karinakari

Ester Kariová

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 13.3.2013  12:43
    The Killing (TV seriál) (2011)

Konečně jsem po dlouhé době našla kriminálku, která mě extrémně chytla. Nejde o ten typický druh, kdy se každý díl řeší a posléze i vyřeší jeden případ a všichni jsou strašně šťastní. V The Killing se celé dvě řady řeší jedna zapeklitá vražda mlaďoučké Rosie. Tudíž může seriál obsáhnout vše, co k tomu doopravdy patří. Přes prvotní poukazatele na nevinné a jaký vliv bude mít jen blbé podezření na jejich životy, až po beznaděj rodiny zavražděné a samotných vyšetřovatelů. Mimochodem ústřední dvojice detektivů patří k nejcharismatičtějším a nejrealističtějším, které znám. Hlavně jejich osobní a rodinné problémy, které v průběhu děje řeší. The Killing musíte dát na jeden zátah, protože každý díl končí tak napínavě, že od něj prostě nejde odejít (tak má kvalitní seriál přesně vypadat). Během sledování mě napadlo milion možných teorií, kdo a proč Rosie zabil, ale když už jsem se konečně prokousala k poslednímu dílu, zůstala jsem čumět jak puk. V životě to neuhodnete, a jestli jo, měli byste dostat odznak inspektora šikuly:-)). Už bylo oficiálně potvrzeno, že se The Killing dočká 3. série. Moc si neumím představit, kam bude děj scénáristy nasměrován, nejspíš budeme svědky nového případu a vyšetřování a toho se dosti obávám. Dle mého názoru byla i 2. série až zbytečně natahovaná, tak snad se nedočkáme jen hloupého a nedomyšleného pokračování.

• 1.3.2013  17:59

Nepatřím mezi fanoušky Katy Perry (samozřejmě pár jejích písní v oblibě mám), ale jednou za čas si ráda pustím podobnou záležitost, abych si rozšířila obzory, a musím přiznat, že mě tenhle dokument bavil víc, než jsem očekávala. Rovněž se jedná o obrovskou mediální reklamu pro umělce, ale tak tyto videa jsou točeny hlavně pro fanoušky, tak co? Nevím, proč ale při sledování dokumentů o slavných si vždy prožiji pár silných okamžiků, kdy mám na krajíčku a tentokrát jich bylo víc než dost. Bylo mi Katy tak neskutečně líto (hlavně při scéně z Brazílie). Dokázala mi, že se řadí do skupiny silných žen, které to v životě nevzdaly a šly si za svým snem, ať mu musely obětovat cokoliv (a to já budu vždycky obdivovat). Taky se mi strašně líbil její vztah k fanouškům a uvědomění si, že bez nich by v životě nebyla na výsluní. Jasně, tady se dá pochybovat, zda to tak opravdu je, ale já jí to zbaštila. Fakt, že pochází z rodiny misionářů, je překvapující. Do zpěvačky, která se proslavila songem I kissed a girl, bych to ani za boha neřekla. Dalším zajímavým zjištěním pro mě bylo, že nejlepší kamarádka Katy Perry není nikdo jiný než Shannon Woodward á la Sabrina z Raising hope. Part of me řadím mezi ty kvalitnější dokumenty o celebritách hlavně díky náladě, kterou si po zhlédnutí odnáším.

• 28.2.2013  12:12
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Pod hladinou: Alici Nellis mám ve velké oblibě, na její rukopis se vždy velmi těším (jak sama o sobě tvrdí je spíš scénáristkou než režisérkou). Řadím jí ke skupině žen, které dokážou poddat intimní ženské záležitosti s citem a nadhledem a jinak tomu nebylo ani u tohoto dílu. Alice Nellis se v rozhovoru nechala slyšet, že uvidíme Aňa Geislerovou z jiného úhlu a k tomu bohužel určitě nedošlo. Aňa ztvárňuje znovu stejný typ ženy, která není ve svém manželství tak úplně šťastná a proto hledá únik k náručí jiného muže. Na druhou stranu je to role již několikrát vyzkoušená a Aňa v ní jednoduše nemůže zklamat. Každopádně šlo o zajímavý pohled do života ženy, od které se očekává přirozený slet událostí, ale ona má trochu jiné plány a tak to vyřeší osud za ní. 80%

• 27.2.2013  17:35

Hořící keř se stal rozhodně nejlepším českým televizním projektem. Produkce české HBO po vzoru ze zahraničí nezklamala a naservírovala nám výtečnou trilogii (co si budeme povídat seriály HBO spolu s kabelovou televizí Showtime jsou tím nejkvalitnějším zbožím na současném trhu). Jsem nesmírně vděčná za režisérku polského původu, která nám informace o tom, co způsobil Jan Palach svým nezapomenutelným činem, podala s nadhledem, a přesto působí tak neskutečně temně a tíživě. Naprosto se ztotožňuji s názorem, že první díl nastavil příčku tak vysoko, že jí nadcházející dva díly nemohly v životě přeskočit. Přesto se mi při sledování posledního dílu nahrnuly do očí slzy o velikosti hrachu a měla jsem husí kůži po celém těle. Chválím proměnu Prahy do tehdejší doby a celkově vykreslení atmosféry smutné časti našich dějin. Herci byli vybráni s neuvěřitelným citem a mohu jim jen pogratulovat k jejich výkonům. Táňa Pauhofová svou roztomile znějící češtinou překvapila a její postava JUDr. Dagmar Burešové byla třešničkou na dortu celého příběhu. Kéž by takových lidí na světě bylo více. Hořící keř bych povinně pustila všem občanům ČR, kteří už zapomněli nebo jsou nějakým způsobem zaslepeni, ale to už mířím do vod politických názorů a to v žádném případě nechci.

