Inspektor Clouseau (1968)

Tohle neni žádnej Clouseau, ve filmu neni typická panteří hudba, žádná z tradičních vedlejších postav a i typický inspektorovo povýšený a arogantní chování je fuč. Obzvláště odporný moment je scéna na lodi, kdy Clouseau začne plakat sám nad sebou. Fakt mimo...

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Číňani v sombrérech metající blesky, neandrtálce připomínající obludy, spousta ninjů v turbanech, řidič kamionu se svým kámošem a pár z cesty mluvících ženskejch. Neuvěřitelná slátanina, kde jsem se za celou dobu snažil pochopit o čem že to vlastně je, a pak byl najednou konec, aniž bych se něco dozvěděl. Ale dvě hvězdy tomu dam, protože nuda to určitě neni a to je hlavní, je to jenom strašná hovadina.

Toulavý pes (1949)

Japonský pokus o film-noir, který se ale podle mě dost nevyvedl. Zápletka o ukradené zbrani neni z těch, které dokážou utáhnout dvouhodinový film, vše se neskutečně vleče a já se neskutečně nudil, na což nejsem u tohoto žánru vubec zvyklý. Sice Toshirô Mifune je tradičně skvělý a i hudba se mi velmi líbila, to je ale vše co se dá tomuto filmu přičíst k dobru. Skoro se mi ani nechce věřit, že tohle natočil Kurosawa.

Třpyt v trávě (1961)

Velmi zdlouhavé, velmi nudné. Zkrácení aspoň o půl hodiny by filmu hodně prospělo. Postavy se občas chovají dost podivně, pro mě až skoro nepochopitelně. A do toho všeho ještě ta matka hlavní hrdinky, která mě pila krev kdykoliv se objevila na plátně. Na víc jak dvě hvězdy to u mně určitě nebude. Od Kazana jsem po dvou skvělých snímcích, co jsem od něj před tímhle viděl, čekal o dost víc. Celkem velký zklamání.

Nekonečný příběh (1984)

Tenhle film jsem jako malý fakt nesnášel, Bastien mi byl hrozně nesympatický a vubec jsem mu nefandil; a celý ten příběh mi přišel jako strašná kravina a nudná slátanina. Možná, že kdybych to teď někdy viděl znovu, tak bych to hodnotil jinak. Jenže problém je v tom, že už jsem si k tomu filmu vytvořil takovej odpor, že se na něj už nikdy znova dobrovolně nepodívam.

Tabáková cesta (1941)

Komedie ze života negramotných, retardovaných, nesnesitelných vidláků. Nekoukatelný.

Inland Empire (2006)

Tříhodinový amatérský homevideo z dovolený v Lynchovo hlavě. Jak mám jeho dřívější filmy rád, tak sledovat tohle bylo čistý utrpení.

Tenet (2020)

Studený, odtažitý, bolehlav způsobující blábol. V ději jsem se ztratil někdy po první čtvrthodině a neměl jsem sílu hledat cestu ven. Ani trochu mě to nebavilo, postavy mě nezajímaly a znova bych se na to nekouk ani kdyby mi za to platili. Píčovina roku.

Portrait in Black (1960)

Manželka s milencem zabijou manžela. Vypadá to, že jim to projde, jenže pak se začnou objevovat v manželčině schránce dopisy, který značí, že někdo ví, co se skutečně odehrálo. Průměrná historka dle klasického schématu a, ač s řadou kvalitních herců, dost podprůměrně zahraná. Takový slabý tři hvězdičky, řeklo by se. Jenže jen do chvíle, než se zjistí, kdo stojí za autorstvím oněch dopisů. Pak následuje tak neuvěřitelná salva demence, že bych to snad hodil do odpadu, kdyby nebyl vzápětí konec.

Grizzly zabiják (2015)

Příšerný béčko. A ten diletant, co to točil evidentně neví ani prd o trekování v divočině. Jenom totální idiot by totiž chodil terénem s velkým, těžkým báglem na zádech bez zapnutýho bederáku.