Mafiáni (1990)

Geniální film, rychlý, stále originální s tisíci vyšperkovanými detaily a báječným humorem. Kdyby měl dvojnásobnou stopáž, nevěřím, že by mě nudil..Vtipy jako Maurrieho nepadající paruky, dělání kávy před odchodem, příchod v kožichu a neopakovatelný Joe Pesci, který fakt není moc funny - ňuňu pocém. Paní Scorsese je nejlepší mafiánská babička a Ray Liotta badfella. Právě díky Goodfellas a Casinu jsem analyzovala svůj vztah k přehrávání. Když je absurdní, iracionální ale zvráceně důvěryhodné stává se pro mě fascinujícím.Proto bezmezně obdivuju herecké výkony žen v gangsterkách. (ty jejich zadupané charaktery, místy zcela kontraproduktivně rebelující za učelem zachování si špetky hrdosti )

Oči války (2009)

Krásně zpracovaný začátek po emotivní a psychologické stránce určitě. Zaujetí a touha zůstat. Strach o vlastní život, vnitřní rozpolcenost a z ní vznikající pře mezi kamarády. Snaha ale neschopnost vcítit se do konání doktora. Touha oddělit svět za hledáčkem od reálného, práci od domova, zašlapat šílené vzpomínky a zjednodušit sobě i ostatním bytí důvěrou ve vlastní fikci. Paráda. I diváka film v Collinově alibistické smyšlence nechal až do závěrečného rozkrytí. Co filmu odpustit neumím? Příšerně zahrané dámské postavy, Paz Vegu patrně před natáčením postihla botoxová paralýza mimických svalů a Kelly si zase plete španělský akcent s ruským..představa, že se v průběh (stravitelně zpracované) psychoterapie otočím a za mnou stojí tyhle dvě afektované slepice, rozpláču se. Zvlášní, že ve všech filmech jezdí rodit ihned po prasknutí vody.)Collin si nikdy neměl holit vous .A samotný závěr?Takhle moc jste mě chtěli nasrat??Co to má znamenat?Snad nejdoslovnější a nejpatetičtější scéna s upuštěním papírku?To si vyprošuju..

Co dělat v Denveru, když člověk nežije (1995)

Hned nadvakrát souhlasím, že Jimmy the saint was the bigges bastard:)Skvělé obsazení, hravé až lehce komiksové vykreslení charakterů. Velký strejda Christopher se snaží vykřesat každičký kousek perverzní radosti z jediného čeho si užívat ještě může a to společenského postavení. Roztomilý válečnou agresí a paranoiou postižený Hovnař (jak hanlivé oslovení pro ten kousek bobku, vždyť neměl ani žádnou chuť:)) přemůže charismatického pana pššt..až mi slzička ukápla. Orgastická scéna vraždy lepráka Oldena, jehož život je neznámou chorobou stejně zpackaný jako poslední akce do které byl vtažen -huray. Vše svižné až na lásku a romantiku. Je príma vědět, že je Andy kavalír s neotřelou balící technikou, dál bych ale něžnou část jeho povahy nerozvíjela..rozhodně ne do finálního melodramatu. Zplodit syna, věnovat prsten, zbavit lidi trápení a hurá do umírání. Kdybych věděla, že se můj posmrtnej život bude odehrávat na lodi s bandou nejlepších přátel, nakašlat na to, co po sobě nechám.)

Moucha (1986)

Po detailním prozkoumání přehodnoceno. Z dětství jsem si to pamatovala jako "hustej film" proto mě poněkud překvapila dramatičnost, romantika, láska a tempo - kdo to tam sakra dodělal:)ale pod 4 jít nemůžu už jen kvůli bravurnímu zpracování nejen fyziologické, ale hlavně psychologické proměny. Změny skvěle vykresleny a dodržovány, hbitost, lehkost, síla, strava a trávení. Scéna, kdy své milé bzučí u stolku tvoříc cukrovou homoli ve svém šálku..paráda.nSprávné outer limits. Jen konec je moc srdcedrásající

Jamieho Amerika (2009) (pořad)

Zvláštní odkud jste si vycucali ty hvězdičky. Bezbřehá láska k Jamiemu a kilo marihuany by mi to taky vyšvihlo třeba na tři, víc eufemismu bych se sebe nevypotila..Nikoli dokumentární (kromě lítosti a obdivu Jamie moc zajímavostí neřekne), nikoliv kulinářský (jediný recept, nebo zájem o původ jídla), jen plytká selfonanistická studie Jamieho duše. Návod na fénování vlasů za hvězdu.)

Daria (1997) (seriál)

Jako malá jsem věděla, že je to vtipné. Až jako velká jsem pochopila proč:)Cynický na slunci sušený humor prosvítí každý všední den:)

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Seriál, který téměř 250 dílu vykrádá sám sebe beze snahy předstírat jakýkoliv vývoj a invenci. Jsme tak hloupá rodina, no není to vtipné? Ne, bohužel, spíš smutné řekla bych..

Domov snů (2010)

Nekompromisní vyvražďovačka, bezpochyby inovativní a vtipné vraždy, skvělé využití teleshoppingem opěvovaného vacsy systému a hromady zábavy.To vše mi krapítko narušovala druhá, ta dramatická a "vážná" linka. Za velice roztomilé považuji, že až do samotného konce bylo hlavní postavě brutální vraždění odporné a špatné svědomí jí po každém z mučeníček vyvěralo ústy ven:)Brilantí pointa mi po drobných výtkách vykouzlila spokojený úsměv na rtech, kterej mi ten bastard prostě musel ukrást zbytečnou závěrečnou poučkou

Plivu na váš hrob (2010)

Lepší než jsem čekala. Půvabný příběh o mladé spisovatelce (jejíž hlouběji nespecifikované literární ambice jsou pro film důležité stejně jako barva jejich očí i proto promíjím patrnou nedůvěryhodnost) která se rozhodne vydat lovit můzu do odlehlých hvozdů. Díky své milé povaze se hned po příjezdu spřátelí s místními jinochy. Ti se v rámci okouzlení rozhodnou splnit dívce vše, co si na očích vidí. Pro navození atmosféry přinesou kapku ostřejšího pití, nedostatečné rozpálení slečny hbitě vyřeší sirkami a jediná sliznice nezůstane suchá. Jako bonus jí vyrobí pěkné video z prázdnin. Můj nejmilejší, táta všech a hrdina na svém místě - šerif, je dokonce tak něžný při odpečetění análního věnečku dívky, že ani kapka krve nazmar neukápne. Když se dívčina zničeho nic znovu objeví na scéně, podle hesla každá investice bude jednou zúročena, vloží celé své srdce, do vymýšlení odměny. Stejně jako v každé rape and revange pohádce je mi cizí proměna jemné princezny na barbara válečníka s chladnou logikou. Zvláště pak mává-li s hromotluky princezna vážící toliko co má dvě ňadra a pravé stehno, jednající na základě promyšleného plánu, nikoli v afektu. Profesionální potapěčku jí taky nežeru a kdyby víc sledovala americké filmy, neutopí mobilní telefon.

Po přečtení spalte (2008)

hoho humor přesně podle mého gusta, skvěle zahrané, absurdně absurdní. Díky Bradovi znám novou dimenzi předsmrtných výrazů. Co je na celém filmu nejpříjemnější?Jeho přímočarost a naprostá nedoslovnost. Film začne přáním jedné z postav, které na konci splní a konec.Je mu absolutně jedno, že diváka zajímá jak dopadly ostatní postavy..vždyť byly přeci JEN vedlejší:)