Podfukáři (2013)

Jo, s CGI se to holt čaruje, to se pak může kouzelníkem snadno stát třeba i oslizlý zakladatel sociálních sítí. Na "horsemany" se sice kouká hezky, ovšem nějak se z filmu vytratila veškerá prestiž, a postupem času je stále více patrné, že tvůrci nemají absolutně žádné eso v rukávu. Nehledě k hereckému obsazení, které je naprosto mimo (až mi přijde, že tvůrci sice najali vhodné lidi, ale nějakým nedopatřením je obsadili do špatných rolí - zamyslete se nad tím!), původně plánované grandiózní finále, kdy se má divák chytat za hlavu, a s debilním výrazem dokonalého prozření pátrat v paměti, jak jen ho mohli tvůrci takto ošálit, se promění ve vykonstruované bahno, kdy bylo evidentně potřeba mámení nějak zajímavě utnout. Snímek nenabídne divákovi žádné indicie, které si může skládat dokupy, žádné otázky, na které by se našly rozumné odpovědi, jen ho nechá sledovat hezky pozlacený nával amerických klišé, které rozproudí sem tam odhalení nějakého toho tríčku, ovšem ty největší špeky se z filmu bohužel vytratily. A aby toho nebylo málo, Morgan Freeman opět musí pronést pár svých šóšengských mouder, bez toho by se žádný správný AAA film prostě nemohl obejít. Pouze jako místy zábavná oddychovka, nic víc. 3*

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Podivuhodný případ, tento Fincherův sentimentální kousek. Ač je to umělotinou nasáklý vykonstruovaný hollywoodský prefabrikát s přestárlým Forrestem a babčou z Titanicu, přesto jsem byl jako správná cílovka nekompromisně dojat, a myšlenky o (ne)smyslu života mou „přestárlou“ bujnou kšticí prolétávaly ještě nějakou tu chvíli. Je celkem s podivem, že ač Brad Pitt není zrovna můj oblíbený herecký „Pitt“, celkem se na něj v průběhu věků dalo koukat. Nicméně, něčemu tak prvoplánovému se prostě plný počet napálit nedá, i když jsem na to měl z počátku chuť. 4*

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Téměř pětihvězdičkový námět, který si dovedu představit v daleko povedenější produkci, ať už filmové či seriálové. Ústřední premisa je klíčem k divákově pozornosti po celých šest dílů, přes to, že všechno ostatní selhává na celé čáře. Vážně, nevím, co tento počin dělá v tak vysokých číslech, kdo ho sem dostal a proč, ale veškeré aspekty zpracování, v čele s hereckými výkony, jsou jeden velký "džouk". Hned z počátku na sebe story o "tajemném pokoji" nabalí takových nesmyslů a zaprášených klišé, že jsem byl na pochybách, zda se nejedná o cílenou, zvrácenou touhu tvůrců (a stále jsem). Dialogy, které můžete doslova (doslova!) číst postavám ze rtů dříve, než je pronesou (v prvních dvou dílech jsem se trefil asi pětkrát). "Vnitřní" myšlenkové pochody tu všichni pronáší nahlas, až to občas vede k celkem sebeparodickým scénám. Namířím na tebe stříkačku, neřekneš co chci - namířím jí na tebe ještě víc, a jestli ani pak neřekneš, namířím jí na tebe úplně nejvíc, tomu už každý podlehne. Několikrát, a v situacích, kde se to skutečně nehodí. Evidentní logické díry, které absolutně nemám ve zvyku pitvat, ale tady to prostě praští do nosu (hřeben). Hlavní aktér je naprosté herecké poleno, které sice čte scénář sexy drsným hláskem, ale celý seriál (snad až na poslední scénu) má jeden a ten samý přiblblý úsměv, ať se děje cokoli. Romantická "vložka" je takový roztomilý fail sám o sobě. Nechci tu moc SPOILERovat, ale to, že se k závěru vlastně skoro nic nedozvíme, je v našem případě vyloženě dobře. Doufám, že točit "tajemno" ve stylu nepovedených osmdesátko/devadesátkových televizních horůrků (Kingovky) nepřichází zase do módy, protože málo co pro mě naplňuje představu o kinematografické depresi tak dokonale. Námětem silné 4* (pokud ho někde nevykradli), zpracováním za 1*, ale kvůli zpackanému závěru zaokrouhluji dolu.