• 27.2.2013  17:06

Rozhodla jsem se, že k poslednímu dílu napíši svůj názor na celou ságu jako takovou, stejně jako jsem to udělala u mnou milovaného Harryho Pottera. Hned od začátku jsem patřila ke skupině odpůrců Twilight, ale tady chci zdůraznit, že hlavně samotné knižní předlohy. Jak jsem někde četla, spisovatelka Stephenie Meyer si za ságu vysloužila titul nejhorší kniha století. Po takovémto zjištění jsem byla nesmírně zvědavá, zda to autoři recenze nepřehnali s ostrými slovy. Nedalo mi to a otevřela jsem Rozbřesk a došla ke stejnému názoru a taky že jsem filmovým protagonistům křivdila. Oni z toho totiž vytřískali, co se dalo. Sága mohla dopadnout daleko ale daleko hůř. V prvním díle se pár zajímavých momentů našlo. Utkvěla mi v paměti scéna hraní baseballu, ale to hlavně díky skvělému songu, co při ní hraje (Supermassive black hole od Muse). Druhý díl = totální nuda a opruz. Rozhodně nejhorší a nejzbytečnější z celé tetralogie. Třetí díl mě ba naopak bavil nejvíce, hlavně díky flashbackům. První půlka závěrečného dílu nebyla nikterak zábavná, ale musím pochválit maskéry, těhotnou, skomírající Bellu udělali výborně. A konečně závěrečný díl s epickou bitvou mě celkem překvapil a uspokojil. Tedy v rámci možností. Co se týče toho nejdiskutovanějšího – hereckého obsazení. Robertka z duše nenávidím. Divného upíra Edwarda ještě teda nějak zahrál, ale díky jeho počtu obdivovatelek ho obsazují i do dalších nepubertálních filmů a to mi způsobuje strašnou bolest. Dát mu roli Miláčka v klasickém románu od Guye de Maupassanta byl epic fail. U jakéhokoliv snímku s ním budu trpět a bude mu ubírat na kvalitě. Ale chápu, návštěvnost bude obrovská, bohužel. Na druhou stranu jsem díky tomuto trháku objevila Kristen Stewart, která mě fakt baví. V Twilight nehraje nic, jako všichni, ale ve všem ostatním mi už několikrát dokázala, že jak je divná, tak je talentovaná. Tak alespoň jedno hezké pozitivum:-)). Ostatní mě nechávají chladnou a ráda na ně časem zapomenu. Tím končí můj názor na velký fenomén, který vedle Harryho Pottera a Hunger games na mě prostě nezabral. A věkem to není, protože jsem se chytla už na mnohem větší pubertálnosti. A taky děkuji všem komentujícím, obstarali jste mi zábavné čtení ve vašem předhánění, kdo vymyslí vtipnější zesměšnění příběhu:-))

• 25.2.2013  14:33
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Dvojice Kevin Spacey a David Fincher je pro většinu lidí ohromným lákadlem. Když jsem si ty dvě jména přečetla, zafungovalo to na mě a okamžitě jsem si musela House of cards pustit. Navíc jsem velkým fanouškem příběhů z politického prostředí. Jsem seriálem unešená. Jedná se o jedno z nejrealističtějších zobrazení hnusu jménem vysoká politika. U všech tě podvodů, podplácení, okliček se ohromně bavím (nejhorší na tom je, že to takhle fakt funguje). Děj má fakt spád a nenechá vás odejít, dokavaď nedokoukáte všechny díly. Odchod Finchera z režisérského postu byl podle mě dosti cítit, hlavně na rozvoji a vykreslení jednotlivých charakterů (do určité míry za to samozřejmě může pokročení příběhu). Kevin Spacey se popral s hlavní postavou s noblesou, jaká je hodna jeho jména. Naprosto zbožňuji jeho monology k divákovi (tak jako mimochodem všude, ale dosud jsem tento prvek měla možnost vidět jen v sitcomech a samotnou mě překvapilo, jak to zafungovalo i v takovémto žánru). Postava manželky hlavního hrdiny a novinářky, které jsou rozdílné jako den a noc, jsou napsány i zahrány skvěle. Nemám nikomu ani ničemu, co vytknout, tudíž House of cards vřele doporučuji, rozhodně stojí za váš čas.

• 25.2.2013  00:41

Hned na začátku musím podotknout, že se normálně vyhýbám hororům obloukem. Tenhle film jsem si pustila jen kvůli tomu, že hlavní hrdinku ztvárnila Jennifer Lawrence. Řekla jsem si, že jí uvidím zas z jiného úhlu, a když to bude stát za prd, alespoň se pokochám její krásou. No, vážení o horor se ani náhodou nejedná i o tom thrilleru pochybuji. V první půlce se příběh nachází v dosti romantických vodách, což mně vůbec nepřekáželo, ale vzhledem k zaškatulkování snímku to vyznívá směšně. V druhé půlce se napětí trochu rozjelo. Pointa blbá nebyla, alespoň já na ní nepřišla, ale že by mi z údivu popraskaly koutky u pusy, se říct taky nedá. Tudíž se jedná o takové to průměrné pokoukáníčko, kterého sice nebudete litovat, ale znovu si ho nejspíš nepustíte. A taky jsem se dozvěděla, že Jennifer fakt pěkně zpívá a za to mi to stálo:-)). Já se u sledování Domu na konci ulice bavila hlavně díky skvělé společnosti filipes.lu, který mi příběh zpestřoval vtipnými hláškami, které shrnul ve skvělém komentáři, takže vřele doporučuji si ho přečíst.

