Šogun (1980) (seriál)

Velmi dobrý seriál z prostředí feudálního Japonska. Prakticky není nic co bych seriálu vytkl. Snad jen pár hloupých starých klišé, které sype hlavně John Rhys-Davies: "Ááá, proklatí Japončíci!" Není to sice echt japonská záležitost, ale i tak je to hodně kvalitní podívaná.

Šumný Těšín (2001) (TV film)

Opět výborný David Vávra. U nás v Těšíně/Cieszynie je toho krásného sice ještě mnohem víc, ale i tak se Vávra blýskl.

Maléna (2000)

Skvělý pohled na dospívání, maloměšťáctví, ženskou závist a mužský šovinismus. Giuseppe Tornatore rozehrává výtečnou partii plnou groteskních postaviček. Pouze tři lidé stojí nad páchnoucím šedým mrakem všednosti a pokrytectví - Malena, Renato a Nino. Tornatoremu se podařilo skvěle ukázat staré pravdy, že ženské smrtelně závidí těm krásnějším a že většině chlapů jde jenom o sex. Zigi Freud by mohl vyprávět. Monica Bellucci si za svou přirozenou krásu zaslouží absolutorium. Nutno rovněž pochválit skvělou hudbu Ennia Morriconeho a kameru Lájose Koltaie.

13 posterunek (1997) (seriál)

Naprosto úžasný komediální seriál z prostředí policejní stanice. Cezary Pazura je neuvěřitelný, bez obav by si mohl podat ruku s Jimem Carreym. Maciej Ślesicki je maximalistický režisér, který hercům nic nedaruje. Mnohdy je vidět, že se herci skutečně překonávají. Vzniká tak šílená zábava.

Bezstarostní jezdci, zuřící býci (2003)

Výborný dokument o Hollywoodu 60. a 70. let. Povinnost pro lidi jako já nebo Dawson. Snad toho bude Kenneth Bowser točit víc, rád bych u nás viděl i jeho dokument o Franku Caprovi a Prestonu Sturgesovi.

Život savců (2002) (seriál)

Tradičně vynikající dokument z dílny BBC pod taktovkou Davida Attenborougha.

The Flying Car (2002) (TV film)

Naprosto geniální konverzační záležitost. Povinnost pro nás smithofily. Kevin Smith by mohl točit víc takových kousků.

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Jeden z nejlepších animáků posledních let. Všechno je to krásně barevně namalované a velmi příjemně se na to kouká. Oggy je správný tipek a vždycky to myslí dobře, Jack je sice někdy trochu mrzutý, ale s Oggym jsou nejlepší kamarádi. No a ti tři škodíci jsou super. Taky musím pochválit skvělou úvodní melodii.

Anatomie vraždy (1959)

Vynikající soudní drama v čele se skvělým Jamesem Stewartem a také Georgem C. Scottem, krásnou Eve Arden a skvělou hudbou Duka Ellingtona. Nutno ovšem podotknout, že celý film je podložen výtečným scenářem.