Final Fantasy: Esence života (2001)

Parádní film, s rozhodně né strhujícím, ale dobrým dějem určitě. Na ději se podepsal fakt, že musel být strávitelný pro americké publikum a to je vždy problém, protože amíci jsou blbý jak punštok. Technické zpracování se ve své době blížilo zázraku. Jsem fanouškem herní ságy, takže pod 4 jít prostě nemůžu, když to dělal Hironobu, navíc to stále považuji za nejlepší zážitek na VELKÉM PLÁTNĚ, co jsem kdy viděl. AVATAR mě zdaleka tak neučaroval.

Dexter (2006) (seriál)

Parádní seriál s originálním námětem. V ne moc seriálech / filmech je hlavní postava vyloženě záporná a to DEXTER (i když sympaťák) je. Jednu hvězdu sundavám za klesající kvalitu (i když mírně) ale hlavně za výchovnou neřest všech amerických seriálů poslední doby. DEXTER je v tom extrém a neni skoro díl aby se neobjevila věta "Nejez ten hamburger, víš kolik je v tom cholesterolu ?" "Nepřeháníš to s tím alkoholem ?" "Marihuanu nekouřím, jsem policajt." "Jsem v práci už osmnáct hodin." atp. Podle mne se snaží Amerika přimět svoje občany, aby nežrali, nechlastali, trávili celej život v práci a doháněli Čínu ve výkonosti. Bohužel to dělá prostřednictvím filmů a seriálů a mě už to přijde dóóóst trapný.

Princezna Mononoke (1997)

Dvojka v mojí osobní TOP TEN. Takovouhle cestu do fantazie (ehm..) jsem ještě nezažil. Neskutečně dojemný film o střetu dvou světů, z nichž ani jeden není tím dobrým nebo špatným. Jen mají zkrátka jiný pohled na věc. Absolutně nechápu jak mr. MIYZAKI dokázal veškerý příběh a mytologii tohoto magického světa vecpat do zhruba dvou hodin, protože pokaždé když ho shlédnu, objevím něco nového a obsah filmu se dá srovnat asi tak s padesáti díly NARUTA, což je hodin cca. 25.