• 7.2.2013  17:42
    Argo (2012)

Ben Affleck opět ukazuje, že umí točit a to sakra dobře. Ač se mi ve Městě nelíbilo, že zároveň režíroval a hrál hlavní roli, v Argu mu to vyšlo na jedničku. Samotný příběh mě hodně překvapil a zaskočil. V životě jsem o podobné kauze neslyšela a všichni, kterým jsem o Argu vyprávěla taktéž ne (zvláštní a to jsem milovníkem všemožných konspiračních teorií). Přestože je hned od začátku snímku jasné, že to celé skončí happy endem, stejně jsem si během promítání okousala nehty a několikrát otřela čelo kapesníkem. Určitě bych odcházela víc okouzlena a zasažena, kdyby to nakonec dopadlo temněji, ale alespoň se jedná o reálné zobrazení historie. Ben úžasně znázornil tamní dobu, jak vzhledově tak atmosférou. Co se mi na Argu líbí asi nejvíc, je fakt, že nám režisér neříká, co je zlo a co dobro, ale popisuje situaci nestranně a s nadhledem a nechává na divácích, aby si vytvořili svůj vlastní obrázek. I přesto se dá Argo považovat za vlastenecké dílo a ohlasy z USA mě v tom jen utvrzují.

• 7.2.2013  17:18
    Hitchcock (2012)

Jako první věc chci zmínit, že název filmu je v tomto případě značně zavádějící. Měl by se totiž jmenovat např. Jak se točilo Psycho. Ale na druhou stranu pokud jste viděli trajler, tak jste byli s touto situací obeznámeni a nepřekvapí vás to. Já to sice věděla, ale nemohla jsem si tuto poznámku odpustit. Samotnou klasiku jakou Psycho bezesporu je, jsem viděla teprve nedávno v rámci mého rozšiřování filmových znalostí a jak to tak dělávám, přečetla jsem si zajímavosti k filmu a bohužel musím říct, že snímek Hitchcock mi nepřinesl žádnou novou informaci (snad kromě linky manželské krize, kterou bych oželela). To, že bylo Psycho nejkontroverznějším dílem té doby, je všem zřejmé, takže naprosto chápu záměr tvůrců připomenout publiku, jak moc se jedná o zásadní dílo tím, že natočím takové jeho making of. Samotný scénář mi přišel nemastný, neslaný, místy vyloženě nudný. Ale ohromně chválím práci kostymérů a maskérů, protože Anthony Hopkins byl opravdu těžko k rozeznání od velkého Alfreda. Anthony bezesporu zaválel, jak už bývá zvykem. Očekávala jsem od celého příběhu víc a jsem krapet zklamaná, protože se ze všeho toho materiálu dal vyždímat lepší scénář. Hovořím hlavně o emocích, protože těch jsem od Hitchocka dostala minimum a to je u filmu pojednávajícím o mistrovi napětí smutné.

• 6.2.2013  22:57

Do takového typu filmu jdete s tím, že vás bude stát hodně sil, energie a slz, a i přesto na něj nemůžete být plně připraveni. I v dnešní době plné všemožných technických vymožeností se nepřestávám divit, jak někdo dokáže natočit a přiblížit nám tsunami a jaká spoušť zbude potom, co tohle monstrum udeří, tak realisticky, že máte při udeření první vlny pocit, že prožíváte tu zkázu s nimi, že jste součástí té hrozné katastrofy. Rozhodně je na režii cítit španělský rukopis, hlavně v naturalistickém znázornění. Hercům mohu jen zatleskat za brilantní výkony a musím zdůraznit, že dětské obsazení se neskutečně povedlo. Dětští herci mi často ubírají na zážitku, ale tady o tom nemůže být ani zdaleka řeč. Nejstarší ze synů sekunduje Naomi Watts s nevídanou noblesou, až se divím, že letos na Oskara nebyly nominované děti dvě. Samotná Naomi je nominována zaslouženě a ještě víc si jejího výkonu cením, když jsem si přečetla, že se při natáčení scén málem utopila. Netuším, do jaké míry byl scénář upraven a obohacen o napínavé kudrlinky a ani mi na tom nezáleží. I když působilo shledání rodiny vyumělkovaně, na mém prožitku to nic nezměnilo (i přes to jsem probrečela pár kapesníků). Jestliže se to alespoň z 50% blíží realitě, tak nese film správný název, protože tohle je fakt neskutečně impossible. Ze scény, kdy Naomi uspávají před operací, jsem měla husí kůži a dle mě se jednalo o vrcholnou scénu filmu (od kamery, přes střih až po hudbu, takhle vypadá dokonalost). The Impossible je takovým zážitkem, že jsem ho musela jít vydýchat a ještě teď mi jde mráz po zádech, že si tímhle peklem opravdu někdo prošel a ještě víc je mi blbě, když si uvědomím, že oni měli ještě velké štěstí.

• 6.2.2013  18:18

Jeden z neoriginálnějších animáků za poslední dobu. Nevím, kdy mě přestane udivovat, kam tvůrci animovaných filmů, chodí na nápady. Po každém dalším zhlédnutém snímku tohoto ražení si řeknu, že nemůže přijít nic, co by mě překvapilo. A ono ejhle, přijde. Už při trajleru na Raubíře Ralfa jsem věděla, že se bude jednat o skvělou zábavu a nemýlila jsem se. Příběh mi silně připomínal jinou pohádku Já, padouch, akorát s lepším prostředím. Hezky jsem se zavzpomínala na dobu hraní her typu Packman, Prehistorik, aj. Jediné, co mohu filmu vytknout je absence postavy, která by mě totálně odrovnala a přirostla mi k srdci. A s tím já většinou problém nemám (Burák z Aut, Bezzubka z Jak vycvičit draka, manželé Brambůrkovi z Příběhu hraček, fazolky z Já, padouch a takhle bych mohla pokračovat dál a dál). Neříkám, že by byla ve snímku nouze o roztomilé charaktery, ale žádná mě hluboce nezasáhla. Právě takhle nějak u mě funguje pomyslná dělicí čára mezi animákama za pět hvězdiček a těma „jen“ za čtyři. Ale rozhodně se na Raubíře Ralfa, který už nechce být tím padouchem, co stále něco ničí a nakonec se stane hrdinou v mnoha srdcích, ještě párkrát podívám.

