Joker (2019)

Troufám si tvrdit, že zde jde o životní roli Joaquina Phoenixe. I když v roli Johnnyho Cashe byl úžasný, v roli Jokera byl tak přesvědčivý, že mi chvílemi přišlo, že Joaquin nehrál, ale že se Jokerem stal.

Eli (2019)

Dvě hvězdy dávám za nápaditý konec, který v dobrém smaže vše, co se do té doby ve filmu odehrálo. Zajímavý nápad, ale neveselé provedení.

Černobyl (2019) (seriál)

Tento seriál je naprostým skvostem ve filmové tvorbě. Nejen, že zcela do detailu popisuje skutečné, velmi dramatické události Černobylské nehody, ale popisuje je tak věrohodně a mrazivě, že mě to donutilo zamyslet se nad lidstvem jako takovým. Pakliže dokážeme vyvolat takovou katastrofu, aniž bychom to sami chtěli, co vše bychom pak mohli dokázat, kdybychom to zamýšleli? Je otřesné, jak jeden režim dokáže popřít něco tak závažného, tak fatálního, jako byl Černobyl a nechat umírat statisíce lidí na následky ozáření, jen kvůli strachu o prosáknutí pravdy napovrch. Podle expertů na jadernou fyziku se sice v seriálu objevuje pár nadnesených scén a nepřesností, nicméně se dle mého názoru jedná o nejlepší dramatický seriál, který byl kdy natočen. Neskutečně reálné herecké výkony vše hlavních postav. Myslím si, že jaderná havárie v Černobylu, na kterou se umírá dodnes a ještě mnoho let po nás se na ní umírat bude, nemohla najít vhodnějšího filmového ztvárnění a rozhodně tímto počinem vzdali filmaři i hold a vzpomínku všem obětem havárie, i těm budoucím.

Ghostland (2018)

Tak dle mého názoru je zdejší hodnocení poměrně dost nadnesené. 50% by dle mého skromného soudu zcela odpovídalo. Film totiž nezapadá ani do jednoho z připisovaných žánrů. Rozhodně se nejedná o horor. Na to je film málo strašidelný a atmosferický. Thriller? Na to film postrádá potřebné napětí, i když nějaké zde samozřejmě bylo. Drama? O tom by se snad dalo polemizovat, z uvedených žánrů by to k tomuto filmu sedlo nejvíce. Ale i tak, stále málo napínavé a zároveň tak předvídatelné. A mysteriózní to nebylo vůbec. A i přesto mě film ve svých posledních minutách dokázal čímsi dojmout. Snad to bylo tou závěrečnou scénou, kterou krásně podtrhla dramatická hudba. Rozhodně se nejedná o film, který bych si pustil znovu, ale každopádně mohu říci, že se jedná o film pro jedno shlédnutí přijatelný. Také snad nebudu spoilerovat když napíši, že hlavní plot twist stojí za to a filmu to dodalo jakousi jiskru, i když jako celek to film rozhodně zachránit nedokázalo.

Potomek (2019)

Ještě, že jsem za lístek v kině nemusel platit, protože těch dvou stovek bych posléze hodně litoval. Upřímně, nic nového film nenabízí a v několika scénách velmi okatě vykrádá své hororové konkurenty od Jamese Wana. Nic originálního rozhodně nečekejte, pár lekaček, které ovšem z žádného filmu horor nedělají. To, co horor dělá hororem nikdy nejsou lekačky, jak by si mohli mladší diváci myslet, ale atmosféra, která tomuto filmu bohužel chybí. Na jedno shlédnutí, pakliže za něj nebudete muset zaplatit, je to ovšem snesitelné.

V pasti (2018)

Chvílemi poněkud nudné a občas postrádající veškerou logiku. To se sice od filmů s podobným žánrem dá čekat, ovšem zamyslet se nad určitými scénami tvůrci filmu skutečně mohli, aby nevypadaly tak hloupě. Ovšem nápad, i když ne vlastní, se povedl. Pro mě je Tiché místo stále tou lepší volbou.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Super zábava. Já se bavil a i když jsem nečetl knižní předlohu a vůbec jsem netušil, do čeho jdu, byl jsem nadšený.

Zrodila se hvězda (2018)

Pěkný film, Lady Gaga se s tím poprala překvapivě dobře. No a Bradley byl famózní. Hudba pěkná.

Sestra (2018)

Leč jsem velký fanda všech filmů z Conjuring universe, tak tento film byl za mě nejslabší z celé série. Ale vážně, film jsem viděl v kině a ani jednou jsem na sobě nepociťoval známky napětí. Veškeré lekačky, které se ve filmu objeví, jsou obsaženy v traileru, takže se u filmu ani jednou neleknete, protože přesně víte, kdy kde co vybafne. Děj nudný, postavy nesympatické a otravné, dvě hvězdy dávám za nápad zasadit děj filmu do rumunského opatství. Přitom to zní tak slibně, když si to představíte. Finální provedení ale nestojí za nic. Je to škoda. Jsem opravdu velký fanda všech ostatních dílů z této série a byl jsem i ochotný přihmouřit oko, pakliže by film nebyl úplně dobrý. Ale toto byl opravdu krok vedle. Pro velmi nenáročného diváka by to mohlo být zábavné. Ale jak zde již někdo psal, pakliže se v kině na hororu nudím a místy je mi dokonce trapně, jak je film špatný, není to známka ani průměrného hororu.

Ghost Stories (2017)

Pár uživatelů zde píše, že film se rozvíjel dobře, ale špatně dopadl. Pro mě to byla nuda a s prominutím blbost od začátku až do konce. Ani jeden světlý moment. Pár lekaček, ale to přeci dobrý horor nedělá. Nemyslím si, že by se jednalo o dobrý film. Ovšem, jak skoro vždy tvrdím, každý máme své preference a svůj vkus, takže své oblíbence si tento snímek určitě najde. Za mě je to však velké zklamání a jednu hvězdu dávám za poslední příběh, kdy mi bylo líto mentálně zaostalého klučiny, kterého nahnali do tunelu, aby tak čelil jisté smrti.