Diamanty jsou věčné (1971)

Jedna z lepších bondovek se správňáckou dvojicí zloduchů a krásnou Jill St. John.

Klute (1971)

Slušný kriminální thriller a téměř "one woman show" Jane Fondy. Donald Sutherland je taky dobrý, avšak čekal jsem víc strhující zážitek, něco jako Serpico. - 70%

Modré pondělí (1971)

Velmi příjemná situační komedie, která mi svou konstrukcí silně připomněla filmy Jacquese Tatiho. Velmi silná parodie na každodenní realitu socialistického Polska.

Útěk z Planety opic (1971)

Na rozdíl od minulého dílu to není zas taková blbost, ale už od počátku je jasné, jak to celé musí skončit.

Atlantský val (1970)

Bourvil v roli majitele francouzské restaurace, do které jedné krásné noci spadne britský letec ze sestřeleného letadla. Za nějaký čas se zamiluje do jeho dcery. Bourvil je slušný člověk, který dobře vychází se všemi a nezištně pomáhá partyzánům. Jednoho dne kvůli jednomu nedorozumění dostane úkol vymalovat kancl místního německého nacisty. Když je u něho v kanceláři a drží v ruce kupu rolí se vzory, omylem přibalí i mapu Atlantického valu. A to jěště není všechno, za rok má totiž přijet sám Rommel. Celkem dobrá válečná komedie a poslední Bourvilův film.

Do nitra Planety opic (1970)

Maximální blbost s účastí vesmírných lidí. Od tohoto dílu fandím definitivně opům.

Rejs (1970)

"Až když začínáme v životě hrát, přestáváme žít."

Vše na prodej (1969)

Velmi umělecký a také těžký film od mistra Wajdy. Skutečnost se neustále prolíná s fikcí. K shlédnutí je však třeba znát okolnosti smrti slavného herce Zbigniewa Cybulskiego. Pro mě těžký film, takže 70%.

Planeta opic (1968)

Antivojenský, antirasistický a antináboženský film zabalený do popkulturního sci-fi obalu. Tak co tam proboha dělá Charlton Heston?

Dobrý den, sousede (1967)

Geniální klasická polská komedie zasazena do roku 1948. Dvě znesvářené rodiny z východního Polska (za Bugem) jsou po válce přesídleny na "získaná území" - západní dolnoslezskou zemi opuštěnou Němci. Krom výborných komediálních situací film také ukazuje dobové reálie. Vylidněné, před válkou čistě etnicky německé město; opuštěnou vojenskou techniku nebo komunistické referendum. Krom toho se ve filmu mihne celá řada symbolických postaviček - místní německý kněz, slezský Polák Wieczorek a další. Plno legendárních hlášek pochází právě z tohoto filmu, jsou tím víc kouzelné, že postavy mluví polsky se svérázným východním přízvukem.