Esmeralda (1997) (seriál)

Dneska by u mě tato přeslazená telenovela patrně neměla šanci. Jednu hvězdičku dávám za nostalgii na časy, kdy byl tento seriál vnímán spíše jako pohádka pro dospělé.

Fotbalové opojení (1997)

Celkem slušná romantická komedie ve fotbalovém hávu. Colin Firth je jako fotbalový fanatik dostatečně přesvědčivý a dokáže diváka dostat na svou stranu. Zpracování filmu je sice v zásadě průměrné, ale úspěšně navozuje odvěké téma - fotbal nebo ženy? :) - 70%

Klan (1997) (seriál) odpad!

Předlouhá mydlinková opera. Takový polský Tak jde čas.

Ledová bouře (1997)

Výborné drama Anga Leeho o lidském pokrytectví zasazené do chladné atmosféry východního pobřeží USA 70. let. Každý člověk je herec ve svém filmu jménem život a taky o tom je tento film.

Nechte to na Beaverovi (1997)

Remake seriálu z roku 1957. Tvůrci pochopili, že se nedá zkopírovat příhody rodiny Cleaverů, které jsou 40 let staré a tak to celé zabalili do moderního kabátu. Chrise McDonalda jsem viděl poprvé v kladné roli, Janine Turner je na rozdíl od tehdejší June Cleaver, Barbary Billingsley (která si tu střihla i malou roličku) kost k sežrání a vůbec celá rodinka vypadá víc normálně než ti panáci z 1957. Výborně tento seriál parodovala Mad TV ve své scénce Leave It To Blink-182. Tenhle film se o parodii nesnaží, zato úplně v pohodě pobaví. Seriály jako tehdejší Leave It To Beaver už nemají šanci, obraz dokonale bohaté a bílé rodiny z bohatého a bílého předměstí už naštěstí tolik netáhne. Přetransformoval se do neškodných komedií jako tato, anebo je vyloženě parodován, jako v geniálních Lidech z předměstí.

Princezna Mononoke (1997)

Velkolepý příběh chlapce Ashitaky, který je osudem předurčen k tomu, aby nastolil mír mezi lidmi a zvířaty. Jeho snaha je stejně upřímná a silná jako nenávist zvířat vůči lidem a touha lidí po bohatství. Krásný japonský příběh s moc hezkým osazenstvem Železného města.

Romy a Michele (1997)

Pohodová komedie nenápadně narážející na velký problém "západního světa", zvláště pak Spojených států, tedy honbu za úspěchem a penězi. Kdo nemá tolik peněz a není úspěšný je nula. Hlavně je to ale klasická oddechovka. A odpověď na otázku, která z těch dvou je krásnější je naprosto jasná, Mira Sorvino.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Co je to za láskyplné rodiče, když se dovolí dětem dívat na tuhle hrůzu. Mám strach, co vyroste z dětí, které na tomhle vyrůstaly. V rámci výchovné bezpečnosti by to měli zakázat a pouštět staré dobré české pohádky.

Tichý nepřítel (1997)

Celkem dobrý film, kterému však jakoby cosi scházelo. Harrison Ford i Brad Pitt vypadají jako dobří Irové, Brad Pitt však trochu o něco víc. Obě hlavní postavy jsou kladné, což pro mě bylo příjemné překvapení. Čekal jsem vykreslení "dobrý policista vs. zlý terorista". Alan J. Pakula však naštěstí nemoralizuje. A tak nakonec jedinými lidmi, pro které je Rory Devaney terorista jsou britská a americká vláda. Rory alias Frankie totiž zabil 24 příslušníků britských okupačních složek, tudíž není terorista, ale bojovník za svobodu. Jen škoda, že se pojem "brutální terorista" dostal i do oficiální reklamy na film.

Tvrdí chlapi (1997) (TV film)

Mistrovský výpravný historický televizní velkofilm s velmi silným hereckým obsazením, krásnou kamerou, nádhernou hudbou Elmera Bernsteina, výbornými hereckými výkony a kvalitní Miliusovou režií. Film je velmi věrný historickým faktům, nepřehlíží ani hrdinné černé "Buffalo soldiers". Milius pojal příběh tzv. Rough Riders opravdu velkolepě.