Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Dobrá oodychovka. Pomalý start mě sice dost nudil a patetické slzotvorné scény taky, ale výbušný závěr si tu čtvrtou hvězdu zaslouží.

Dokonalý smysl (2011)

Formálně chápu, co tím chtěl básník říci a líbila se mi civilní forma vyprávění. Ale domnívám se, že film sedí jedním zadkem asi tak na třech židlích (romance, filozofický traktát, katastrofické sci-fi) a nějak to nedrží pohromadě. Asi jsem cinik, ale jen jsem čekal co dalšího ústřední dvojici postihne. Respektive za jak dlouho po okolním světě ji to postihne. Nedokázal jsem jim fandit v podstatě mi byli spíš ukradení. Rozhodně hodnotím civilní přístup a ten nápad s "epidemií". Morální poselství mě stejně jako u Atlasu mraků minulo.

Ti druzí (2001)

Nicole tradičně dobrá. Skvělí dětští herci, dokonalá atmosféra. Jen tu pointu, tu pointu jsem neměl "odhalit" v půlce filmu.

Ohnivý oceán (2004)

Přátelé, přátelé. Tohle je poctivá Mayovka. Je mi jedno, že to má pomalý rozjezd, je mi jedno e Mortensen není dokonalý, je mi jedno, že je od začátku jasné kdo vyhraje. Protože tady nejde o závod, ale o poctivou dobrodružnou romantiku klasického střihu. Mě to přišlo dobré, moc dobré.

Stalo se (2008)

Musím souhlasit s Galadeiel. i když je Zooey spíš dekorativní a manželská krize hlavních hrdinů blbě zahraná i napsaná. Ten film není zdaleka tak strašný. Zápletka má potenciál a je neotřelá. Některé scény dechberoucí a opravdu sympatické je, že je to osobní příběh. Hrdinům jsem držel palce a závěrečná pointa byla sice očekávaná, ale dobrá. Spokojené 4.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tohle bude delší. Především bych Peteru Jacksonovi nevyčítal že se rozhodl rozdělit Hobita na tři části. Mám k tomu dva důvody. První: Myslím si že Jackson chce, aby diváci (potažmo kupci DVD) nevnímali jako trilogii Hobit a trilogii Pán Prstenů (nedej filmový bože jako šest samostatných filmů), ale jako celek. Prostě Jacksonův výklad Tolikienova díla. Proto (alespoň podle mého názoru) zahrnuje do Hobita (a dělal to tak i v trilogii Pán prstenů) události které s hlavním příběhem prakticky nesouvysejí, ale udály se v téže době, nebo mají vztah k celkovému Tolkienovu dílu. Druhým důvodem je to, že Peter Jackson je především obchodník a ví, že příběh o cestě party trpaslíků, jednoho čaroděje a Hobita za pokladem který jim ukradl zlý drak je ve své podstatě tak strašně prostou báchorkou, že by stěží utáhla hodinu dlouhý film. Ale značka Tolkien (Potažmo Pán prstenů či Středozem) je slepicí snášející zlatá vejce. Nevyčítejme mu to. V době, kdy je film především zábava a výnosný kšeft tohle jednaní nemůžeme Peterovi jacksonovi zazlívat. Zvláště kdyžk nám k vizuálním orgiím a zhmotnění našich představ dává jako přidanou hodnotu již výše uvedený Komplexní Jacksonův výklad Tolkienova díla. (Nehledě na to, že tu máme stále možnost volby do kina nejít, DVD si nekoupi a film prostě nevidět. K filmu jako takovému už pár výhrad mám. Na můj vkus až příliš epileptická kamera v podzemních bitvách. První setkání diváka s Radagastem Hnědým mi spíš připomínalo pohádku Mrazík. A závěrem snad povzdech nad tím, že k většině postav z trpasličí společnosti (Snad kromě Thorina) mi nedal režisér šanci si vybudovat vztah. (Ale to se možná v dalších dvou dílech změní.) Takže zatím čtyři. PS: Král skřetů pod horamy byl skvělý:-) Teď jsem to viděl podruhé a stále mi to přišlo stejně dobré. Zůstanu u těch čtyř.

Atlas mraků (2012)

Mnoholrát omletý morální přesah mě nijak neuhranul, nicméně nádherná propojenost dějů a skvělý vizuál mě držely od začátku do konce. Bravo Wachowští

Dredd (2012)

Jak píše Djakoma nic sofistikovaného, ale přesně takhle mi to sedlo. Snad jen víc razance na konci a míň těch drogových zpomalovaček. Casting na jedničku a i hudební podkres sednul.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Po dokoukání druhé série musím přiznat, že mě tenhle seriál nadchl. Skvělý casting, dějové zvraty, zdaleka ne černobílé charaktery. Skvělé.

Na věky věků (2012) (seriál)

Na TV skvělá výprava a kostýmy. Scénář (pokud se drží knihy, tak i kniha) strašně slabý. Hlavní hrdinové nemastní neslaní (zvláště Marthin). Charaktery černobílé. Jaku už tu uvedl Ďuro. "Všetci zlí sú pekelne zlí a všetci dobrí sú takí čestní, že by ste im najradšej dali jednu po ksichte..." Závěrečné rozuzlení strašně nevěrohodné. A tak jediná postava která měla koule byla Gwenda a jediná věc, která mě nutila to dokoukat byla zvědavost na to, jaké sviňárny záporáci zase vymyslí.