• Válečný

Potraviny, a.s. (2008)

Tenhle dokument popisuje jen povrchově veškeré skutečnosti potravinového průmyslu, dokument Pozemšťané daleko více otevře lidem o jatkách, výkrmnách. Tohle je dokument pro slabší povahy, jelikož nevyvolá tak velké znechucení nad tímto systémem. Jeho forma zobrazení skutečnosti je prostě měkká.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Zajímavý publicistický styl :) ovšem je to moc natažené a po těch standardních 50 minutách ztrácí člověk svou přirozenou pozornost.

Zrození Planety opic (2011)

Hodně mě upoutal trailer, který jsem viděl v kině a zdejší hodnocení vypadalo velice příznivě. Ovšem, že by mě to dějově zaujalo to se nedá říct. Je milé, že zde hraje James Franco, jedině co mě nadchlo bylo těch posledních 20 minut ty efekty byly příjemné. Ale je to prostě pro mě taková slátanina, kterou bych dlouho nemusel vidět. Ty počítačové vykreslené tváře mi přišly takové divné, když to srovnám s klasikou ze 68tého, tak klasa bude vždy klasa.

Takoví normální zabijáci (1994)

Bonnie a Clyde, tarantinovského ražení v podání Stone, super herecké obsazení, parádní Tommy Lee Jones, v hodnocení volím zlatou střední cestu.

Procitnutí v Garden State (2004)

Skvělé herecké obsazení, fajn soundtrack.. ale do děje jak se říká jsem se "nezažral".

Kanály (1957)

První polovina se mi moc líbila, posléze co slezli do kanalu, tak to šlo docela dolu, jelikož vidět světlo a poslouchat hlasy, to není nic pro mou naturu. Výhoda těchto filmů je, že místo je většinou autentické a herci to většinou prožili tu dobu, kterou ztvárňují ve filmech. Docela byla zajímavá scéna jak chlapík vylezl Němcům pod nosem, nebo scéna se zavěšenými granáty. Vzhledem k povstání ve Varšavě se mi líbí více Uprising.

The Take (2004)

Z tohoto dokumentu je cítit, že je levicově orientovaný ale není na škodu vidět, jak pracující se postaví proti globalizaci a začnou vyrábět sami bez vedoucího kapitalisty.

Oznamuje se láskám vašim (1988)

Nedávno jsem tento film zavrhl po pár minutách, posléze jsem si vzpomněl na svou návštěvu města Drážďany, musel jsem se podívat na něco co souvisí s tímto městem. Tento film je takovým průměrem. Na tomto filmu je největším přínosem hvězda té doby Lukáš Vaculík jako český lodník a rajda Markétka Hrubešová co svou hereckou kariéru začíná jako německá běhna. Film ovšem vůbec nepřipomíná atmosféru německého města, všechno v tom film je moc české, takže nepůsobí přesvědčivě aspoň pro mě, jako by byl problém natáčet tento film v tehdejším NDR. Jeden ze slabších filmů tohoto režiséra. 60 %

Killing Us Softly 3 (1999)

Zajímavá přednáška na téma reklama a vliv na ženy. Ovšem někdy poznámky té feministky byly jen snahou o podařený vtip.