• 6.2.2013  14:27

Přišla jsem na chuť gangsterským a mafiánským filmům teprve nedávno (no, jo, člověk se mění). Problém je, že jsem za poslední čtvrt roku viděla x takových snímků, mezi kterými se samozřejmě nacházely takové klasiky jako Kmotr, Mafiáni,.. A to pak máte fakt hodně vysoké nároky a jste zklamáni jako právě já teď. Gangster Squad měla být zaručená bomba, ještě když mi tam hrají 3 velcí oblíbenci (Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn). Během sledování filmu mi v hlavě šrotovalo pár zásadních otázek. Kam se poděl sexappeal Ryana Goslinga? Vždyť tohle byla tak sexy doba a on je jindy vždycky neskutečně sexy. Kam proboha zmizelo sexuální napětí a chemie mezi Ryanem Goslingem a Emmou Stone? Tahle otázka dost souvisí s tou předchozí a nechápu jí nejvíc ze všech. Vždyť v Crazy stupid love vytvořily úžasnou mileneckou dvojici. Zřejmě je příčinou zbytečně urychlený děj typu: „Ahoj, chci se s tebou vyspat a je mi fuk, že jsi milenka velkého bosse. OK.“ BUM a je to. A já se divím, kam zmizelo napětí:D Kdo a proč udělal ze Seanna Penna plastickou figurínu, ze které šlo strach asi jako z roztomilých štěňátek? Obsazení hlavního neúplatného policisty považuji za nešťastné, protože Joshe Brolina shledávám silně nesympatickým. Ale to je můj problém a v mém zklamání to nehraje roli. Problém celého snímku vidím jednoznačně špatným vedením režiséra, zbytečně unáhleným scénářem bez jakéhokoliv napětí a nevyužitém hereckém potenciálu představitelů. Z Gangster Squad se vyklubala průměrná gangsterka, která měla na mnohem víc.

• 6.2.2013  14:25
    The Carrie Diaries (TV seriál) (2013)

Na The Carrie diaries jsem byla fakt zvědavá. Přeci jenom Sex ve městě byl jeden z kontroverzních seriálů, které udávaly tempo, styl a směr doby. Když jsem se ale dozvěděla, že TCD natáčí americká stanice CW, přesně jsem věděla, jak to dopadne. Jelikož je věkové zaměření CW pro puberťáky od 12 do 18 let a já do této skupiny už dávno nepatřím, nejsem zrovna z jejich podání příběhu nadšená. Jak řekla má drahá sestra, když jsme si říkaly své dojmy: „ Už jsme na to prostě starý, no“. Každopádně kdybych zapadala do cílové věkové skupiny, reagovala bych rozhodně víc nadšeně. Jedna z věcí, která se fakt povedla, je obsazení hlavní hrdinky. Anna Sophia Robb vyrostla v nádhernou a sympatickou herečku. Urazila fakt kus cesty (hlavně když si jí vybavím v Karlíkovi a továrně na čokoládu jako to otravné děcko, co pořád jen žvýká). Zbytek jejích hereckých kolegů mě nechává silně vlažnou, nemastné neslané charaktery, které mi prozatím neměly, co nabídnout. Za co dávám obrovské plus je soundtrack, z prvního dílu jsem díky hudbě byla naprosto odvařená. Ať žijou osmdesátky! Tak aspoň seriál nabídne mladým divákům ochutnávku skvělého retra a osmdesátky budou zase v kurzu. Nad čím jsem se ještě pozastavila je vzhled hrdinů. V té době nikdo, opakuji nikdo, nevypadal dobře. Vezměte si jakoukoliv fotku z 80. let a budete se řezat, jakou měli lidi ránu. Kupodivu v TCD vypadají skvěle, ale tak chápu, že by jim na to nikdo nekoukal, kdyby ne. Dávám seriálu šanci jednu sérii a uvidíme. Třeba se některé postavy dokreslí a příběh nabere na obrátkách, přeci jenom hodnotím po 4 dílech.

• 6.2.2013  14:24

Kvalitních romantických komedií je jako šafránu a těch odehrávajících se v průběhu adolescence hlavních hrdinů ještě méně. The Perks of being a wallflower řadím v této sekci jednoznačně na stupínek s číslem jedna. Dlouho mě žádný příběh tak nezasáhl a neobohatil. Naprosto úchvatný Ezra Miller (dámy a pánové zrodila se hvězda, už ve snímku Musíme si promluvit o Kevinovi mi vzal dech) i Emma Watson. Hlavní hrdina v podání Logana Lermana ucházející, ale zastíněn již zmiňovanými hereckými kolegy. Nina Dobrev naštěstí moc nemluvila a objevila se jen v pár nutných záběrech. Takže ani ona mi nezkazila skvělý filmový zážitek (ano, mám na ní vyloženě alergii). Byla jsem svědkem strhující dějové linky napěchovanou emocemi od shora až dolů, famózním rozuzlením a realistickým znázorněním hořkosladkého života pubíků jaké umí jen „nezávislák“.

