Dextwer

okres Praha

3 body

• 12.10.2011  17:40
    Biutiful (2010)

Zajímavý pohled na současnou Barcelónu, kde můžeme vidět, že to není jen město fotbalu, slávy a peněz, ale že se zde prolíná spoustu lidských osudů, se svými starostmi a utrpeními. Uxbal je druh člověka vydělávající na různých službičkách imigrantům. Film nám ukazuje pohled do přistěhovalecké problematiky současné Barcelóny, Španělska, ale i Evropy. Jediný, co bych mu vytkl je jeho přílišná délka. Zajímavosti: * Název filmu je španělsky zkomolené anglické slovo "beautiful", tedy krásný nebo nádherný * Role Javiera Bardema je úplně první v historii oscarových nominací, kdy byl herec nominován za hlavní postavu, která celou dobu mluví španělsky Hodnocení: 60 %

• 5.10.2011  09:34
    Brotherhood (2010)

Američani jsou ujetí na všelijaké bratrstva, sekty a podobné věci. Sektování na základě těchto bratrstev je zvláštní realitou. Američané asi mají pocit, že někam za každou cenu musí patřit, možná i díky rozdílným kořenům. Každopádně tento film nemá špatnou myšlenku, jen mi nesedl a některé situace jsou dost vyhrocené a těžko odhadovat, jestli by k nim došlo i v běžném životě. Hodnocení: 45 %

• 5.4.2014  23:47
    Centurion (2010)

• 6.9.2011  17:36
    Cizinec (2010)

Jednoduchá Holywoodská tvorba s klasickou zápletkou a vynikajícím hereckým obsazením. U Angeliny Jolie mě tahle role nepřekvapuje, spíše u Johnyho Deppa bych čekal výběr jiných typů role. Ale po Pirátech z Karibiku se z něj stává klasický komerční herec. Děj u tohoto filmu žádným překvapením. Plus dávám dobrýmu výběru míst pro natáčení, překrásné Benátky a sexy Angelina. Zajímavosti: * Angelina Jolie k smrti nesnáší kuřáky a Johnny Depp je zase známý vášnivý kuřák. Proto, aby se Angelina cítila v pohodě, neustále u sebe nosil lahvičku s ústní vodou * Angelina Jolie se přiznala časopisu Vogue, že svou roli přijala kvůli krátkému natáčení a pobytu v Benátkách * První kód, který Angelina Jolie vyťukává na trezoru, je datum narození Brada Pitta Hodnocení: 55 %

• 17.12.2011  23:08
    Dluh (2010)

Pěkný film, zajímavé téma. Chybělo mi tomu trošku hlubší propracování postav, jejich pocitů, názorů a třeba i zpětné pohledy do minulosti každé z postav, které by tomuto snímku dodaly mnohem větší sílu. Zajímavosti: * Rachel (Jessica Chastain), Stephan (Marton Csokas) a David (Sam Worthington) používají ve filmu izraelský sebeobranný systém Krav Maga * Chyba ve filmu: V jedné ze scén používá Vogel (Jesper Christensen) latexové rukavice. Ty se však začaly v lékařské praxi objevovat až okolo roku 1980, tedy celých 15 let poté, co se děj snímku odehrává. Moje hodnocení: 65 %

• 9.11.2012  15:52
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Jako milovník životopisných snímků plus božský Al Pacino můžu říct, že jsem byl zklamaný, čekal jsem víc.... ▐ Moje hodnocení: 60%

• 16.8.2018  06:36
    Drogy a.s. (TV seriál) (2010)

Zhlédnuto: Texaský perník. Evropský koks.

