Big Hit (1998)

Akční béčko s ultrabéčkovými postavami, mozaikově seskládané z hromady vtipných scének. Pro mě bohužel z poloviny vtipných, z té druhé spíš trapných..Až se jednou ocitnu ve správném rozpoložení, zařadím to v playeru do fronty hned za freeway:)

Ať vejde ten pravý (2008)

Filmu nelze upřít neopakovatelný minimalismus a kultivovanost zobrazeného násilí i citů. (nemocnice i bazénovka jsou fakt boží) Za další velké plus považuji dodržování upírských zásad. Na mě bohužel moc laskavé a pomalé. V konečném důsledku zůstává jedinou chladnou složkou této balady mrazivá severská noc.

Zběsilý útěk (2006)

Skvělá akční jízda s podtitulem "where is my gun". Z kladů bych ráda vypíchla skvěle zpracovanou erotickou scénu, jemně naznačené pohrdání otcem a zejména pak přísného ale spravedlivého mafiósa Rodena. Celý film, jak už po stránce vtipu, tak dramatičnosti, si zakládá gradaci (leckdy až groteskní- scéna s karbaníky). Přiložená pasáž v bytě pedofiů (v takovém pokoji jistě usíná pedobear:)), působí dost roubovaně, ale je příjemným hororovým překvapením. Jaká škoda, že těsně před cílem musel Kramer hned na dvakrát zakopnout o tkaničku vlastních citů:(

Náš vůdce (2008)

A kohopak tu nevidím, se zvoněním se potkávají správný sporťák, uvědomělá hipísačka, nadšený stydlín a ambiciózní sexykočka , která na osobitosti a úspěchu lpí víc, než na lásce a rodinném zázemí. Už po vykreslení fádně vyhraněných charakterů jsem tušila, že konec filmu bude na hovno (a to konec samotný bývá leckdy hvězdičkovou záležitostí:)) Musím pochválit smysl pro vykreslení detailů, zejména dupání na anarchii a rudě zářící triko v bílé vlně.(btw. skvěle konzervativní výuku anarchie) Myšlenka sic neobjevná, leč nevyčerpaná a aktuální s príma propracováním zejména významu síly jednoty pro každou z postav. Pořád ve mně zůstává otázka, zdali učitel nechal odplavat zásadní argument o ztrátě identity úmyslně .Ač jsou lidé v tomto věku snadno zmanipulovatelní, jen těžko se mi věří tomu, že každý z vyřčených názorů by zůstal beze snahy o debatu či protiargumentace. Stejně tak je naprosto nereálný kratičký časový úsek, ve kterém vlna nabrala plnou sílu .Nejabsurdnější mi přijde, že pedagog s praxí, je schopen přehlédnout do očí bijící lability jednoho z žáků...díky tomu pro mě byl konec nejen špatný ale i předvídatelný v celé své kráse.Proč nechal bojovat dva sportovce pod vodou téměř do utopení už je jen drobností. Kromě předvídatelnosti konce, mě otrávilo schéma: detekce chyby, přiznání, náprava, odpuštění. Suma sumárum film lehce nadprůměrný a bezpochyby umístěný vysoko v žebříčků zakázané kinematografie stoupenců amwaye:)

Dannyho parťáci (2001)

V jednoduchosti je krása, to všichni víme, tak proč tak brilantně jednoduchý film nemohl končit pohádkovou scénou u fontány..to mi teda vysvětlete:)