• 6.2.2013  14:22

V pauze a v netrpělivém očekávání 3. série Homelandu, jsem měla chuť přesně na takový typ filmu, abych to psychicky vydržela. Kromě toho, že se oba věnují dost podobnému tématu, mají společnou ještě jednu věc, a to naprosto úchvatnou a dech beroucí hlavní hrdinku. Na hereckém umu Jessicy Chastain stojí celý příběh. A ač naprosto zbožňuji Jennifer Lawrence, musím zkonstatovat, že její role je oskarová. Takže dámy, ať vyhraje ta nejlepší, zasloužíte si ho obě. Rozhodně se v nejbližší době na Jessicu trochu víc zaměřím, protože mě jednoduše uchvátila. Ze samotného filmu odcházím dosti psychicky vyždímaná. Děj působí až zbytečně natahovaně. Sedíte a říkáte si: „Tak kdy už konečně sakra proběhne ta akce s velkým a“. Ono to přijde, bum a konec. Na druhou stranu to tvůrcům nemohu vytknout, protože přesně s takovým pocitem odcházet máte. Realita byla dosti obdobná. Mohu říct, že dopadení toho zlého vousáče Bina Ladina je pro budoucí generace zmapovaná celkem věrohodně. Dávám čtyři hvězdičky a minimálně dvě patří hlavní herečce, bez které by šlo pouze o průměrnou podívanou, na kterou bych do týdne zapomněla.

• 27.1.2013  19:36
    Lincoln (2012)

První velké zklamání roku 2013. Co víc říct? Miluji životopisné filmy všech druhů a tenhle byl jeden z nejnudnějších, které jsem měla možnost doposavad vidět. Tak jsem se zase pro jednou neshodla s kritiky, což dokazuje bambilion nominací na různá ocenění, ale to ještě nic neznamená. Lincoln na Glóbech celkem dost ostrouhal (až na hlavního představitele). Je mi celkem líto hereckého osazenstva (hlavně tedy Daniela Day-Lewise, který zaválel), jelikož jejich výkony nejsou to, co film poslalo do kytek. Ale ten scénář? Ach jo, Stevene, Stevene. Umělec je tak kvalitní jako jeho poslední dílo. Tak doufám, že se ještě vyšvihneš. Snímek o nejoblíbenějším americkém prezidentovi si bezesporu zasloužil mnohem více péče. Tenhle mi přinesl stejně kvalitní podívanou jako fantasy horor A.L. Lovec upírů (to jsem kapánek přehnala).

• 27.1.2013  17:54

Quentin Tarantino je zpět v plné síle a dává na stůl všechny své nejlepší karty. Máme tu opět příběh o sladké pomstě tentokrát zasazený do westernového prostředí. Nevyhledávám a už vůbec se nevyžívám ve filmech, kde má skoro v každém záběru hlavní slovo krev, ale Quentin je má výjimka potvrzující pravidlo. Já se u jeho krvavých scén tak neskutečně bavila, a že jich v Djangovi zrovna málo není. A konečnou se pro mě stal soundtrack, hiphop ve westernu? OMG, how funny is that?! Nemluvě o nejvtipnější narážku na Ku Klux klan ever. Za největšího tahouna filmu považuji Christopha Waltza. Byl skvělý už i v Hanebných panchartech, ale tady jsem se vyloženě nemohla nabažit každého záběru, ve kterém se objevil. Leonardo DiCaprio jako hlavní hajzlík obstál na výbornou a představitel hlavního hrdiny Jamie Foxx jakbysmet. No, konečně můžu říct, že mám oblíbený western, což je u člověka, který se tomuto žánru vyhýbá obloukem a nemůže mu přijít na jméno, zázrak! Nespoutaný Django je můj jednoznačný favorit na Oskarech.

• 24.1.2013  13:45

Na Silver linings playbook jsem se těšila, jak děcko na Vánoce. Ne, ještě víc, to si ani nedovedete představit. Už před půl rokem jsem ujížděla na prvním trajleru, který vyšel. Pouštěla jsem si ho x-krát denně a netrpělivě očekávala na oznámení české premiéry. Byla jsem pevně rozhodnuta, že to do kina vydržím. Jenže vyšly titulky a nešlo to. Učení na zkoušky šlo stranou. Ready, set, go!:-) Tak konečně k samotnému filmu. Podle mě se dá příběh charakterizovat dvěma slovy bittersweet symphony. Dostala jsem mnohem víc, než jsem očekávala a že to tak často nebývá, když se na něco hrozně moc těšíte. Akorát slz jsem se nedočkala. Možná kdyby byl konec krapet temnější. Moje pipuše Jennifer Lawrence dokazuje, že patří k nejtalentovanějším herečkám mé generace. Sežrala jsem jí roli 35leté vdovy i s navijákem. Byla rozhodně nejvtipnějším a tím nejkrásnějším prvkem snímku (což dokazují neustálé záběry kamery na její výstřih a zadek:-)). No, řekněte, kdo by s ní nechtěl trávit všechen čas jako Pat? Ten Zlatý Glóbus si prostě zaslouží a teď poprosím i o Oskárka, byl by ve vynikajících rukou. Bradley Cooper taktéž zaválel. Od teď bude nošení pytle na odpadky při běhání B.COOP STYLE. Skvěle vybraná ústřední dvojice, mezi kterou srší neskutečná chemie (už teď se těším na Serenu, kde se spolu opět objeví). Samotná nominace snímku na Oskara a Glóbus je velký úspěch. Co si budeme povídat, romantické komedie nepatří k zrovna k těm, které boří filmové mýty a mají úspěch u kritiků, ale SLP je důkazem, že se i takovýto žánr dá natočit kvalitně. Plno lidí říká, že se objevilo v nominacích jen do počtu a já s tím nesouhlasím. Netvrdím, že Nespoutaný Django nebo Argo nejsou kvalitnější filmy. Určitě jsou, ale nemůžeme jednotlivé žánry porovnávat takovýmto způsobem. Rozhodně se řadí k underdogům oproti ostatním nominovaným, jediným želízkem v ohni je právě Jenny. Ale na druhou stranu nominace za vedlejší role nechápu, za co jako?! To mi víc emocí přinesla i postava Nikky, která se na plátně objevila dohromady na půl minuty. Na závěr si dovolím napsat hlášku, která se říkávala v mých pubertálních letech a mě během filmu napadla asi stokrát: „Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo:-))“

