Zotročení: Příběh Fanny Kembleové (2000) (TV film)

Příběh Fanny Kemble nadprůměrně převeden do podoby televizního filmu. Každý si v jejím příběhu něco najde, boj za práva otroků nebo třeba vztah se svým mužem. Jediné dvě věci, které mi vadily byla trochu delší stopáž a také negativní letmé představení Johna Quincyho Adamse, který by ve skutečnosti snad nikdy neřekl to co tady. - 70%

Proroctví z temnot (2002)

Průměrný film na jedno zkouknutí. Atmosféra je slušná, prolíná se celým dějem, vtahuje diváka a ... ... a nic. Film neumí nakonec diváka strhnout na svou stranu a zanechává ho s velmi smíšenými pocity, nemluvě o tom, že film je věrný historickým faktům asi tak ve dvou procentech.

Romy a Michele (1997)

Pohodová komedie nenápadně narážející na velký problém "západního světa", zvláště pak Spojených států, tedy honbu za úspěchem a penězi. Kdo nemá tolik peněz a není úspěšný je nula. Hlavně je to ale klasická oddechovka. A odpověď na otázku, která z těch dvou je krásnější je naprosto jasná, Mira Sorvino.

Hrdina (2002)

Vynikající audiovizuální stránka není zárukou skvělého filmu a Hrdina je toho důkazem. Zvuk, hudba a kamera jsou sice krásné, ale nejsou schopny zakrýt naprostou duchovní prázdnotu filmu. Srovnávat tento film s Rashomonem je svatokrádež. - 70%

Nesmiřitelní (1992)

Na jednu stranu Eastwood zobrazuje "Divoký Západ" dobře naturalisticky, nic nepřikrášluje a jakoby se loučí s Americkým Západem. Herecké obsazení je dobré. Na druhou stranu film však selhává jak v tempu, tak i v takových "maličkostech" jako je nulové zobrazení náboženství a religiozity nebo také v tom, že se v devatenáctém století na Západě USA nikdo ani nepozastaví nad tím, že je Ned (Morgan Freeman) černý. Vychází z toho naprosto průměrný western, který symbolizuje dlouhodobý úpadek žánru.

Romeo musí zemřít (2000)

Hoodně volná adaptace Shakespearovy klasiky. Bartkowiakův debut rozhodně vydařený. Anthony Anderson v roli cool padoucha je k sežrání.

Dům voskových figurín (2005)

Prvních 45 minut se nic neděje a když se něco začne dít, tak se postavy počnou chovat nelogicky. Paris Hilton je tam platná jak saňky v létě, ta kráva je sice bohatá, ale gumová pana umí hrát líp. Pár lekaček stojí za to a ani atmosféra není někdy špatná. Voskový dům je vymakaný, to je pravda, větší prostor ale mohl dostat zbytek městečka, tak to místy působilo jako filmová kulisa.

Klute (1971)

Slušný kriminální thriller a téměř "one woman show" Jane Fondy. Donald Sutherland je taky dobrý, avšak čekal jsem víc strhující zážitek, něco jako Serpico. - 70%

Nechte to na Beaverovi (1997)

Remake seriálu z roku 1957. Tvůrci pochopili, že se nedá zkopírovat příhody rodiny Cleaverů, které jsou 40 let staré a tak to celé zabalili do moderního kabátu. Chrise McDonalda jsem viděl poprvé v kladné roli, Janine Turner je na rozdíl od tehdejší June Cleaver, Barbary Billingsley (která si tu střihla i malou roličku) kost k sežrání a vůbec celá rodinka vypadá víc normálně než ti panáci z 1957. Výborně tento seriál parodovala Mad TV ve své scénce Leave It To Blink-182. Tenhle film se o parodii nesnaží, zato úplně v pohodě pobaví. Seriály jako tehdejší Leave It To Beaver už nemají šanci, obraz dokonale bohaté a bílé rodiny z bohatého a bílého předměstí už naštěstí tolik netáhne. Přetransformoval se do neškodných komedií jako tato, anebo je vyloženě parodován, jako v geniálních Lidech z předměstí.