ale ľutujem ho, že musel hrať v takomto filme. Plus Johny Depp v tričku Biebera? Dve hviezdičky, pretože priateľka sa na tento film tešila.

Vyměřený čas (2011)

Hltal som každú sekundu. Skvelý nápad. Justin je každým filmom lepší a lepší a Amanda krajšia a krajšia :) V mnohom pripomínajú slávnu dvojicu Bonnie a Clyde. Film je odrazom dnešnej doby, ako bohatí chcú mať viac a chudobní prežívajú zo dňa na deň. Super hudba, dobrá kamera a hlavne originalita, ktorá ostane v hlave na nejakú dobu. Hazardovať s časom vás môže stáť život!

Tři dny ke svobodě (2010)

Russel Crowe ma do deja úplne vtiahol. Najprv sa tvári ako neskutočne poctivý chlap, rozpačitý tatík keď sa nečakane mení ako chameleón a jeho jediným cieľom je pomsta. Takto sa meniť na plátne dokáže asi iba on. Radosť sledovať. K tomu perfektná Elfmanova hudba, a skvelé akčné scény s rýchlym spádom. Film prekonal moje očakávania.

Moneyball (2011)

Film tak surovo reálny, plný emócii. Brad predčil hereckým výkonom na tento rok všetkých, že po každom jeho odpľutí som čakal na slová, čo z neho vyletia. Nehrá tu žiadneho amerického hrdinu ale cholerika, človeka s neúspechmi v živote a snahou niečo dokázať. Jonah Hill ako študentík s neobmedzenými vedomosťami o baseballe k nemu pasuje a prekonáva sám seba. Manažovanie tímu na základe štatistík, či výzoru hráčov som nevidel ešte nikde inde. Film skvele doplňujú flashbacky z minulosti, prestrihy na reálne zábery a častokrát ani nepostrehnete rozdiel. Za poslednú dobu jeden z naj filmov venovaných športu. Bradovi Oscara!