vhojta

vhojta

Vojta Hodboď

okres Děčín


39 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Gran Torino (2008)

  Za jeho skvělý herecký výkon, za jeho režii ušitou sobě na míru, za jeho suchý humor, za jeho hrdost !!! V překladu si pamatuji jednu krásnou větu : "Už jste potkali někoho, do koho jste se neměli srát? Tak to jsem já!" Tato věta přesně vystihuje Clinta Eastwooda ve filmu. Nádherná písnička na konci filmu, celou atmosféru krásně podtrhla.

 • poster

  Život je krásný (1997)

  Táta - žid, je nucen odejít do koncentračního tábora. S sebou vezme syna a manželku, která naléhá, aby mohla také odjet. Mladý Joshua brzy pochopí, že toto není výlet, který by si přál. Otec mu proto všemi silami, které mu zbyly z odpolední šichty nabulíkuje, že je to celé pouze hra a pokud bude Joshua poslušný, mohou celou hru vyhrát. Oscarový Benigni, který film také režíroval, podal opravdu ojedinělý výkon. Frustrující okamžiky skvěle odlehčí humornými scénkami. Na příchod německého dozorce do cely nikdy nezapomenu.

 • poster

  Ucho (1970)

  Neskutečně emotivní - kachyňův - pohled do útrob struktur komunismu. Nejděsivější věc, kterou jsem prozatím na toto téma viděl.

 • poster

  Lásky jedné plavovlásky (1965)

  Dívka si nachází životního partnera ("Tobě já věřim! Jako nikomu jinýmu."), aniž by si připouštěla, že souladný vztah dvou lidí je podmíněn mnoha dalšími aspekty. Jedním z nich je například seznámení s rodinou chlapce, což záhy - po svém příchodu do chlapcovi rodiny - sama zjistí.

 • poster

  Kulový blesk (1978)

  Vynikající Smoljak v roli spojky nám předkládá nostalgickou komedii s hlubokým podtextem. Dotýká se témat jako „čecháčství“, zvýrazňuje nesmysly komunistického režimu - směna bytů - a vše dokresluje neotřelými, dnes možná kultovními humornými scénami. Pohodlně se usaďte, na druhou kolej přijede osobní vlak z Vizovic, a navíc za čtyři minuty začne největší stěhovací akce všech dob.

 • poster

  Na samotě u lesa (1976)

  Můj nejoblíbenější český herec ve skvělé Menzelově komedii. "Toníčku, dneska bych tě nepřepral."

 • poster

  Vyšší princip (1960)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace