Po zániku Země (2013) odpad!

Voe vem toho svýho kluka k logopedovi už konečně!! - aneb - jak si scientologové objednali propagandu u vyšeptalýho narcise.

Riddick (2013)

Riddickulous .-D

Rychle a zběsile 6 (2013)

Tak jo, přiznám se. Tajně jsem doufal, že tvůrci budou mít koule na to, aby Gina naklepala Nafťáka, Skalku, a vůbec všechny ty machoborce jak kotletky a odkráčela středem, ale teď je mi jasný, že to by neprošlo. I tak je škoda, že dostala v akci tak málo místa, když toho ze všech zúčastněných umí daleko nejvíc. Co jinak: Evans zahraje všechno, Diesel "zahraje" vždycky jen tohle (všímáte, kolik toho při jejich rozhovoru má kterej z nich napsáno ve scénáři? to je nepoměr, co? :-)) ), Gina, místo aby furt někoho řezala, furt dělá blbě se usmívajícího spolujezdce... ale tak za tři, páč se to nebere zas tak vážně, a za ten tank, to bylo fajn :-).

Star Trek: Do temnoty (2013)

Poslouchaj, Lucas, už dali dělat tomu Abramsovic klukoj ty Hvězdný války? Jo? No tak to je dobře. Podívaj se, co von dokázal s tím vyšeptalým StárTrekem, jakou betelní podívanou z toho vydyndal. Hlavně teda tendle druhej díl, to pecka peckoucí. Kouknou, tomuhle já říkám dobře vystavěnej a vyprávěnej příběh, tomuhle já říkám iniciační smrt hrdiny. A co teprve ten Cumberbatch, vedle toho jeho Khana vypadá slavnej generál Zod jako hodně chudej hodně vzdálenej příbuznej. No prostě - Lucas, voni to vo sobě vědí, že jsou vystřílená pistole, ale tehle Abrams, ten by jim mohl Ty jejich Starý Wařený docela slušně voživit... tak ho nechaj dělat a moc mu do toho nekecaj, jo?

Stoker (2013)

Nedá se nic dělat, takovejhle náser je za plnej počet - a dal bych 10, kdyby to šlo. Park jednou rukou předvádí totální řemeslo, druhou si s Darrenem a jeho "slavnou" černou labutí doslova vytírá řiť. Do dospívání mladý holky (o ničem jiným než o přerodu z holčičky v ženu ten film není) hold vidí mnohem víc, hloub, a dokáže to podat mnohem preciznějc než Aronofsky. Tenhle film mě jen tak neopustí.

The Den (2013)

Jó, tyhle internety nejsou až tak bezpečný, jak by se mohlo zdát. Ten závěrečnej moment, kdy tvůrci diváka ztotožněj s tím "obyč chlápkem", kterej ale za tuhle zvrhlou podívanou platí, a tím ji umožňuje, to je docela odvážnej tah! Jedna dolů za "herectví" hlavní hrdinky, to je jediná vada na jinak povedeným a chytrým kousku.

Thor: Temný svět (2013)

Alan Taylor - muž, který doslova zasvinil Asgard... televizně umolousaným plastovým vzhledem, laserovými kanóny, a ne-vývojem postav v ne-příběhu. Jestliže jednička byla krásná hravá zkratka o přerodu sobeckýho parchanta v aspoň trochu zodpovědnýho dospělýho jedince, pak.... o čem vlastně je tenhle film??? Že Džejn přebrala vesmírnýho fernetu a že všeotec (to jako otec všeho) měl taky otce??? Pěkně děkuju. Alan Taylor - muž, který z Asgardu udělal AssFart.

Vikingové (2013) (seriál)

Slabší 4. Tvůrci se snad mohli vyvarovat jistých "banderasovských" stereotypů, a Upsala byla vyloženě průser, ale jinak je to lehce koukatelný. P.S.: Sem netušil, že i v Dánsku znali model "chytrá horákyně" :-)))____ Po druhé sérii silnější 4. Očividně se zlepšilo ztvárnění bitev a šarvátek, někdo naučil Katheryn Winnick líp zacházet s mečem (nebo se naučili ji snímat tak, že není poznat, že to drží jak prase kost), a vyložených lapsů je míň než prve. ALE - proč má druhá vlna "engliš" jízdy v bitvě, kde vikoši dostanou na řiť, na hlavách přilby z 16-tého století, to mi hlava nebere....

Wolverine (2013)

To byla ale slátanina. Totální bordel v motivacích, červenovlasý mops, a nakonec - baby jaeger, co ho řídí senilní džaponec.

Zmizení (2013)

Denis Villeneuve svejm "hrdinům" vidí až do žaludku, a nebojí se nám ten nehezkej obsah pěkně ukázat. A proto jeho filmy stojej za to. Jako tenhle o chlápkovi, co si myslel, že na všechno stačí sám, a dokopal to tak, že skončil sám bezmocnej v jámě, o jeho ženě, která před životem zavírala oči a nechtěla vidět nic nehezkýho, nejvíc na svým manželovi, o jeho kamarádovi, kterej se nedokázal rozhodnout, i když to bylo sakra potřeba, o pokrytecký ženě toho kamaráda...a o policajtovi, kterej pomáhal všem těmhle lidem, i když je z duše neměl rád. KLASA!