Policejní akademie (1984)

Musel bych souhlasit s každým, kdo by tvrdil, že je tohle opravdu jen přiblblá americká komedie, ale... ale povídejte to klukovi, který strávil půl dětství u videokazet, a vyrůstal společně s Mahoneym, Hightowerem, slizounem Harrisem a dalšími, a spoustou jejich takřka legendárních hlášek v nepřekonatelném českém dabingu (v tom prvním myslím, samozřejmě :P). Tohle už mám prostě v sobě, a kdykoli vidím třeba jen fotku z toho filmu, musím se smát :D Pro mě jedna z osudových a asi nepřekonatelných komedií, což platí společně i pro druhý a třetí díl, prostě pořád je to ta samá parta .) Co bylo pak, to už jde mimo mě. 5* jako pocta postavám, které budou žít věčně :)

Polski film (2012)

Výkvět českého shitcomového/reklamového herectví se opět předvedl v plné parádě. Jak vidno, na to stát se trapným vysloužilým hereckým buranem či nechutným zarostlým kentusákem se opravdu dá studovat! A těch sprostých slůvek tam, no heh, to zas byla bžunda... něco tak zábavného jsem naposled viděl, když jsem si tuhle večer omylem pustil TV a dávali "legendární" Comeback. 1* za Brno (ale chudák Brno...)

Poslední dny (2005)

Bohužel, tohle prostě nevyšlo. Mé dva veklé vzory, Michael Pitt a Kurt Cobain "v jednom filmu", nevšední přístup, depresivní záležitost, prostě všechno tomu nahrávalo do karet. Ale nakonec je to jen jedno veliké cosi, které vás nebude bavit ani v depresi, ani v jakékoli jiné náladě, protože to prostě musí unudit každého. Teď je mi až docela líto toho, že to má být jakési zobrazení Cobainových "posledních dnů", protože tohle si jednoduše nezasloužil. Michael Pitt je úžasný a velmi osobitý herec, ale toto prázdné "nic" ani on prostě neutáhne. Škoda, škoda... 2*

Poslední dům nalevo (2009)

No, myslím, že kdyby ústředním motivem filmu (alespoň první části) nebyly dvě velmi mladé sexy roštěnky, které přicházejí do rozličných situací, ve kterých se musí roztodivně nakrucovat, plazit a pomalinku svlíkat, tak by pravděpodobně nebyl vůbec koukatelný. Skutečně jsem dlouho netušil, co že má být vlastně pointou tohoto „hororu“ (berte opravdu s rezervou), až pak mě to trklo – no jistě, nesnaží oni se náhodou tak trochu o něco - takového !? To na to jdou ale úplně špatně… Ovšem pak mě ta vznešená iluze, že to tvůrci vlastně mysleli ve skutečnosti dobře, naprosto přešla. Ty nesympatické ksichty bych jim třeba i odpustil, kdyby alespoň uměli trochu zahrát, ovšem předlouhé scény, natahující americké klišé jak stokrát ožvýkanou žvýkačku, působí skutečně DĚSIVĚ nudně, a jednání jednotlivých postav vám v průběhu filmu vyloudí na čele nejeden otisk "hrůzou" propocené dlaně. Ne, vážení přátelé, tohoto už máme dost. Slabé 2*

Pozůstalí (2014) (seriál)

No, we don't need another Lost. Neuvěřitelně otravnej seriál, ve všech směrech. Pokud se chcete mermomocí nasrat, pusťte si raději něco od Lynche. 2*

Prázdniny v Římě (1953)

Velmi, velmi příjemná komedie, která má úžasnou schopnost zaujmout a nenudit ani na moment. Tento film není jen z jiného města, tento film je přímo z jiného světa. A dal bych cokoli za to, abych v něm také mohl žít. Hvězda navíc, za naprosto perfektní závěr dle mého gusta (čekal jsem nějaký rozplzlý romantický happy-end, naštěstí se nedostavil). Sečteno a podtrženo, jen těžko byste hledali hezčí prázdniny, než ty italské .)

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nejlepší Prcičky?! Ale jděte. Nudná taškařice, která sází jen na nostalgické vzpomínání na předchozí díly. Ty u mě mají dost daleko k nějakému sentimentu, takže tohle rozhodně nezafungovalo. Povedené scénky by se daly spočítat na prstech Jimovy ulepené ruky, a co téhle sérii opravdu nikdy nešlo, to je ta nablblá americká romantika. Připomíná mi to Sněženky a machři po 25 letech, utahaná vzpomínková "komedie", u které bohužel převažuje trapnost nad humorem. American Pie definitivně spadli do šedivého komediálního podprůměru, a co hůř, dokonce i Stifmeister kurevsky vyměknul. 1*, mimo jiné za přehnanou nadhodnocenost.