• 23.1.2013  22:44
    Bídníci (2012)

Snad nejklasičtější ze všech klasických děl. Jedno z těch, které je potřeba točit stále a stále dokola pro mladší generace líné otevřít knihu (a když už tak sračku typu Twilight), rozhodně ne, takovou bichli. Asi bude mnohem rychlejší, když napíši, proč jsem vpravo nahoře neklikla na 5 hvězd, ale na 4. Takže protože jsem si musela 157 minut zvykat na polozpěv Hugha Jackmana (a nezvykla), na kuňkání Russella Crowa (nakonec jsem ho shledala celkem roztomilým), na něžný andělský hlásek Amandy Seyfried, který mi nepřišel ani trochu příjemný (nechápu, u Mamma Mia mi vůbec nevadil, dejme tomu, že jsme si ten den s Amandiným hlasem nesedli). A hlavně muzikál má být kombinací dialogu a zpěvu a tady zpěv vyhrál 98:2. Takové muzikály u nás vytváří duo Osvaldová, Soukup a mně přijdou dosti překombinované. Kdybych se na Bídníky koukala doma, rozhodně bych si musela dát v průběhu sledování přestávku a to by byla nesmírná škoda. Bohužel či bohudík mě kino ušetřilo rozmazaných očí (ano, mám problém, v kině jsem ještě nikdy nebrečela), ale takovou husí kůži na konci filmu jsem také ještě nikdy neměla. Možná mě slz ušetřily komediální výstupy Heleny Bonham Carter a Sachy Barona Cohena (kdyby ti dva spolu vytvořili pár i v reálu, byli by bezesporu nejvtipnější dvojicí ever). Když se objevili na plátně, cukaly mi koutky. No, dovršili to svým outfitem na svatbě Cosetty a Maria. To jsem to už nevydržela a bouchla smíchy, a že by se mi zrovna tohle stalo u takhle emočně přecpaného díla, bych ani za mák neřekla. Na konec musím vyzdvihnout výkon Anne Hathaway, která už dávno patří k mým velkým oblíbenkyním a zde ukázala proč. Role Fantine jí seděla takříkajíc jak prdel na hrnec. To nejlepší na závěr. Samantha Barks, která ukázala, jak ve skutečnosti vypadá vosí pas, a její fenomenální výkon. Píseň On my own v jejím podání je nejsilnějším zážitkem, který si z Bídníků odnáším.

• 13.12.2012  14:26

Finally! Jsem strašně překvapená a zaskočená (v dobrém slova smyslu). Očekávala jsem propadák a ono je 4. pokračování Step up nejlepší z celé série a možná nejlepší ze všech tanečních filmů, které jsem viděla. No, tak dejme tomu, že rozhodně nejlepší z těch novějších. První Step up byl spíš o Channingu Tatumovi, který si díky účinkování v něm odstartoval kariéru a taky o hezké, uvěřitelné romanci (ještě aby ne, když si Channing posléze svou hereckou kolegyni vzal:-)). Dvojka se vyjímala fakt skvělým final dancem (tanec v dešti, ach ach)a vtipnými charaktery. Rozhodně se jednalo o důstojné pokračování. Ba naopak trojka se řadí k velkým zklamáním. Viděla jsem ho fakt jen jednou jedinkrát v kině a pamatuji si z něj akorát místnost plnou rádií. A konečně ke čtyřce. Film nabitý jedním lepším tanečním vystoupením za druhým. Pastva pro oči člověka, který miluje tanec. Čísla jsou moderní, napěchovaná všemožnými efekty. Nechyběl mi tam ani scénický tanec, takže jsem maximálně spokojená (není totiž nic krásnějšího). Dějová linka nestojí za řeč, nic nového pod sluncem. Ale rozhodně se na tenhle díl ještě párkrát kouknu. Dala bych i 5 hvězdiček, ale mé svědomí mi to nedovolí. To může mít jen Hříšný tanec a podobné klasiky:-)

• 10.12.2012  21:56
    Ladíme! (2012)

Jako velký fanoušek Glee jsem se na Pitch perfect neskutečně těšila a po jeho zhlédnutí jsem nadmíru spokojená. Ani bych snímek neporovnávala tak hodně se samotným Glee (hlavně pro jeho specifický a originální vtip a vyprávění), ale spíš s ostatními hudebními filmy a ty Pitch perfect totálně odrovnal. Není se čemu divit, protože se z nich většinou vyklubou pěkný bulshity. Hlavní hvězdou je bezesporu Anna Kendrick, smekám před jejím výkonem. Pomalu se mi Andula zarejvala pod kůži a teď si mě svým zpěvem konečně získala. Tlustá Amy alias Rebel Wilson už dávno patří mezi mé velké oblíbenkyně a opět mě nezklamala. Jenže na ní stačí jeden nepatrný záběr a já se rozchechtám na celé kolo. Zbytek osazenstva byl stejně příjemný a vtipný jako výše zmíněné. Hlavně tedy tichá Asiatka, u té platí to samé, co u tlusté Amy. Závěrečnou scénu s final songem jsem si vychutnala dosyta, pustila jsem si jí hned 3x a to se mi u filmu tohoto ražení dlouho nestalo. Miluji mash-up songy (to mě teda naučilo hlavně Glee) a tenhle se fakt povedl. Vivat Breakfast club!:-)

• 9.12.2012  20:15
    Smash (TV seriál) (2012)