• 6.9.2011  17:28
    Fair Game (2010)

Fair game není spíše thrillerem takovým jaký jsme zvyklý vídat. Je to špíše film na základě skutečné události. Kde si můžeme prohlédnout zákulisí CIA, velké politiky, tvorby dějin a pravdy na základě zkreslených či opačně interpretovaných důkazů a informací. Tenhle film mi sedl i přes negativní postoj mnohých uživatelů dávám vysoké hodnocení. Tajné služby, spiknutí a historické témata je to, co mám rád. Tenhle film doporučuji, jako zajímavý pohled na vliv médií a schopnosti politiků manipulovat s velkou masou obyvatelstva, kteří potom nehledají pravdu, ale odsuzují vše a všechny na základě zpráv z televize a novin. Zajímavosti: * Snímek je inspirován skutečným příběhem Valerie Plame, která své zážitky líčí i ve stejnojmenné knize z roku 2007 * Výraz „fair game“ má v angličtině význam „snadná oběť“, nebo „osoba, která je předmětem kritiky“. Jindy se tato fráze používá ve smyslu „není to nic překvapivého a dalo se to čekat“ * Hodnocení: 80 %

• 7.9.2011  12:11

Oskarový dokument 2011. Mělo by to být povinný dílo od základních škol až po domovy pro seniory. Krásně a jednodušše popisuje příčiny vzniku finanční krize. Tento dokument může být průlomovým dílem pro všechny daňový poplatníky, aby jsme si dali pozor nejenom na velké korporace, ale i na vysoké představitele vlád. Business je business a velký business jde i přes mrtvoly. Klobouk dolů nad odvahou tvůrcu tohoto snímku, určitě si nadělali hodně nepřátel. Hodnocení: 80 %

• 18.10.2015  10:10

Moje hodnocení: 40%

• 31.12.2017  22:21

Moje hodnocení: 35%

• 10.1.2017  18:10
    Guyana - zelené peklo (TV film) (2010)

Moje hodnocení: 55%

• 14.5.2016  23:04

Moje hodnocení: 85%

• 24.8.2014  09:57
    Horizont ČT24 (TV pořad) (2010)

Moje hodnocení: 75%

• 2.1.2013  20:56
    Hyde Park (TV pořad) (2010)

Konfrontace hosta s občany, pomocí různých komunikačních kanálů je zajímavé i dobře provedené. Trochu mi chybí větší tlak ze strany komentátora na politiky a jím podobné. ▐ Moje hodnocení: 75%

• 22.8.2012  17:11
    I'm Still Here (2010)

Tohle se Joaquin Phoenixovi z mého pohledu vůbec nepovedlo. Vzhledem k tomu, že Joaquin je můj oblíbený herec, mám na něj náročnější pohled a v tomto snímku mám pocit, že Casey Affleck a Joaquin Phoenix jsou úplně mimo realitu tohoto světa a žijí si ve svém ubohém světě. Škoda, z tzv. životní role mi sotva vyplynulo, že je Joaquin spíše chudák, který má IQ houpajícího koně se slovní zásobou horší a vulgárnější než zedník. Palec dolů. Měl se radší věnovat opravdové tvorbě.▐ Zajímavosti: * 11. února 2009 byl Joaquin Phoenix hostem Noční show Davida Lettermana. Toto vystoupení vyvolalo řadu diskuzí, když se herec dostavil viditelně neupravený a na otázky moderátora odpovídal buď jedním slovem, maximálně jednou větou, nebo vůbec. David Letterman se s ním nakonec rozloučil slovy: „Je to škoda, že si tu dnes s námi nemohl být." * Pravdu o filmu odhalil režisér Casey Affleck světu na začátku září 2010 a výkon Phoenixe označil za "jeho životní roli". Samotný film měl poté premiéru na MFF v Benátkách 6. Září. * Slovo "fuck" ve filmu zazní 280krát, což je 2,40krát za 1 minutu.▐ Moje hodnocení: 5 %

• 7.9.2016  17:21
    Kdyby nastal soudný den (TV film) (2010)

Moje hodnocení: 50%

• 5.8.2013  22:07
    Kolaborovali s nacisty (TV seriál) (2010)

Díly: ▐ Židé, kteři bojovali za Hitlera▐ Leon Degrelle▐ Finsko, aneb kolaborace z nouze▐

