Revenge of Billy the Kid (1992)

Tohle fakt stálo za to. Pokud se zrovna nedělo nic na akčním poli, banda nechutných a naprosto dementních vidláků to každou chvíli jistila na tom komediálním. Už jako hixploitation to má potencionál, jelikož sledovat je jak žerou je horror sám o sobě. Navíc ještě pantátu napadne odložit si to do kozénky. Co čert nechtěl, genetika zafungovala a na scéně se zjevil Billy, kozo-humanoidní zrůda s přerostlou hlavou, kterou opravdu baví trhat vše živé na kousky. To vše ve velmi silném skotském přízvuku. Zábava po celý film zaručena.

Mutronics (1991)

Tenhle kousek se mi dostal do rukou na VHSce ještě jako děcku a musím říct že se mi to docela líbilo, ve srovnání s formelínama kterým byla nejspíše do trenek vsypána armáda rezavých mravenců to bylo o třídu lepší. Nicméně raději to nechám v propadlišti dějin protože v dnešní době bych na to potřeboval nemalé množství zlepšováků nálady.

Ren a Stimpy (1991) (seriál)

Absolutní kult, který infiltroval onehdá do mé stále nevinné dětské duše. Retardované vtípky o prdech, různých zaschlých tělesných sekrecích a vánoční speciál v hlavní roli se Smrádkem, to bylo něco. S odstupem cca 15ti let, kdy jsem se studiu této zvrácenosti rozhodl věnovat více času mé nadšení nikterak neopadlo, ba naopak. První dvě série z ruky Johna K. jsou óda na chorý mozek, poté, co jej z nickelodeonu vyšoupli, show ztratila ducha, sic to šílené dílo zůstalo i nadále. Adult party jsem shlédl jen pár dílů, dle mého názoru je to krok vedle. Co se mi na show právě vždy líbilo byla ta esence demence, hnusu a negativismu zabalená do infantilního hávu (proto to taky v TV ze začátku chodilo odoledne). Nicméně, i tak dávám plný počet. Yes sir, I like it!

Slunce, úsvit a upíři (1989)

Tak tohle je můj šálek krve! Typicky odlehčená osmdesátka, plná upírů s ujetýma brýlema a kloboukama, co si žijí v poklidném humblestownu dokud jejich svět nezačne být narušován. Samozřejmě některým se klid nelíbí a tak se to strhne v ujetou řež ve westernovém stylu. Film má prakticky všechno, co má zvrácená duše potřebuje, sexy vampírku s kulometem, ujeté vtípky a stylové hlášky a mistra Campbella co by Van Hel....Van what? Van Hell, that's it! Vyhlásil bych to jako regulerní gothabilly biják.

Krysí muž (1988)

Takže, máme tu malého, škaredého zmrašťka co sápe lidi na potkání, dále 80's rajc modelku která studem neoplývá a zápletku o šíleném genetickém pokusu. Taková typická taliánská nízkorozpočťárna. Na jednu stranu nemůžu říct že by se mi to nelíbilo ale jaksi jsem od toho čekal malinko víc, třeba že zrůdička bude trochu jako nasranější verze krysí opice z braindead.

Spaceballs (1987)

Viděno v původním znění. Efektivnost - nebyl potřeba ani schwartz abych se udusil smíchy. Z prvotní skepse, zdali to překoná kulervoucnost Robot Chicken speciálů jsem se vyhrabal docela rychle. Jam the radar!

Hlad (1983)

Není to film na jedno podívání, zároveň, obyčejný divák musí hledat důvod proč se podívat znova. Rozhodně to není klasická upířina oné doby...film klade důraz na ponurou atmosféru, artovost a pohled na svět očima upíra. Nedivil bych se, kdyby J. Jarmusch nabral inspiraci pro Only Lovers Left Alive právě z tohoto filmu...

Top Gear (1978) (pořad)

I přes to, že nemám ani řidičák a řídil jsem všeovšudy pár škodovek a chevy, tuhle záležitost mám ve veliké oblibě. Každopádně takhle by se měl dělat pořad o autech, je to zatraceně zábavné, zajímavé i poučné (aneb nikdy si nekupujte karavan a nedejbože abyste s ním vypadli na silnice)...pro všechny, co mají místo krve vznětlivou látku, i pro ty, co v autech vidí zbytečné a nedostupné škatule - must see záležitost.

Matango (1963)

Parádně vychytaná atmosféra, určitě by se dalo vytěžit i víc ale i tak to dokáže chytnout. V kostce - banda trosečníků na ostrově bez jídla sužovaná ponorkovou nemocí a obklopená podivným druhem hub který nesmí sníst. Z toho gradující všechny možné zvraty a do toho se ještě přidají houbovo-lidští mutanti. Samotný ostrov je krásnou esencí depky a šílenství. "...and than I lost her, I was confused, I couldn´t decide what to do…then……...I ATE THEM!"