Glee pro dospělý? No, i tak se dá Smash nazvat. Odmyslete se si z Glee všechen vtip a teenagerovskou barevnost. Co zbude? Jen nějakej seriál, kde se prostě jen navíc zpívá? Tak přesně tohle jsem od Smash očekávala. Jenže všechnu tu gleeovou ztřeštěnost nahradily naprosto profesionální výkony, hlavně teda ty pěvecké. Hned při prvním tónu zpěvu Katharine McPhee mi naskočila husí kůže (ano, je to skutečné andělské stvoření). Příběh o tom, jak se na Broadwayi realizuje muzikál je dosti zajímavý a ještě když pojednává o životě té Marylin Monroe. To jim přeci musel sežrat každý i s navijákem nebo aspoň na mě to sakra zabralo. Ale na druhou stranu je to všechno zásluhou dvou hlavních hrdinek. U Karen (Katharine McPhee), stejně jako u Rachel z Glee, cítím jistou spřízněnost a Ivy (Megan Hilty) tu jeden díl nenávidíte a další litujete (jasně a dobře napsaný charakter). Role režiséra patří mezi ty klišovité (přesně takového „badguye“ si představí každý) a o tvůrcích muzikálu nemluvě (Will a Grace vol.2?). Původní písně muzikálu jsou rozhodně nápadité, chytlavé a typicky muzikálově vlezlé. Po zhlédnutí 1. série si je budete broukat ještě hodně dlouho. Ještě aby ne, když v každém díle zazní stokrát, ale to k procesu tvoření hudebního díla prostě a jednoduše patří. Na závěr řeknu jen, že jsem si Smash dost oblíbila a ač mám pár větších či menších připomínek, jsem neskutečně zvědavá na 2. sérii. Tvůrci snad nějaké chybičky pochytají, a i když ne stojí to za to dát Smash šanci i tak, to platí hlavně pro muzikálové nadšence.

• 9.12.2012  20:14
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

2 broke girls jsou důkazem, že protiklady se přitahují a že jakmile smícháte dva naprosto diametrální světy, máte o zábavu postaráno. Mluvím tu o zábavě s velkým zet. 2. série mě dostává do kolen takovým způsobem, že kdybyste se náhodou ocitli v blízkosti mého bydliště, uslyšíte jen můj mocný hlasitý smích:-))) Jestli si mě Max a Caroline budou dál omotávat kolem prstu svými nesmrtelnými hláškami, zvýším na plný počet. Už teď chybí fakt jen kousíček. Komentář píši hlavně, proto abych mohla veřejně vzdát hold překladateli iq.tiqe. Tohle normálně fakt nedělám (neberte to špatně, ne, že bych nebyla ostatním překladatelům vděčná za jejich titulky), ale tenhle pán odvádí sakramentsky kvalitní práci a on je ten, který mi zprostředkovává tu pekelnou jízdu plnou zábavy. Takže velký dík!

• 24.11.2012  16:28
    Americký táta (TV seriál) (2005)

Jelikož miluji animované seriály, byl American dad jasnou volbou. Jenže existovalo jedno velké ale a to takové, že pochází z dílny tvůrců Griffinů. Mám s nimi jeden velký problém, prostě a jednoduše mi nikdy nepřirostli k srdci. Griffinovi bezesporu vtipný jsou, ale nestala se z nich nikdy má závislost. U American dad mohu čestně prohlásit, že se jim to povedlo. Trvalo jim to sice nějaké 3 série, ale totálně si mé srdce získali díky ponechávání většího a většího prostoru Rogerovi. American dad se totiž rovná ten rozkošný, stále měnící charaktery a hlavně velký ožrala Roger, ne žádný tatíček Stan. Toho ba naopak shledávám jako nejmíň atraktivní postavu (ano, dokonce předčil i ubohého Klause). Asi právě kvůli němu mi trvalo tak dlouho nechat se American dad úplně pohltit. Co se humoru týká, tvůrci se s ničím a s nikým neserou a dělají si dobrý den naprosto ze všeho. Zrovna dnes jsem dokoukala všechny dosavadní díly (že mi to dalo sakra zabrat, koukat dlouho do noci a ráno vstát). Jsem sama zvědavá, co budu dělat dnes. Už jsem si tak moc zvykla chodit spát a vstávat s American dad, že budu mít nejspíš absťák a tvrdý detox. Ale ne, brzy si to zasejc zopáknu.

• 24.11.2012  13:13
    Queer as Folk (TV seriál) (2000)

Rozhodně kontroverzní seriál, což je všem jasné už podle názvu. Příběh homosexuálů a jejich blízkých. Celkem jsem od Queer as folk dostala to co, jsem očekávala – milostné trojúhelníky, žárlivost, nevěra, drogy, AIDS, šikana kvůli sexuální orientaci. Co mě ale celou dobu neskutečně vytáčelo? Jak pan velký maestro Brian dostal všechny chlapy, na který si udělal zálusk a to vždy a všude. Jasně, takže v reálném životě by nikdy nenarazil na heteráka, co by ho odmítl. Neberu scénáristům, že Briana chtěli vyobrazit jako homosexuálního Don Juana, ale co je moc, je moc. Nejrealističtějším párem se pro mě stala dvojice lesbiček Lindsay a Melanie. Jejich dějová linka patří k vrcholu tohoto seriálu. A nejoblíbenější postava? Jednoznačně tetička Emmett, typický klišovitý podporující všechny předsudky ohledně homosexuálů. Při psaní téhle věty mi došlo, proč udělali z Briana takového frajera. Má nejspíš bourat všechny předsudky, aby si lidi uvědomili, že i „oni“ mohou být borci.