• 25.12.2017  20:02

Moje hodnocení: 50%

• 6.8.2013  23:06
    Lovci nacistů (TV seriál) (2010)

Díly:▐ Spravedlnost ve stylu SAS▐ Herman Goring▐ Adolf Eichmann▐

• 22.11.2011  16:54

Nebylo to špatný ani nic převratnýho. Každopádně zajímavá romantická komedie, která nám může ukázat složitosti, které prožívají jiné páry, kde je jeden z partnerů postižený nějakou závažnou nemocí. Zajímavosti: * Po dramatu Zkrocená hora (2005) se jedná o druhý snímek, kde Jake Gyllenhaal a Anne Hathaway ztvárnili pár * Během natáčení jedné ze scén skočil režisér Edward Zwick k Jakeovi Gyllenhaalovi a Anne Hathaway do postele a vytvořili společnou fotografii. Z té byl pak Zwick digitálně odstraněn a fotografie byla použita jako filmový plakát . Moje hodnocení: 50 %

• 3.5.2013  23:49
    Machři (2010)

Moje hodnocení: 40%

• 19.1.2013  20:56
    Manažeři (2010)

• 9.10.2016  17:55

• 19.9.2011  13:27

Povedený thriller, který nenabízí nic navíc s průměrnými hereckými výkony, které dokresluji chmourné počasí ve filmu. Každopádně zápletka a myšlenka ve filmu je zajímavá. Zajímavosti: * Jelikož nemohl režisér Polanski vstoupit na území Spojených států, za stát Massachusetts se ve filmu vydává Německo, ve kterém natáčení 3 měsíce probíhalo. Aby záběry vypadaly důvěryhodně, použila se řada detailů, například americká auta, značení, dřevěné domy či komparz pocházející z USA * Autor předlohy Robert Harris připouští, že při tvorbě postavy Adama Langa se víc než výrazně inspiroval Tonym Blairem a jeho okruhem proamerických politiků. Film tyto narážky ještě zdůraznil vzhledovou podobností herců. Hodnocení: 60%

• 29.5.2015  09:53
    Město (2010)

Moje hodnocení: 80%

• 16.1.2012  21:38

Tak tato komedie se vůbec nevyvedla. Plus katastrofální hlavní herec a celkově kolem a kolem, po druhé si to nepustím. Zajímavost: * Dvojité rande se natáčelo při skutečném zápase mezi Pittsburgh Penguins a New York Islanders 27. března 2008. Pittsburgh vyhrál 3:1. Moje hodnocení: 25%

• 30.7.2017  19:18
    Největší tankové bitvy (TV seriál) (2010)

Moje hodnocení: 55%. Zhlédnuté díly: 18.Sinaj 1973

• 15.11.2011  17:06

Příběh popisuje komplikované životní vztahy v rodinách po ztrátě jednoho z členů. Psychologie postav není úplně dotažená do konce. Po shlédnutí se mi vybavilo spoustu nevyjasněných věcí a otázek. Škoda. Každopádně samotný konec filmu je překvapivý, nečekaný a nadchl mě. Hlavní hrdina vypadá jako by pořád chtěl plakat, ale v tomto filmu to není úplně k zahození. Zajímavosti: * Během přestávky při natáčení scény z ulice, se Robert Pattinson zranil při útěku před horlivými fanoušky. Při přecházení ulice do něj narazilo auto, ale nepřejelo ho. Neutrpěl žádná vážná zranění a bodyguardi mu okamžitě přispěchali na pomoc. Moje hodnocení: 70 %

• 11.9.2011  00:54

Typický anglický humor ve výborném hereckém podání Emily Blunt a Bill Nighy. Kdo má rád anglický svérázný humor určitě si přijde na své a tahle komedie ho nezklame. Emily Blunt opět dokázala, že patří k velmi talentovaným herečkám s velkou budoucností. Hodnocení: 70%