• 24.11.2012  13:11
    Nová holka (TV seriál) (2011)

New girl jsem se fakt strašně dlouho vyhýbala. Hlavně kvůli Zooey Deschanel (od snímku 500 dní se Summer se mi zaryla do paměti jako zlá ženská:D). Jenže všichni o seriálu mluvili, jak je super a jelikož jsou sitcomy má vášeň, neodolala jsem. Jako první musím podotknout, že Zooey se mi do role Jess nehodí. Nepochopte mě špatně, nemám nic proti jejím hereckým výkonům. Ona je neskutečná kočka a to mi k postavě ztřeštěné Jess nepasuje. Umím si představit 100 jiných hereček do téhle role, ale nevadí. Na začátku mě nadchla jedna jediná postava a to Coach, což je docela pech, protože hrál celkem v jednom díle (hahaha). Tak jsem si musela najít jinou oběť a tou se stal bezesporu Nick. Schmidt patří k těm, které bych s radostí oželela (fuj, je prostě nechutnej). Cece potěší svou krásou lidské oko a občas i bránici, když má vtipný den. Druhý černoch je jen náhražkou za mého Coache. Neumírám u New girl smíchy jako i jiných sitcomů, ale pouštím si jí s radostí. Prostě a jednoduše hezký průměr.

• 24.11.2012  13:10
    Bunheads (TV seriál) (2012)

Když jsem se dozvěděla, že se připravuje nový projekt od tvůrců Gilmorek, jedna moje část se neskutečným způsobem těšila a druhá měla velké pochyby, zda to dopadne dobře. A díky bohu měla moje první část pravdu. Děj se opět odehrává v malém bláznivém městečku, kam se díky podivné svatbě nastěhuje ještě víc bláznivá Michelle. Její manžel, kterého mimochodem zná všehovšudy ani ne týden, umře. A začíná skvělý a zábavný příběh (teď si uvědomuji, že to zní docela černě:D). Její tchýně totiž není nikdo jiný než babča z Gilmorek a i tady stojí její postava za to. Ač se Michelle řadí mezi jedny z nejmíň přitažlivých postav, jaké v seriálech hrají, určitě si jí zamilujete. Lepí se jí totiž neskutečným způsobem smůla na paty. V charakterech baletek naleznete typické stereotypy a jedna z nich bude vašemu srdci blízká (tady musím podotknout, že jsem se zamilovala do jména Boo). Bunheads určitě stojí za vaší pozornost a hlavně ho nevypínejte po pilotu, protože až po něm začíná pekelná jízda plná smíchu.

• 24.11.2012  13:09
    Melissa a Joey (TV seriál) (2010)

K mému velkému překvapení se z Melissy a Joea vyklubal nadprůměrný sitcom, se kterým ráda trávím čas. Mezi hlavními představiteli panuje neuvěřitelná chemie (fakt z obrazovek lítá jiskra za jiskrou). Melissa se rozhodně vymanila z role pubertální čarodějky a stala se z ní roztomilá občas stále pubertální ženská. Joey je neskutečně sexy, slintám nad ním stejně jako asistentka Melissy (k mému zklamání si nechal Joey na 2. sérii narůst vlasy, ach jo). Obsazení do rolí dětí se maximálně povedlo a právě oni přidávají seriálu na kvalitě a vtipu. Hlavně teda Alex, tu naprosto žeru. Melissa a Joey patří k sitcomům, které vás nejen rozesmějí, ale i pohladí na duši.

• 24.11.2012  13:07
    Prolhané krásky (TV seriál) (2010)

Kdo je A? Kdo je sakra ta píp píp A? Podezřelí jsou všichni do jednoho. Každý někdy udělal něco, proč o něm můžeme pochybovat. I když je někdo časem odhalen, není to nikdy tak, jak to na první pohled vypadá. Scénáristi nám naznačují a pletou nás, proto jsem fakt zvědavá, jak z té chaotičnosti vybruslí. Hlavně když se stále nechávají slyšet, že budeme svědky trochu jiného rozuzlení, než jaký si můžeme přečíst v knižní předloze. Už se těším, až zhlédnu celý příběh ještě jednou. Snad bude vše sedět a každá součástka do sebe zapadne. Byla by při takovém potenciálu škoda, kdyby ne. V PPL se střídají místa, kdy se nic pořádného neděje (to chodím a nadávám) s díly, které tikají jak časovaná bomba a na konci dílu jen nevěřícně kroutíte hlavou. Takže právě díky tomu jsem ještě na PPL nezanevřela. Hlavní představitelky jsou 4 mladý hezký baby, jimž jejich charaktery sedí jak prdel na hrnec. Já osobně mám nejraději stále vtipnou hláškou vybavenou Hannu a z celého srdce nemohu vystát Ariu. Někdy si fakt přeju, aby měli všichni ti tvůrci konspiračních teorií pravdu a Aria měla s A něco společného. U halloweenských speciálu jsem vždy zesraná strachy, za což se fakt stydím (no jo jsem děsná poseroutka). Ze všech těch seriálu určené pro pubíky je PPL rozhodně nejkvalitnější a nejzábavnější.

• 24.11.2012  13:06
    Super drbna (TV seriál) (2007)

You know you love me XO XO Gossip girl. No, pravdou je milá Gossip girl, že už tě dávno nikdo nemiluje. Jsi na obrazovkách už 6. rokem a úroveň každé další tvé série ses propadala víc a víc, až si spadla skoro až na dno. Jsem ráda, že běží tvá poslední série, protože neexistoval důvod, proč to dále natahovat. Škoda, že si tě bude publikum pamatovat jako průměrný seriál, kterému se povedlo ztratit své pověstné kouzlo. Mluvím tu o kouzlu typu: padouch se sexy chraplavým hlasem (Chuck), módní ikona, ke které vzhlíželi všechny mladé baby (Blair), nevinný talentovaný spisovatel (Dan), jeho sestra, která tak moc chtěla být druhá Blair (Jenny), třeba i plastická figurína (Nate) a dokonce i troska (Serena). Ač poslední dva zmiňované opravdu nenávidím. Jo, Gossip girl už dávno nejsi tím seriálem, který udával mladým trendy. Jediné, co ti zůstalo, je hudba, která uzavírá konec (střed) sezóny. Tady stále platí to, že co tu zazní, bude mega hit (Empire state of mind, Bad romance, We are young).

<< předchozí 1 2 3 4